II Visser wil op horden voor podium gaan Michael Matthews staart zich niet blind op lenteklassieker 25 Goffin keert terug in Miami Van Baarle rijdt 'La Primavera' Gaviria is lang uit de roulatie De Vries volgt Lammers op Michael Matthews, kopman van de Nederlands getinte Sunweb-ploeg,wil morgen zijn droomklas- sieker Milaan-San Remo anders benaderen. Minder stressen, meer genieten. Maar dat valt nog niet mee. De Australiër wil gewoon te graag. Michael Matthews kan het niet meer opbrengen om zich blind te staren op winst in Milaan- San Remo, volgens hem de mooi ste klassieker die er bestaat. Ook na de hevige teleurstellingen van de voorbije jaren, toen het on danks zijn maniakale voorberei ding steeds niet lukte in de koers die op zijn lijf lijkt geschreven. Praat met de 27-jarige Australiër van de Sunweb-formatie over Mi laan-San Remo en er volgt een liefdesverklaring. „Deze koers zit in mijn hart", zegt hij. „Het zit 'm in die rare lengte (van 291 kilome ter, red.). De opbouwende span ning gedurende de dag. De strijd tussen de controle van de sprin- tersploegen tegenover de niet- sprinters die juist willen ontrege len." Na zijn val in de Omloop, waar bij hij een breuk aan zijn schouder opliep, is het de vraag of Matthews al klaar is voor een zege. Wel weet hij dat hij als een van de best klim mende sprinters in het peloton de Cipressa en de Poggio niet hoeft te was mijn eerste ervaring met Eu ropa. Italië voelt als mijn tweede thuis." Maar goed, zijn voornemen staat vast. Zijn benadering wordt vrijer. „Ik wil eindelijk een klassieker winnen en ik heb besloten dat het niet uitmaakt welke. Ik wil goed zijn in Milaan-San Remo, daarna in de Vlaamse klassiekers over de kasseien en daarna ook nog in het Ardense drieluik. In dit voorjaar stop ik alles wat ik in mij heb; de rest van het seizoen is voor mij minder belangrijk. Een nieuwe groene trui hoefik niet. Milaan- San Remo is geen obsessie meer. Nee, echt niet. Maar als het mo ment daar ooit is dat ik bij die wedstrijd als eerste over de streep kom, zal ik de gelukkigste man ter wereld zijn." Volslagen gedesillusioneerd was hij vorig jaar dan ook na zijn twaalfde plaats. „Een enorme te leurstelling", blikt Matthews te rug. „Ik denk dat ik de voorbije ja ren te veel druk op mezelf heb ge zet voor Milaan-San Remo. Ik wil te graag. Ik ben te angstig geweest om fouten te maken, maar door die nervositeit maakte ik juist fou ten. Daarom wil ik nu minder stressen en meer genieten." Geen eenvoudige opdracht, gezien zijn opspelende senti menten, want er volgt alweer een ode. „Ik hou van Italië, de Italiaanse wielercultuur, het eten. Het gevoel dat Italië mij geeft wanneer ik aan het koersen ben, is speciaal. Toen ik nog bij de beloften koerste, heb ik twee jaar in Italië gewoond en getraind. Het vrezen. Toch leverden vier pogin gen in Milaan-San Remo alleen een derde plek op in 2015. „Ik ben er al dichtbij geweest, dus ik weet dat mijn droom geen onmogelijke is." De koers zit in mijn hart. Het zit 'm in onder meer die rare lengte De Noord-Hollandse verbeterde op de WK in de halve finales van de 60 meter horden het belegen Neder lands record uit 1989 van Marjan Olyslager. Ze dook met 7,83 secon den ruim onder de toptijd (7,89). In de eindstrijd snelde Visser achter twee Amerikaansen naar het brons. De atlete uit Hoorn baarde vorig jaar al opzien door bij de WK in de buitenlucht in Londen zevende te worden op zowel de meerkamp als de 100 meter horden. Visser besefte dat ze, in navolging van Dafne Schippers, een keuze moest gaan maken tussen de meerkamp en een specifiek onderdeel. „Het brons op de WK in Bir- mingham heeft die keuze makkelij ker gemaakt", zegt Bennema, de coach die eerder Schippers trans formeerde van meerkampster tot internationale topsprintster. „Maar al voor dat toernooi dacht ze eraan deze kant op te gaan. Horden gaat heel erg goed, ze wil het een kans geven. Maar we doen het stap voor stap. Ik heb haar geadviseerd: gooi niet alles wat je hebt opgebouwd op de meerkamp direct aan de kant. We blijven de andere dingen op een laag pitje doen, maar we richten ons dit seizoen vooral op de hor den." Visser slaat de prestigieuze meer kamp in Götzis over en gaat toe werken naar de EK in augustus. „Als ze deze lijn doortrekt, is ze daar een van de grote kanshebbers op eremetaal", aldus Bennema. „Ik zou haar niet adviseren voor horden te kiezen als ze niet op het podium kan eindigen. En dan heb ik het over het podium op een WK en Olympische Spelen." Schippers pakte na haar keuze voor de sprint twee wereldtitels op de 200 meter en zilver op de Spelen. „Nadine heeft van dichtbij meege maakt hoe die ontwikkeling bij Dafne ging. Dat kan als voorbeeld voor haar dienen, al is dit haar eigen keuze." vrijdag 16 maart 2018 PC 'Milaan-San Remo is geen obsessie meer' Pim Bijl San Remo Milaan-San Remo in 2015: Michael Matthews (rechts) wordt derde, John Degenkolb (links) wint. fotoscorvos - Michael Matthews (27) HOORN Atlete Nadine Visser verkiest de horden voorlopig boven de meerkamp. De 23-ja- rige pupil van coach Bart Ben- nema focust zich in het ko mende buitenseizoen op het on derdeel waarop ze onlangs brons pakte bij de WK indoor. Hoofddoel is het EK in Berlijn, waar Visser volgens Bennema tot de kanshebbers op het goud behoort op de 100 meter hor den. Nadine Visser kiest voor de horden, fotoanp TENNIS De Belgische ten nisser David Goffin maakt komende week op het masterstoernooi van Miami zijn rentree, nadat hij vorige maand in Rotterdam een oogblessure had opgelo pen. De nummer zeven van de wereld kampte daarna een aantal weken met ver minderd zicht. Goffin ge bruikt het Miami Open vooral om te ondervinden hoe het gaat met zijn oog. WIELRENNEN Wielrenner Dylan van Baarle (foto) staat aan de start van Mi- laan-San Remo, de eerste voorjaarsklassieker van dit seizoen. De 25-jarige Zuid- Hollander rijdt zijn eerste klassieker in dienst van Team Sky als knecht van kopman Michal Kwiat- kowski. De Pool schreef 'La Primavera' vorig jaar op zijn naam. Kwiatkowski ver keert in goede vorm, want hij pakt de eindoverwinning in Tirreno-Adriatico. WIELRENNEN Een gebro ken middenhandsbeentje heeft grotere gevolgen voor Fernando Gaviria dan gedacht. De Colombiaanse sprinter van Quick-Step zal pas over een maand weer wedstrijden mogen koer sen. Hij mist daardoor niet alleen Milaan-San Remo, maar ook de voorjaarsklas siekers Ronde van Vlaan deren en Parijs-Roubaix. Gaviria kwam ten val tij dens Tirreno-Adriatico. AUTOSPORT Veteraan Jan Lammers heeft een opvol ger in Racing Team Neder land, het raceteam dat de komende twee jaar mee doet aan het WK langeaf- standsracen. Nyck de Vries neemt na de 24 Uur van Le Mans de plek over van de 61-jarige Zandvoorter. Lammers rijdt dit jaar in juni voor de 24ste keer mee in de beroemde Franse autorace op het Circuit de la Sarthe. Hij won hem één keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25