O CD mi Martijn doet het niet alleen 12 ZEELANI Zeeuwen bij Twente staan voor overstap Dordrecht vervolgt jacht in Den Bosch Bankdrukker Harms kan weer aan de bak 'Roze rensters' presenteren zichzelf Bij de Zeeuwse vrouwenwielerploeg Jos Feron Lady Force zijn rensters vanuit heel Europa actief. Samen hopen ze het succes van afgelopen seizoen een vervolg te geven. zv FC Twente overweegt het beloftenteam, waar de Zeeuwen Godfried Roemcratoe, Ruben de Jager en Siebe Schets (verhuurd aan Go Ahead Eagles) onderdeel van uitmaken, uit de derde divisie te halen. De Enschedese club wil het komende seizoen de selecties voor het eerste en tweede elftal inkrimpen en op deze manier kunnen de reserves van het eerste elftal op maandagavond hun minuten maken. Het elf tal, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de tweede divisie, staat momenteel dertiende in de derde divisie. Bij de KNVB leeft het idee om binnen de piramide een nieuwe beloften- competitie te starten, waarbij de kampioen eventueel promoveert naar de Jupiler League. Na het behalen van de derde-periodetitel in de Jupiler League hebben de Zeeuwen van FC Dordrecht een nieuw doel. Trainer Gérard de Nooijer en verdedigers Julius Bliek en Karim Bannani zetten nu in op een plaats bij de beste zes. Mocht dat lukken, slaat het drietal de eer ste ronde van de nacompetitie over. De eerste horde van de huidige nummer acht is van avond nummer twaalf FC Den Bosch. Istvan Bakx neemt het vanavond met FC Oss voor eigen publiek op tegen Fortuna Sittard. Augustine Loof speelt met FC Eindhoven te gen Jong FC Utrecht en trainer Roy Hendrik- sen treft FC Emmen met Helmond Sport. Voor krachtsporter Orson Harms begint mor gen in Merksem het seizoen met het Belgisch Open Nationale Kampioenschap bankdruk- ken voor teams. De 43-jarige Terneuzenaar maakt deel uit van de Nederlandse ploeg. „Dit is een zogeheten Raw-wedstrijd, waar zonder pak getild moet worden. Dat houdt in: op ei gen krachtvertelt hij. De prestaties van de vijf atleten worden bij el kaar opgeteld. „Dan wordt er gekeken wie er bij de eerste drie eindigt. Mijn voorbereiding is geweldig gegaan. Ik heb er zin in en alle ver trouwen in een goede afloop." De wedstrijd wordt gehouden in 't Fort je van Merksem, vlakbij Antwerpen. Mobach Prachttreffer Achttien vrouwen in een knalroze wielertenue presenteren zich van avond bij de Rabobank in Goes tij dens de ploegvoorstelling van Jos Feron Lady Force. Zaterdag rijdt de ploeg mee in de vrouwenwedstrijd van de Ronde van Oud-Vossemeer, de officieuze opening van het Zeeuwse wielerseizoen. Het seizoen voor de ploeg van Gerrie Sijnsesael is al enkele weken aan de gang. Het begon met de Om loop Het Nieuwsblad en vorige week bezorgde Arianna Pruisscher het team in Strijen de eerste zege van het seizoen. Daar blijft het niet bij, als het aan Sijnesael ligt. „Het zou wel heel uitzonderlijk zijn als we weer 24 zeges weten te beha len", doelt de ploegleider op het ui terste succesvol verlopen vorige sei zoen. „Maar aan de andere kant, je weet het niet." De ploeg maakt er dit weekend meteen een teamuitje van, want za terdag staat voor de roze vrouwen de ronde van Oud-Vossemeer op Het zou heel uitzonderlijk zijn als we weer 24 zeges behalen het programma. „Ik kijk wel met grote vrezen naar de weersver wachtingen. We willen onszelf na tuurlijk graag laten zien in Zeeland, maar we zullen goed moeten kijken met welke tactiek we gaan rijden. De teambelangen zijn net iets te groot om in deze koers grote risico's nemen." Naast een Zeeuwse ploegleider beschikt de ploeg ook nog over twee Zeeuwse wielrensters: Celesta op den Brouw en Lieselotte Over- devest. „Ik zou er nog wel twintig Zeeuwse rensters bij willen", er kent Sijnsesael. Dat blijkt echter lastig. „Wij zijn ooit begonnen als Stichting Zeeuws Dames Wielren nen. Maar je ziet dat die jonge mei den veelal gaan studeren buiten Zeeland en dan wordt het heel las tig om ze hier aan je ploeg te bin den." Het heeft er in geresulteerd dat Jos Feron Lady Force nu een inter nationaal gezelschap is. Naast zes Nederlandse en zes Belgische ren sters komen er twee rensters uit Zweden en eentje uit Noorwegen, Israël, Luxemburg en Estland. „Fi guurlijk gezien krijg ik er ieder jaar een aantal nieuwe kinderen bij. Het zorgt voor een mix van ideeën en culturen en dat bevalt eigenlijk prima. Je hoeft aan die buiten landse meiden echt niet te vragen of ze wel getraind hebben. Zij heb ben thuis alles opgegeven om zich hier volledig op het fietsen te fo cussen." Aan de tenues, de vrouwen rijden in het niet, zal het volgens Sijnesael in ieder geval niet liggen: „Die wa ren al roze met zwart, maar dit sei zoen is het allemaal nog wat feller. Dat knalt er lekker uit en is voor mij ideaal om te weten waar onze vrou wen zich bevinden in een groot pe loton." Dik een jaar na zijn aantreden kan de club in Sas van Gent renners presenteren, die dit seizoen voor de club fietsen. Eerst komen vanavond de ID-renners op het podium, ge volgd door een paar jeugdrenners. De belangrijkste groep, de nieuwe lingen en junioren, wordt na de pauze gepresenteerd. „Het gaat boven verwachting goed met de vereniging", zegt de 44-jarige Martijn trots. „Mensen die me kennen, weten hoe ik in el kaar steek. Als ik iets in mijn hoofd heb, ga ik er ook echt voor. Ik heb ideeën uitgewerkt, gelobbyd bij mensen en partners gezocht. Een belangrijke partij is bijvoorbeeld Cervelo, die ons van wegfietsen en tijdritfietsen voorziet. Door de juiste mensen om me heen, is het allemaal gelukt. Want let wel: ik doe het allemaal niet alleen." Door een teruglopend ledenaan tal wankelde wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen vorig jaar, maar er is inmiddels veel veran derd. Er staat nu een junioren-nieu- welingenploeg die verzekerd is van deelname aan regionale en interna tionale wedstrijden zoals de Guido Reybrouck Classic in Damme (zon dag), de Ronde van Vlaanderen (1 april) en Juniorendriedaagse (in mei). „Het is een bewuste keuze om een goede junioren- en nieuwelin genformatie te hebben", zegt Mar tijn. „Vergelijk het maar met een voetbalclub. Als je alleen maar inzet op de allerjongste categorie, maar geen eerste elftal hebt, leid je alleen maar op voor andere clubs." En dat is juist wat Zeeuws-Vlaan deren niet wil. De nieuwelingen en junioren moeten de stevige basis vormen van de vereniging en cli- nics in de regio moeten uiteindelijk leiden tot steeds meer aanwas. Met alle categorieën bij elkaar telt de club, die dit jaar vijftig jaar bestaat, nu ongeveer 175 leden. „We willen graag opleiden voor onze eigen ver eniging. Met de juiste begeleiding op allerlei fronten." vrijdag 16 maart 2018 VOETBAL VOETBAL A Augustine Loof (rechts), foto pro shots KRACHTSPORT 1 Wielrenner Jarno Mobach rijdt van daag in België de Handzame Clas sic, een één- daagse wedstrijd over 204 kilome ter. Hij is de enige Nederlander in zijn ploeg, het oplei dingsteam van Team Sunweb. WM i Een doelpunt van TOP-korfballer Dylan Gillissen (foto) heeft bij NLKorfbal de 'Plays of the week' gehaald. De Mid delburger scoorde anderhalve week geleden in de thuiswedstrijd tegen DeetosSnel op zeer fraaie wijze. De Middel burger ver schalkte zijn te genstander, kreeg de bal mooi van Emmelie Bouwens en scoorde vervol gens met één hand. In de lande lijke rubriek op Fa- cebook- een top 10 - staat hij op plek 3. Bekijk de treffer op pzc.nl/sport A Orson Harms. foto peter nicolai O CL Mix van ideeën en culturen Menno Kole Vlissingen - Gerrie Sijnsesael Arianna Pruisscher viert haar zege. foto edwin van twesteinde Het had niet veel gescheeld of er was vanavond geen ploegen- presentatie van wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen ge weest. De club zat in het slop, maar is eruit gehaald door de nieuwe voorzitter Edwald Mar tijn. Eldridge Pentury Philippine ritii. .W Ut A Edwald Martijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40