M CORINE Uj Ir 'Trouw moet blijken' gedijt al jaren bij trouwe opkomst van de leden 7 Nieuwe aanwas krijgt de klaverjasclub in Renesse er nauwelijks meer bij. Toch vierden de leden van Trouw moet blijken' gisteren het 35- jarig jubileum. ik niet leuk vindt. Sommigen van ons zien elkaar ook wel buiten het klaverjassen om. We weten dat we op elkaar kunnen rekenen." De Wit valt haar bij: „Serieus kaarten is belangrijk, maar er moet toch vooral gelachen kunnen wor den." Voor de toekomst hebben de da mes weinig vertrouwen dat er nieuwe leden bij komen. Via-via komt er wel eens iemand mee, een avondje kijken. Maar die haakt na een tijdje toch weer af. De klaver jasclub heeft bovendien te maken met een stoffig imago. Er is weinig animo voor en jonge mensen spe len het niet meer. Priemis weet wel hoe dat komt. „Mensen willen dat niet meer, die verplichtingen. Ze willen niet vast zitten aan altijd dezelfde avond in de week." Serieus kaarten is belangrijk, maar er moet toch vooral gelachen worden Durf met zo'n naam je lidmaatschap maar eens op te zeggen," merkt secretaris Adriana de Wit droogjes op. Vier leden zijn er al vijfendertig jaar lang bij. Riet Ri- teko, Henny Priemis en Aad en Els Bregt werden daarom door voor zitter Ben Troost in het zonnetje gezet. De man van Henny Priemis, Adrie, was mede-oprichter van de klaverjasclub, vertelt ze. „Van oor sprong was het een herensociëteit die al sinds 1904 bestond. Een mannenclub waar de jongelui niet meer voor te porren zijn. Op den duur zaten ze er nog maar met z'n achten. Toen heb ik gezegd dat ze er een klaverjasclub van moesten maken. Er waren meer mensen die dat leuk vonden, en dan konden er ook vrouwen mee." Zo geschiedde. Momenteel zijn er 28 leden en 4 jokeraars. De club komt iedere donderdagavond bij elkaar in het dorpshuis van Re nesse. Vier rondjes op een avond spelen ze. En iedere ronde wordt er geloot wie er tegen elkaar speelt. De man van Henny was veertien jaar lang voorzitter. Hij is inmid dels overleden. Maar zij blijft ie dere week trouw meespelen. „Het is heel gezellig, er is niemand die CORINE DEN BAARS vrijdag 16 maart 2018 SD Klaverjassers vieren hun jubileum Henny Priemis is al 35 jaar lid. „Mijn man Adrie was één van de oprichters indertijd." - Adriana de Wit, secretaris Aad Bregt is er ook al vanaf het begin bij. fotos marieke mandemaker Mariska den Hartog Renesse KIES Op 21 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen en kunt ook u kiezen wie u graag in de gemeenteraad van Schouwen- Duiveland zou willen zien. Hoe meer mensen er gaan stemmen des te beter is de maatschappelijke afspiegeling. Het is begrijpelijk dat sommigen door de bomen het bos niet meer zien en gewoonweg niet weten op wie ze moeten stemmen. Waar doe ik goed aan? Wie heeft er echt hart voor Schouwen-Duiveland? Corine is 54 jaren jong, woont al ruim 31 jaar op Schouwen-Duiveland. Eerst in Zierikzee, nu in Haamstede en voordien heeft ze jaren op ons eiland gerecreëerd. Ze heeft hier drie kinderen grootgebracht, die zijn thuis geboren en hier naar school geweest. Ze zet zich al jaren bestuurlijk en op andere wijze in voor verschillende verenigingen, evenementen en andere maatschappelijke organisaties. Ze is hervormd opgevoed en kan zich goed verplaatsen in andermans gedachtegoed en levensovertuiging. Ze heeft gewerkt bij een multinational, kleine lokale ondernemingen en de laatste jaren is ze zelfstandig ondernemer op Schouwen- Duiveland. Ze is al jaren zeer actief in de landelijke-, provinciale- en lokale politiek, ze heeft hiermee een groot netwerk opgebouwd en weet waar Abraham de mosterd haalt. Ze is de laatste twee jaar raadslid geweest, is goed ingelezen, ze weet "hoe de hazen lopen" en begrijp hoe je samen met andere partijen zaken voor elkaar kunt krijgen. Ze is altijd terdege voorbereid en weet haar mening kort en duidelijk uiteen te zetten. Ze is niet iemand die pas tijdens de vergadering de stukken uit de enveloppe haalt. Ze is onbaatzuchtig, integer, heeft geen verborgen agenda en weet haar eigen belang ondergeschikt te maken aan het belang van ons mooie eiland. Haar speerpunten zijn: veilige leefomgeving, goede infrastructuur, behoud van werkgelegenheid en leefomgeving door innovatie en initiatief. Ervaring in een fractie is onontbeerlijk. Laten we deze ervaring niet verloren laten gaan! Dus als u nog niet weet of nog onzeker bent op wie u gaat stemmen dan kan ik u Corine van harte aanbevelen. Lijst 2 nummer 5 "Eindelijk iemand die echt gewoon doet". Uw voorkeursstem telt! Stemmen kan bij u in de buurt en is kort en pijnloos. Op uw stempas staat waar u terecht kunt. Laat uw stem niet verloren gaan. Stem ook, ons prachtige eiland verdient het! Lijst 2, nummer 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83