Ml 'iiis 'Ik durfde toch' Supercool ÊÈÈÈMMi Handtekening 5 KINDEREN VOOR KINDEREN FITLALA Kinderen voor kinderen is terug. Ruim 30 jaar na hits als Waanzinnig gedroomd scoort het koor met miljoenen views op YouTube en het lied voor de Koningsspelen. „We swingen ons FIT-LALA. We zingen ons FIT-JAJA." De beats galmen uit de speakers. Tussen met graffiti bespoten zeecontai ners staan 40 kinderen, schaars gekleed voor de tijd van het jaar, te dansen en te zingen. Op deze ge zichtjes valt geen chagrijn te be speuren. Ook al moeten ze uren lang repeteren, keer op keer dans jes herhalen en zit Fitlala de hele dag in hun hoofd. Kinderen voor Kinderen neemt de nieuwe videoclip op voor Fit lala, het lied dat speciaal voor de Koningsspelen 2018 is gemaakt en vandaag wordt gelanceerd. Over vijf weken schalt het nummer over sportvelden en schoolplei nen, als zo'n 1,2 miljoen basis schoolleerlingen zich in het zweet werken. Ongetwijfeld kan ieder een dit lied eind april meezingen. Floe kan het dat dit kinderkoor na 38 jaar zo succesvol is? Eerlijk is eerlijk, na de kaskrakers als Op een onbewoond eiland (1981) en Waan zinnig gedroomd (1989) begon het koor rond 2000 in de versukkeling te raken. „Als je niet innoveert, zak je weg. Bij cd 22 wilden we tot 25 doorzetten en het daarna afron den", herinnert choreograaf en liedjesschrijver Lucia Martha zich. Totdat een show in Carré voor het 25-jarig jubileum tóch succesvol was en stoppen geen optie was. De kansen zijn gekeerd. Op YouTube heeft Kinderen voor Kinderen nu meer dan 250.000 volgers, de filmpjes zijn miljoenen keren bekeken, de afgelopen vijf jaar belandden de cd's steevast in de top van best verkochte albums. Een staaltje slimme marketing. Kinderen voor Kinderen haakte aan bij de Kinderboekenweek en belandde zo op duizenden basis scholen met themaliedjes als Hallo wereld en Gruwelijk eng. Vervol gens haakte het koor aan bij de Koningsspelen, de jaarlijkse sport dag rond Koningsdag. Ook die hits HupsakeeEnergiescoorden goed. „De teksten en liedjes zijn nooit slecht geweest", verklaart eindredacteur Desiree Derrez. Sociale media brachten de po pulariteit in een stroomversnel ling. Vlogger Bram de Wijs maakt filmpjes over de jonge zangers, kijkt mee achter de schermen en laat liveconcerten zien. „Flet is uit gegroeid tot een internetimpe rium. Wat je nu op YouTube zet, brengt iets teweeg", merkt hij. De vlogger - zelf ook razend populair - verwacht dat het onlinesucces alleen maar groeit. Toch is het succes van Kinderen voor Kinderen niet alleen te ver klaren door de verbeterde marke ting. De liedjes slaan óók aan. Sinds zeven jaar probeert Tjeerd Oosterhuis als producent de num mers te vernieuwen. „Ik kijk echt naar de sound van nu. Hiphop, dance, rock, country, ballads. Alle stijlen komen voorbij. De num mers moeten cool zijn, niet te kin derachtig", zegt hij. Ook de tek sten moeten kloppen. Ik kijk echt naar de sound van nu. Hiphop, dance, rock, country. Alle stijlen komen voorbij Kinderen mogen nog steeds on derwerpen aandragen. De rode draad is sinds de jaren 80 prak tisch dezelfde: pesten, school, liefde, armoede, wereldproblemen zoals milieu. Er komen ook nieuwe thema's bij, zoals mobiele telefoons en vechtscheidingen. „Ik laat de liedjes altijd aan de kinde ren horen om hun reacties te kun nen zien. Je merkt meteen of een liedje het gaat worden of niet", zegt dirigent Michiel Rozendal. Wat natuurlijk meehelpt: voor de ouders en de opa's en oma's van nu is Kinderen voor Kinderen pure nostalgie. Zij vinden het maar wat leuk om met hun eigen kinderen of kleinkinderen met de voetjes van de vloer te gaan. Der rez: „Tijdens de shows die we ge ven, doen we altijd een blokje meezingers. Nou, die ouders gaan dan uit hun dak." vrijdag 16 maart 2018 GO De opnames van de clip voor Fitlala. FOTO'S MARCOOKHUIZEN. Ik heb zo n wa-wa-wa- waanzinnige comeback Ellen van Gaaien Amsterdam Nuaym, 10 jaar Hoe lang bij KvK: 3de jaar Lievelingslied: Vakantie „Mijn moeder kwam ineens met de audities voor Kinderen voor Kinderen aan, maar ik durfde nooit voor anderen te zingen. Dus toen heb ik niet meegedaan, maar een jaar later durfde ik toch en werd ik nog uitgekozen ook. Ik was al heel erg fan van Kinderen voor Kinderen, kende de liedjes en dansjes." Ayana, 10 jaar Hoe lang bij KvK: 3de jaar Lievelingslied: Okido „Ik was geen superfan van Kin deren voor Kinderen, maar kende de liedjes al wel. Bij de Koningsspelen zongen we die al tijd. Ik vond de liedjes erg leuk. In groep 4 ging ik met de Kinder boekenweek op school dansen op het schoolplein. Ik vind het supercool om nu zelf bij Kinde ren voor Kinderen te zitten." v i Dewi, 10 jaar Hoe lang bij KvK: 3de jaar Lievelingslied: Wereldband ,}J\le worden echt herkend. Soms vragen kinderen of ik een handtekening wil zetten. En laatst ging ik bij mijn nichtje lo geren. Toen kwamen een paar kinderen de hele tijd achter me aan, maar ik wilde eigenlijk even met mijn nichtje spelen. Dus toen heb ik dat tegen ze gezegd en stopten ze er gelukkig mee." -Tjeerd Oosterhuis Kijk op de site bij /video Zing mee met het lied voor de Koningsspelen F/f/a/a!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5