Borselse minima krijgen dagje uit Keukenhof ü1,ü AMZ Groen licht voor plan Griffioen 6 Bewoners overhandigen petitie aan gemeente De bewoners willen dat de ge meente maatregelen neemt tegen de verkeersoverlast in hun straat, maar ze zijn er nog niet zo zeker van dat dit zal gebeuren. „Aan een ge sprek met de wethouder hebben we een dubbel gevoel overgehou den", zegt André Alting. Hij is zeer te spreken over het feit dat de gemeente volgende week haar verkeersdeskundige langs stuurt om samen met hen te kijken naar onder meer de verkeersrem mer die in de straat ligt. Die functi oneert volgens Alting absoluut niet en neemt bovendien onnodig veel ruimte in beslag, wat ten koste gaat van parkeerplekken. Hij denkt dat het mogelijk is een goede nieuwe verkeersremmer aan te leggen én extra parkeerruimte te creëren. „En laten we eerlijk zijn: het vervangen van een drempel is voor een ge meente klein bier." Minder tevreden is Alting over het feit dat volgens hem de wet houder niet openstaat voor een ver bod op vrachtwagens in de straat. Meeuwisse liet gisteren weten dat ze een grotere verantwoordelijk heid heeft. „In de M.A. De Ruyter- laan wonen ook mensen die waar schijnlijk niet meer vrachtwagens in hun straat willen." Laten we eerlijk zijn: het vervangen van een drempel is voor een gemeente klein bier Een verbod is volgens Meeuwis- seingrijpend en lastig te handha ven. Ze is wel bereid uit te zoeken welke bedrijven vaak met vracht wagens door de Buys Ballotstraat rijden en deze te verzoeken de straat waar mogelijk te mijden. De bewoners betwijfelen of dat soelaas biedt. Andere routes Alting hoopt dat de gemeente in elk geval automobilisten wil stimule ren om andere routes te nemen, bij voorbeeld met borden. Juist nu de Buys Ballotstraat tijdelijk is afgeslo ten, blijkt volgens hem dat dit kan zonder elders overlast te veroorza ken. „Het is wat drukker aan de Van Hertumweg, maar het loopt zeker niet uit de hand." Wethouder Meeuwisse bevestigt dat. „We hadden verkeersregelaars achter de hand, maar die hebben we nog niet hoeven inzetten. Al leen bij regen ontstaat soms wat vertraging." Vorig jaar is niet al het geld voor ar moedebeleid opgemaakt en Bor sele besteedt het restant aan een onbezorgd dagje uit voor alle mi nima die bij de gemeente bekend zijn. „Het gaat om 431 mensen", zegt wethouder Conny Miermans. „Ze krijgen een dagje weg inclusief reis met het openbaar vervoer of via TCR, omdat niet overal openbaar vervoer komt." De gemeente heeft met zes ondernemers afspraken gemaakt. „We hebben een gevari eerd aanbod, zodat ook mensen zonder kinderen iets kunnen vin den." Zeelandpas Half april valt een pakketje op de deurmat met informatiemateriaal, een boekje vol tips en de Zeeland pas waarop een tegoed staat. Men sen mogen zelf bepalen waar ze naar toe gaan en wanneer. De actie loopt nog tot maart volgend jaar, gelijk met de geldigheidsduur van de Zeelandpas. Groepsreizen do 3 mei ma 21, do 24 za26mei HOLLAND Libelle Zomerweek Weekendje Londen! za16junit/mzo17juni Aspergedagtocht Brabant do 3 mei Dagtocht Parijs za5mei,zo29juli,za24aug Zomertocht met buffetcruise do 12 juli Dagtocht Maastricht za 28/4, vr 29/6, do 30/8 Musical On your Feet! ma 21 mei €99,- 46,-- €119,-- 59,-- 59,-- 79,-- De raad stemde unaniem in met een toekomstplan voor het ge bouw. Het wordt - minus de gymzaal - voor een symbolisch bedrag overdragen aan een nieuw op te richten stichting. Die gaat het pand verhuren aan een ondernemerspaar dat het ook deels commercieel mag gaan uitbaten. Er ligt een plan om in De Grif fioen een bed en breakfast en res taurant te vestigen. De nieuwe stichting krijgt eenmalig drie ton om achterstallig onderhoud weg te werken en de komende jaren ook nog geld voor het reguliere onderhoud. Met het beschikbaar stellen van het geld was iedereen het eens. De Partij voor Goes liet als enige weten het nut van de over dracht aan de nieuwe stichting niet te zien. Maar dat was voor de partij geen reden om tegen het totale voorstel te stemmen. Vorig jaar wilde de gemeente De Griffioen nog sluiten. Na luid protest van de inwoners kreeg het dorp de kans om zelf met een plan te komen. Dat heeft geresul teerd in het voorstel dat gisteren werd goedgekeurd door de ge meenteraad. IN DE REGIO Muzieklessen voor kinderen Wandelproject begint weer Johannes- passion MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 16 maart 2018 BB' Buys Ballotstraat nog niet overtuigd Bewoners van de Buys Ballot straat in Goes hebben gister avond een petitie en 90 handte keningen overhandigd aan wet houder Loes Meeuwisse. Rob Paardekam Goes - André Alting, bewoner Minima in Borsele krijgen een dagje uit van de gemeente. Naar Tropical Zoo bijvoorbeeld, of naar het Bevrijdingsmuseum. Melita Lanting Heinkenszand Hollands glorie, inclusief entreeticket Al 22 jaar het leukste feestje! Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Inclusief excursie en aspergelunch Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Excursie wijnboerderij en prachtige cruise over de Linge inclusief diner Maastricht is magisch! Musical The Lion King zol apr, dolOmei v.a.€92,~ Bekroonde Disney Musicial terug in het theater -| Beleef het swingende levensverhaal van Gloria Estefan WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site. Niemand twijfelde er nog aan, maar sinds gisteren is het he lemaal zeker: dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk blijft behouden. Rob Paardekam Wolphaartsdijk THOLEN Koninklijke Muziek vereniging Concor- dia in Tholen begint weer met muziek lessen. Zo kunnen jonge kinderen ken nismaken met mu ziek. Dreumesmu- ziek is voor éénjari gen, op vrijdag van 09.30 tot 10.15 uur. Peutermuziek is voor kinderen van twee en drie jaar oud, op vrijdag van 10.30 tot 11.15 uur. De cursus bestaat uit zes lessen. De eerste lessen star ten vandaag. De kosten zijn 65 euro. Meer informatie: kindermuziek@con- cordia-tholen.nl. GOES Wandelproject Elke Stap Telt gaat weer beginnen. Deelne mers komen weke lijks bij elkaar om samen een wande ling te maken. Daar naast zet iedereen eigen stappen met een persoonlijk dagboek en een stappenteller. Een combinatie van sportiviteit en ge zelligheid. Elke Stap Telt duurt tien weken en be gint vandaag om 10.00 uur vanuit Buurthuis De Pit, Appelstraat 2a in Goes. Meer infor matie en opgeven: 0113-277111 of n.slager@smwo.nl. KAPELLE Het Zeeuwse koor Te Deum Lauda- mus brengt morgen de Johannespas- sion van J.S. Bach ten gehore in de hervormde kerk in Kapelle. Het con cert begint om 19.30 uur. Tickets zijn te ver krijgen via www.te- deumlaudamus.nl of morgen aan de deur van de kerk. KOUDEKERKE Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke houdt morgen haar jaarlijkse uitvoering. Het thema is 'Lo kaal talent on stage'. Vijf solisten brengen met ondersteu ning van het orkest een solo ten gehore. Naast de solostuk ken klinken ook andere werken en treden de slagwerkgroep en het leerlingenorkest op. Het optreden vindt plaats in sporthal De Couburg en begint om 19.30 uur. Kaarten kos ten 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen. GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00- 17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Buurthuis De Pit, 10.00 uur: Start wandelproject 'Elke stap telt'; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur: Gratis Streetball Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Theater de Mythe, 20.00 uur: Optreden Het Zeeuws Orkest Tania Kross; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3, 21.00 uur: CD Prestatie Surrender HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Luke de Jong 'Droom te Leven' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senioren NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur: Expositie Marian van Garsel en Bri gitte den Engels man RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur: Podium Reimers- waal organiseert toneelvoorstelling van het Echt Ant- waarps Theater 'Hotel Mama' WAARDE Dorpshuis Meer waarde: Expositie schilderijen van Diny de Kok YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koers- bal en sjoelen JAARLIJKSE UITVOERING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85