Professioneel r Vandaal maait 500 bomen plat iP"1 a»p Matroos (17) overlijdt na val van kade Aantal Zeeuwen met WW-uitkering daalt 2 MAAN LEO .ZE Column Deze week was Geert Wil- ders in Terneuzen. Hij leek zelf ook niet zo goed te we ten waarom. Iets met de PVV- vrienden een hart onder de riem steken. Hebben ze dat nodig? Zijn dit echt zijn vrienden? We zullen het nooit weten. Wat we wel weten is dat hij op het parkeerterrein van Dethon rondhing en dat dit werd gefilmd door de PZC. Zie hem op de foto gaan met een fan. Hij posteert zich achter de vrouw en legt z'n han den onwennig op haar bovenar men. Hij steekt z'n hoofd vooruit zodat hun wangen elkaar bijna ra ken. Maar dan blijkt het licht niet goed te zijn. Zonder de houding te verbreken draaien Wilders en de vrouw samen een stroef rondje, zijn pootjes scharrelend op haar High Visibility-jack, zijn hang wang tegen haar licht blozende kaakvlees. De beweging doet den ken aan die scène in The Sound of Music als Maria en de Captain in een tuin de Landler dansen. Hier te Terneuzen wordt deze Oosten rijkse volksdans echter minder ge voelvol en beduidend stunteliger uitgevoerd. Pas op het moment dat de foto genomen wordt tovert Geert zijn glimlach tevoorschijn. Het is wat de Amerikaanse schrijver David Foster Wallace de 'Professionele Glimlach' noemt, volgens hem 'een nationale pandemie in de dienstensector'. Hij omschrijft zo'n glimlach als een 'moeizame contractie van de orbiculaire mondmusculatuur, bijna zonder zygomatische ondersteuning'. Het is misschien meer een sug gestie van een glimlach dan een authentieke glimlach. Wilders plooit zijn mond op zo'n manier open dat het lijkt alsof achter zijn lippen een glimlach wordt opge klopt. Een slagroomglimlach. Een cappuccinoglimlach. Zodra de foto genomen is verdwijnt de glimlach en vraag je je af of hij er ooit ge weest is. Alleen de vrouw zal het weten, zij draagt Geert voortaan in haar telefoontje mee als een vogel tje in een kooitje. Zodra de foto genomen is verdwijnt de glimlach DESTELLING Vandaag: Je kunt niet vroeg genoeg begin nen met je rijbewijs Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 60E& IfcEE ^HENK.» Lezing over schildklier Meer vliegverkeer op Midden-Zeeland Workshops debatteren MIDDELBURG Onderzoek natuurbeheer De schade voor Staatsbosbeheer is 25.000 euro; 6.000 euro aan de tweejarige populieren en de vier jaar jonge eiken en 19.500 euro aan werkuren en plantmateriaal, zegt boswachter Anouk Pattipeilohy. „De boompjes zijn onherstelbaar vernield, alles moet vervangen wor den. Staatsbosbeheer is niet verze kerd tegen vandalisme. We hebben geen calamiteitenpotje, dus die kos ten moeten uit het bestaande bud get komen. We moeten bekijken of dat kan." Tweede probleem is dat de eigen kweekdienst 'Zaai en plant soen' nieuwe bomen op voorraad moet hebben. Allerlei mensen uit de omgeving van de Boomdijk rapporteerden gis terochtend de verwoesting. „Men sen reageren geschokt en geëmoti oneerd. Wij zijn ook geschrokken." Getuigen verklaren dat er tot gister avond laat niets aan de hand was. Het vermoeden dat de vernieling machinaal is gedaan, blijkt niet te recht, zegt Pattipeilohy. De boomp jes liggen over een afstand van twee kilometer allemaal in dezelfde rich ting, noord-west richting Arnemui- den. „Iemand is ettelijke uren doel bewust bezig geweest de boompjes om te knakken. Dit is een doelge richte actie." De natuurbeheerder vraagt omwonenden en passanten die iets gemerkt of gezien hebben, zich te melden bij de politie: 0900- 8844. De Boomdijk in Nieuw- en Sint Joosland was tot eind vorig jaar begroeid met honderd jaar oude po pulieren. Die zijn gekapt omdat ze instabiel werden. Een 17-jarige jongen uit Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag overleden door een on geluk in het Duitse Mannheim. De jongen liep stage als matroos op een binnenvaartschip. Na het doen van boodschappen reed hij met zijn mountainbike over de kade langs de Rijn. Vermoe delijk is hij in een rail van een ha venkraan geraakt. Daardoor verloor hij zijn evenwicht en viel vijf meter naar beneden tussen schip en kade. De jongen was een broer van een speler in JO15-3 van voetbalvereni ging SV Walcheren. Het is de tweede keer in korte tijd dat de club te maken heeft met een sterfgeval. Onlangs overleed de 20-jarige Vlis- singer Owen Schalkwijk, speler van Walcheren, na een bedrijfsongeval. Penningmeester Hans Schipper van Walcheren heeft er geen woor den voor. „Dit is niet normaal." Za terdag dragen spelers rouwbanden vanwege het overlijden van Schalk wijk. „Omdat het nu gaat om een broer van een speler, laten we het aan het team of het wil spelen." In totaal heeft 3,2 procent van de Zeeuwse beroepsbevolking een ww-uitkering (landelijk is dat 3,7 procent). Hoewel de afgelopen jaren het verlies van banen juist het grootst was in de zorg, verwacht het UWV de komende jaren een relatief sterke groei. Dat komt omdat de overheid veel geld steekt in de zorg. Op werk.nl stonden in februari ruim 200 vacatures open voor zorg en welzijnsberoepen in Zeeland. Vooral verzorgenden en verpleeg kundigen op mbo- en hbo-niveau zijn schaars. VLISSINGEN Het gaat goed met de Zeeuwse economie, steeds meer mensen vinden een baan en dus hebben ook minder mensen een ww-uitkering. Vergeleken met een jaar geleden daalde dat aantal in fe bruari met 19 procent. Banen zijn er vooral in de zorg. Dat meldt uitkeringsinstantie UWV. Eind februari hadden 6.200 Zeeuwen een WW-uitkering. In vergelijking met een jaar geleden daalde het aantal uitkeringen het hardst op Tholen (-29 procent) en Schouwen-Duiveland (-27 pro cent). vrijdag 16 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Tol of geen tol, ik ben blij met de tunnel 513 reacties yip) GOES Dr C. K. A. van den Berge houdt donderdag 29 maart in het ADRZ te Goes een lezing over de schildklier en schildklier aandoeningen. Van den Berge is als internist-en- docrinoloog verbonden aan het Admiraal de Ruy- ter Ziekenhuis. De lezing begint om 19.30 uur. Aan melden kan via www.schildklier.nlTij dens de bijeenkomst zijn ervaringsdeskundige vrij willigers van de schild klierstichting aanwezig. ARNEMUIDEN Het was vorig jaar iets drukker op vliegveld Mid den-Zeeland dan in 2016. Het aantal vliegbewegin gen kwam in 2017 uit op 20.754, in 2016 waren het er 20.451. De winst was vooral te danken aan de eerste helft van 2017. Toen was sprake van een toename met 2.500 ten opzichte van de eerste helft van 2016. Het Cen traal Bureau voor de Sta tistiek publiceerde giste ren de cijfers van de kleine vliegvelden in Ne derland. MIDDELBURG Ruim 50 scholieren uit heel Nederland komen 26 mei naar de Abdij in Middelburg voor work shops van ervaren deba ters en om zelf debatten te voeren. Tijdens deze World Schools Aca- demy worden 15 leerlin gen gekozen voor het Nederlandse debatteam. Het dagelijks provincie bestuur geeft het evene ment een subsidie van 3.450 euro, onder meer omdat de jongeren wor den gezien als potentiële kandidaten voor Univer- sity College Roosevelt. De Rekenkamer Zee land gaat onderzoeken of het beheer van na tuurgebieden in Zeeland goed is geregeld. De Re kenkamer wil vooral evalueren of de over dracht van de verant woordelijkheid voor na tuurbeleid van het Rijk naar de provincie goed is verlopen. In het Zeeuwse natuurbeheer gaat veel geld om. Kort na de zomer moet het onderzoek klaar zijn. Vijfhonderd jonge bomen aan de Boomdijk in Nieuw- en Sint Joosland zijn in de nacht van woensdag op donderdag neer- gemaaid door een vandaal. De boompjes waren twee weken geleden geplant. Staatsbosbe heer heeft aangifte gedaan bij de politie. Zeker 80 procent van de aanplant is vernield. De dijk blijft zeker een jaar boomloos door de doelbewuste vernie lingsactie. Claudia Sondervan Nieuw- en Sint Joosland ',(S{ LM ,aBHKW Een vernielde boom in Nieuw en Sint Joosland. fotowillem staat Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2