11 If Stem op 21 maart lijst 8 SGP! Doneeractie voor vervoer van zieken en zwangeren naar medische post 7 Het dorpje Sami Madina Gambia heeft een gloednieuwe medische post en een voorraad medicijnen. Zelfs een ambulance. Maar die staat nog in 's-Heer Arendskerke. Coby Schipper en het echtpaar Hannie en Ko Brasser uit Aagte kerke gingen in 2005 op vakantie naar Gambia. Het land en de armoede grepen hen zo aan dat ze eenmaal thuis in Aagtekerke de stichting Steun en Opbouw Gambia op richtten. „Het is een land waar je óf maar één keer komt, of je blijft gaan. Er is geen tussenweg", zegt voorzitter Hannie Brasser. Sindsdien reizen ze minstens een keer, maar vaker nog twee keer per jaar af naar Ban- julunding en omgeving, om daar hulp te bieden bij de gezondheids zorg, onderwijs en veilig drinkwa ter. Dit gebeurt met geld en goede ren die voornamelijk door Zeeu wen bijeen zijn gebracht, want de stichting houdt allerlei activitei ten om de kas van de stichting te spekken. Schipper en de Brassers zijn vo rig jaar druk doende geweest met het regelen van de bouw van een kliniek in het binnenland van Gambia. In januari is de medische post in Sami Madina officieel ge opend. Vrouwen kunnen er onder medische begeleiding bevallen, en ook wordt er andere algemene medische zorg verleend. Hannie: „Voor de plaatselijke bevolking is dit een grote vooruitgang in de medische hulpvoorziening, want ze hadden er gewoon niks, echt niks. Niet eens zoiets simpels als een bloeddrukmeter. Die halen wij in Nederland bij wijze van spreken bij een drogisterij om de hoek, maar in heel Gambia zijn ze niet te krijgen." Een ander groot probleem, ver telt ze, was dat de bevolking geen vervoer richting het ziekenhuis had. „Dat ging meestal met een ezel en een karretje, waardoor de tocht langzaam en pijnlijk was. Daarom wilden we ook heel graag voor een ambulance zorgen. En dat is gelukt!" Een Zeeuws bedrijf heeft de ambulance gekocht en deze aan de stichting geschonken. De weldoener wil liever anoniem Vervoer gaat er met een ezel en karretje, waardoor de tocht langzaam en pijnlijk is blijven. Andere Zeeuwse bedrij ven, van 's-Heer Arendskerke tot Aagtekerke, hebben geholpen; om de ambulance eerst naar Zeeland te krijgen, een lokaal autobedrijf heeft een set extra wielen met zo goed als nieuwe banden en een onderhoudsbeurt aangeboden, en tenslotte heeft een professioneel bedrijf de auto gratis gepolijst en in de was gezet. Hannie: „Een minister in Gam bia heeft toegezegd dat de ambu lance zonder extra kosten inge voerd mag worden, en de overheid gaat zorgen dat ook de diesel voor de ambulance gratis wordt ver strekt." Maar ondertussen staat de am bulance nog steeds in 's-Heer Arendskerke. Geld voor het ver voer over zee richting Sami Ma dina is er nog niet. Het bestuur van Steun en Opbouw Gambia heeft daarom een sponsoractie op poten gezet. Via de site www.doneerac- tie.nl kan een bedrag gedoneerd worden. Het doel is 3.000 euro op te halen. Hannie: „Elke gift is wel kom. De ambulance wordt dan in een container geladen en die gaan we verder helemaal opvullen met (medische) hulpgoederen." De doneeractie voor het ambu lancevervoer loopt nog 45 dagen. Tot gistermiddag was er 605 euro opgehaald. Loop dan mee!! SGP mars voor behoud van het Nollebos/Westduinpark Zaterdag 17 maart Verzamelen om 11 uur. Locatie: opgang van de boulevard bij het parkeerterrein, de Nolle opgang vrijdag 16 maart 2018 WA 'Help de ambulance naar Gambia' Sheila van Doorsselaer Aagtekerke De ambulance staat nu nog in 's-Heer Arendskerke waar weldoeners die hebben meegeholpen de ambulance aan te kopen er zolang nog goed op passen, foto marcelledavidse - Hannie Brasser Meer informatie over de actie is ook te vinden op de site van Steun en Opbouw: www.stich- tinggambia.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35