Toekomst Dol-f ijn na verkiezingen helder CDA houdt bijeenkomst 6 Inwoners bevoorrecht op parkeerterreinen Markt moet kloppend hart worden Schouwen-Duiveland houdt een proef met strandvignetten voor haar inwoners. Met het vignet ach ter je voorruit kun je van april tot en met oktober gratis je auto kwijt op de parkeerterreinen aan de kust. Bij de strandovergangen moet, op de Brouwersdam na, overal worden betaald voor de auto. Dat is Leef baar Schouwen-Duiveland (LSD) een doorn in het oog en daarom kwam raadslid Fred Kramer in sep tember, toen het parkeerbeleid werd vastgesteld, met een wijzi gingsvoorstel. Dat luidde aanvankelijk: 'gratis parkeren voor inwoners gedurende hele jaar en overal op Schouwen- Duiveland'. Maar na enig heen en weer gepraat werd dat preciezer ge maakt tot: 'gratis parkeren aan het strand gedurende het toeristensei zoen'. Buiten die tijd is het voor ie dereen al gratis. Kramer kreeg op deze manier alle partijen achter zijn voorstel. Burgemeester en wethou ders hebben deze week besloten het voorstel uit te voeren. Vanaf april moeten de vignetten beschik baar zijn. „We gaan ons stinkende best doen dit voor elkaar te krijgen", zegt wethouder Jacqueline van Burg (LSD). Het idee van vrij par keren voor eilanders komt van het eiland Texel. Voor het vignet zijn we op een heel raar bedrag uitgekomen. Het kost 16,39 euro Het parkeervignet wordt niet gratis. Inwoners kunnen het aan schaffen in het gemeentehuis bij het loket Burgerzaken. „We zijn op een heel raar bedrag uitgekomen", verontschuldigt Van Burg zich. „Het moet 16,39 euro gaan kosten." Duur vindt ze dat niet: „Na drie strandbezoekjes heb je die kosten er uit." Ambtenaren hebben de wethou der gewaarschuwd dat het waar schijnlijk bij een proef van één jaar blijft. In de belastingwet staat na melijk dat er geen onderscheid mag worden gemaakt tussen inwoners en bezoekers. Dan is er sprake van rechtsongelijkheid. Als het nieuw- gekozen gemeentebestuur straks verder wil met het parkeervignet, zal het ook voor toeristen beschik baar moeten zijn. Ook om andere redenen staat de afdeling Openbare Werken niet te juichen. De ambtenaren verwach ten een flink lagere opbrengst uit de parkeerautomaten en verder zijn ze beducht voor grote verkeersdrukte gedurende de weinige mooie stranddagen die de doorsnee Ne derlandse zomer telt. Komende zomer wordt de ge bruikers van het vignet gevraagd of ze er tevreden over zijn. In septem ber wordt de proef geëvalueerd. Dan moet duidelijk zijn wat invoe ring van het vignet uiteindelijk heeft gekost en wat het heeft ge daan met het aantal beschikbare parkeerplaatsen langs de stranden. Het onderzoek naar de financiële gevolgen van zowel openhouden als sluiten, wordt over de verkie zingen heen getild. Burgemeester en wethouders verwachten zeker tot juni nodig te hebben om de ge vraagde cijfers te kunnen leveren. Het onderzoek komt tot stand naar aanleiding van een SGP-mo- tie die de raad in november aan nam. Het stichtingsbestuur van Dol-Fijn heeft zelf uitgerekend dat het Duivelandse zwembad met jaarlijks zestigduizend euro steun van de gemeente ook na 2019 open kan blijven. Bouwbe drijf Boogert en Giebros Technics nemen de huidige technische staat onder de loep en becijferen het verwachte onderhoud op de lange termijn. Dat kostenoverzicht wordt naast de exploitatiecijfers van het zwembad gelegd. Meegewogen worden eveneens de kosten waar de gemeente voor komt te staan na sluiting van Dol-Fijn, voor het vervoer van kinderen uit die om geving naar het schoolzwemmen in Zierikzee of naar andere zwem baden. Aanvankelijk zou het col lege in februari uitsluitsel geven. BRUINISSE 'Toegang tot ons ei land'. Daarover wil het CDA Schouwen-Duiveland vandaag in gesprek met belangstellenden. Onder dit motto vallen de thema's woningbouw, verkeer (verbreding van de N59) en zorg. Tweede Kamerlid voor het CDA Joba van den Berg is ook aanwe zig, om mee te kunnen praten vanuit haar portefeuilles medi sche zorg en aanbestedingen. Van den Berg heeft gewerkt bij Bou wend Nederland. De avond is bedoeld om de visie van het CDA uit de doeken te doen, maar ook om te luisteren naar ideeën, zorgen, zienswijzen en andere inbreng. De bijeen komst wordt gehouden in dorps huis de Vanger in Bruinisse en be gint om 15.45 uur. Joba van den Berg geeft een inleiding op het thema 'Toegang tot ons eiland'. Waarna om 16.45 uur een dialoog start met de aanwezigen. Aanslui tend worden de aandachtspunten geïnventariseerd. Unaniem werd besloten dertigdui zend euro uit te trekken voor on derzoek naar het toekomstig ge bruik van de Markt als hart van de smalstad. Tevens wordt het begrote bedrag voor aankleding van dat plein in het zomerseizoen met vijf duizend euro verhoogd. Het is wel een beetje een sigaar uit eigen doos die de raad weggaf aan Brouwershaven. In totaal is 75.000 euro beschikbaar voor het uitvoeringsprogramma van de stadsvisie Ik hou van Brouw. Het geld dat nu met een unaniem ge dragen amendement van LSD, VVD en Christenunie wordt ge oormerkt, moet uit dat budget wor den geput. Eerder zag LSD nog de mogelijkheid de smalstad een ex traatje te gunnen, maar daarvoor bleek het verzet bij andere partijen al snel te groot. Het unanieme be sluit werd desondanks door een de legatie uit Brouwershaven op de tribune met een bescheiden ap plaus verwelkomd. Wethouder Jacqueline van Burg (LSD) gaf aan dat het college het amendement 'van harte kan onder steunen'. „Want inmiddels houdt iedereen van Brouw." IN DE REGIO Paasbingo Hervormd Kerkcentrum Presentatie Islam en Christendom Wandelproject Elke Stap Telt van start n v MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 16 maart 2018 SD Vrij parkeren aan strand met vignet Vanaf volgende maand kunnen Schouwen-Duivelanders na aan schaf van een strandvignet vrij parkeren aan de kust. En dat is geen aprilgrap. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede - Jacqueline van Burg, wethouder De toekomst van zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk wordt de eerste kluif voor de nieuwe gemeenteraad. Marcel Modde Nieuwerkerk In de vergadering voor de ver kiezingen had de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland een cadeautje voor Brouwershaven. Marcel Modde Brouwershaven ZIERIKZEE Senioren Vereniging Schouwen-Duive land houdt dinsdag een Paasbingo in het Hervormd Kerk centrum in Zierik zee. De bingo be gint om 14.00 uur. OUWERKERK De PKN-gemeenten in Duiveland organi seren dinsdag de thema-avond 'Moe ten we bang zijn voor de Islam?'. Professor Bernhard Reitsma zal de avond een presen tatie geven over de relatie Christendom tegenover Islam. Wat is de roeping van de kerk tegen over de Islam? Op vragen als deze zal Reitsma uitgebreid ingaan. De presen tatie begint om 20.00 uur in de Geertruidkerk op de Ring in Ouwerk- erk en is voor ieder een gratis toegan kelijk. GOES Wandelproject Elke Stap Telt gaat weer van start. Tijdens dit project komen de deelnemers we kelijks bij elkaar om samen een wande ling te maken. Daarnaast zet ie dereen zijn of haar eigen stappen met een persoonlijk dagboek en een stappenteller. Een combinatie van sportiviteit en ge zelligheid. ledereen is welkom. Elke Stap Telt duurt tien weken en start op vrijdag 16 maart om 10.00 uur vanuit Buurthuis de Pit, Appelstraat 2a in Goes. Meer infor matie en opgeven: 0113-277111 of n.slager@smwo.nl. JAARLIJKSE UITVOERING KOUDEKERKE Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke houdt morgen haar jaarlijkse uitvoering. Het thema is 'Lo kaal talent on stage'. Vijf solisten brengen met ondersteu ning van het orkest een solo ten gehore. Naast de solostuk ken klinken ook andere werken en treden de slagwerkgroep en het leerlingenorkest op. Het optreden vindt plaats in sporthal De Couburg en begint om 19.30 uur. Kaarten kos ten 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; GOES Ter Weel, 08.00- 17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Buurthuis De Pit, 10.00 uur: Start wandelproject 'Elke stap telt'; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Street- ball&Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Thea ter de Mythe, 20.00 uur: Optreden Het Zeeuws Orkest Tania Kross; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3, 21.00 uur: CD Prestatie Surrender KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senioren KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten, 20.00- 22.00 uur: Country Line Dance; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE Brogum, 20.00 uur: Derde Voorronde Regioruis; FiZi, 14.00 uur: The Lei sure Seeker, 20.00 uur: Three Bill boards Outside Eb- bing, Missouri; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 82