'Door mee te doen help ik ook andere kinderen' 7 en Erasmus MC ontwikkelden poeder dat afweersysteem impuls geeft Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 Het is een poeder met ver hitte koemelkeiwitten, dat in een speciaal voorge schreven hoeveelheid aan de dagelijkse voeding wordt toege voegd. Het afweersysteem van kin deren kan daardoor aan koemelk wennen. Tien ziekenhuizen zijn deze week begonnen met een studie naar het ef fect van het poeder, dat is ontwik keld door het Erasmus MC en de Wa- geningen Universiteit. Naast het Erasmus MC gaat het om ziekenhui zen in Amsterdam, Groningen, Nij megen, Eindhoven, Helmond, De venter, Heerlen en Alkmaar. Ouders krijgen het poeder met verhitte koemelkeiwitten mee naar huis. „Het is smaakloos, reukloos en ongevaarlijk", zegt Nicolette de Jong, universitair hoofddocent in het Eras mus MC. „De dosis is gebaseerd op leeftijd en gewicht van een kind. Dat voegen ze één keer per dag toe aan de gewone, dagelijkse voeding." Beschadigd Bij het verhitten van melk worden de melkeiwitten deels beschadigd. Uit eerder onderzoek blijkt dat in drie kwart van de gevallen dan geen aller gische reactie optreedt. „De methode van de verhitte eiwitten is niet nieuw", zegt De Jong. „Maar de pro ducent heeft nu, na jarenlang onder- Wij willen de periode van tobben verkorten door het eiwit wél te geven zoek, een gestandaardiseerde en ge valideerde receptuur ontwikkeld die is vastgelegd in een streng protocol dat voldoet aan alle eisen van de voedselindustrie." Jaarlijks wordt bij zo'n 3.500 baby's en peuters een koemelkallergie vast gesteld. Daarmee is het de meest voorkomende voedselallergie onder kleine kinderen. Kinderen kunnen na het nuttigen van melk of melkproducten, zoals yoghurt en kaas, ernstige klachten krijgen. Die variëren van opgezwol len lippen, ogen of gezicht, jeukende vlekken, buikkrampen, braken of luchtwegklachten, tot minder acute klachten als slecht slapen en veel huilen. Kinderen met een koemel kallergie hebben daarnaast een gro ter risico op het ontwikkelen van an dere voedselallergieën, of een groei- of ontwikkelingsachterstand. Advies Meestal krijgen ouders het advies alle producten met koemelk te vermijden tot blijkt dat een kind over de allergie heen is gegroeid. Uit onderzoek blijkt dat zo'n koemelkvrij dieet er juist voor zorgt dat een kind niet went aan de allergie of dat die juist verergert. „Als je het allergeen uit de voeding haalt, is het risico op een allergische reactie groter bij een accidentele in name", zegt De Jong. „Als je het elke dag toedient, gaat het lichaam wen nen aan de eiwitten en is de kans op een ernstige reactie kleiner." Kinderen groeien meestal op de leeftijd van 2 a 3 jaar over de allergie heen. De Jong: „Dan heb je aJ een pe riode achter de rug waarin je met het kind aan het tobben bent. Wij willen die periode verkorten door het eiwit juist wèl te geven." Ouders kunnen zich via internet (erasmusmc.nl/iage) aanmelden voor de studie. STUDIE Dieet Ze eet aangepast brood en boteren mag nooit toetjes Autovakantie Ameland Singlereis Cruises Middellandse Zee Cruises Cuba Caribbean vrijdag 16 maart 2018 GO Tonny van der Mee Rotterdam - Nicolette de Jong Vera heeft haar dochter van 1,5 jaar aangemeld voor de studie van het Erasmus MC. „De eerste zeven maanden na de ge boorte waren een drama. Ze huilde veel, had darmklach ten, galbulten en eczeem, en vaak last van neusverkoud- heid." Het consultatiebureau en de huisarts herkenden de symp tomen van de allergie niet. „We kregen een zalfje voor de eczeem en een neusspray mee. Op een gegeven mo ment was het niet vol te hou den. Voor haar niet en voor ons ook niet." De ouders werden doorver wezen naar een kinderarts. Ze probeerden een koemelk vrij dieet. Het ging beter, maar ze hield klachten. Uit onderzoek bleek dat haar dochter voor meer producten allergisch was. „Het meest frustrerende was dat we niet wisten wat er aan de hand was en dat bij het consulta tiebureau en de huisarts de alarmbellen niet eerder afgin gen." Nu ze het weten, past de rest van het gezin zich aan. Het heeft grote impact op het da gelijks leven. „Dat wordt on derschat", zegt Vera. „Ze eet - Moeder Vera aangepast brood, boter en vleeswaren en mag nooit een toetje. Je moet opletten waar je in kookt, want in de mix van nasi en bami bijvoorbeeld zit ook melk. Het is een uitzoek werk. Met deze studie kan ik mijn dochter helpen, maar ook andere kinderen met koemelkallergie." De wereld is Kras Kras.nl/54999 Kras.nl/37736 Kras.nl/cubacruises Kras.nl/25059 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamiteitenfonds Bruisend Berlijn Verblijf in een 4-sterrenhotel Inclusief ontbijt Hotel met zwembad en sauna Gezellig samen Berlijn ontdekken 1-persoonskamer inclusief Klantbeoordeling 7,7 Van de 'Big Five' naar de Tafelberg Met o.a. Swaziland en Hluhluwe Klantbeoordeling 8,6 PerCosta Fascinosa***+ O.a. Napels en Ibiza of Malta Fooien inbegrepen! Per MSC Armonia***+ O.a. Cuba, Mexico en Honduras Inclusief strandverlenging Cuba!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7