Koeman sprak in aanloopperiode ook met Van Gaal F interlandperiode spelend een vertrek gegund Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg 23 er vijftien jaar onafgebroken bij ge weest." Hij had ook nog even gedacht aan een afscheid tegen Portugal. Dat wordt de tegenstander in de tweede interland onder Ronald Koeman, op 26 maart in Genève. Dat oefenduel is op Zwitserse bo dem, omdat de Portugezen daar op trainingsstage zijn. Sneijder: „Dat is een uitwedstrijd, dus niet voor ei gen publiek. Maar ik heb tegen Por tugal mijn debuut gemaakt in Oranje en debuteerde onder Koe man bij Ajax. Hoe mooi zou het dan zijn om onder Koeman bij het Ne derlands elftal te eindigen tegen Portugal?" Hoewel Sneijder baalt, zegt hij wel: „Het is wat het is. En ergens begrijp ik het ook wel. Ik ga er ver der ook niet moeilijk over doen." In Italië krijgt de 40-jarige Gian- luigi Buffon komende week wel licht nog speeltijd in één of twee in terlands van Italië. Het afscheid van de iconische keeper viel in novem ber gelijk met de verloren EK-play- off tegen Zweden. „Ik speel met de gedachte om hem op te roepen. Omdat ik niet wil dat het voor Buf fon eindigt in mineur", zei interim- bondscoach Luigi di Biagio vorige maand. Één tussenscenario is naar ver luidt nog wel de revue gepasseerd bij de KNVB. Je kunt denken: laat Sneijder alleen op de dag van Ne derland - Engeland aansluiten bij de groep en laat hem de eerste paar minuten beginnen, met daarna een publiekswissel, waarbij hij aan de zijlijn symbolisch zijn shirt over draagt. Maar de regels van de FIFA bepalen dat je Sneijder als bonds coach ook dan nog officieel zou moeten selecteren. Overigens wil de KNVB wel een afscheidswedstrijd voor de 133-vou- dige international organiseren. En dan samen met andere iconen zoals Robin van Persie, Rafael van der Vaart en Dirk Kuyt. Ook zij kenden geen echte afscheidsinterland of zijn officieel nog niet als internatio nal gestopt. Vandaag maakt Ronald Koeman zijn eerste officiële Oranje-selec tie bekend. Hij maakt een schif ting uit de groep van 33 spelers die hij vorig week al in een voorselec tie opnam. Daarmee komt ook een einde aan de eerste weken waarin Koeman vele gesprekken voerde met spelers, clubtrainers en andere betrokkenen in het voetbal. Ook met Louis van Gaal is Koe man om tafel gegaan om te praten over Oranje. Bij zijn presentatie zei de nieuwe bondscoach dat het bij de nationale ploeg terug moet naar de normen van 2014, qua dis cipline en duidelijkheid. Naar de periode dus dat Van Gaal bij het Nederlands elftal de leiding had. De twee zijn zoals bekend be paald geen vrienden. Maar allebei zijn ze over hun schaduw heen gestapt, in het grotere belang. Tekenend Dat Koeman zo'n stap zet, lijkt nu al tekenend voor de voortvarende manier waarop hij in zijn nieuwe baan is gestart. Zaken die hij vooraf al kan regelen, pakt hij meteen aan, volgens betrokkenen. Zo wil de KNVB af van Oranje als eiland binnen de eigen organisa tie. Er moet meer verbinding ko men met Jong Oranje en de ove rige selectieteams. Koeman liet zijn gezicht al zien bij andere ver tegenwoordigende elftallen en sprak ook het personeel toe op de KNVB-campus. Maandag start Oranje de voor bereiding op de eerste interlands, oefenduels met Engeland en Por tugal. Die voorbereiding gebeurt voor het eerst in Zeist, waar Koe- man en de spelers voortaan gaan trainen. Na meer dan drie decen nia is afscheid genomen van Kat wijk en Noordwijk als uitvalsbasis rond interlands. Naar verwachting selecteert Koeman vandaag zo'n 23 spelers. Hij maakte al duidelijk dat fitheid en speeltijd onder hem heel be langrijke selectiecriteria zullen zijn. In de voorselectie zaten met Daley Blind, Jasper Cillessen en Karim Rekik slechts drie man die W De twee zijn over hun schaduw heen gestapt, in het grotere belang langere tijd weinig tot niet in actie kwamen bij hun clubs. Bij Rekik kwam dat door een blessure, waarvan de verdediger van Hertha BSC weer is hersteld. Bij Blind is een blessure deels de oorzaak. Hij kreeg in het najaar hoe dan ook al weinig speeltijd meer bij Manchester United. Koe man ziet een fitte Blind, één van de aanvoerders bij de vorige bondscoach Dick Advocaat, in principe nog wel als een belang rijke kracht. Nu voor maar Ga naar pzc.nl/thermen Nice. Sneijder had er uit kunnen opmaken dat hij dan wellicht het beste kon stoppen in de inter lands erna, tegen Schotland en Roemenië. Niet ideaal, zeker niet. Maar een adieu uit in Schotland, in het karakteris tieke stadion Pittodrie in Aberdeen, daar was ook nog symbolische waarde van uitgegaan. Tegen Schotland beleefde Sneijder immers ooit zijn doorbraak in Oranje, bij die glansrijk met 6-0 ge wonnen play-offwedstrijd voor het EK van 2004. Advocaat riep hem nu wél op, liet hem subtiel de keuze. Maar over die optie zei Sneijder langs het trai ningsveld meteen: „Dat Rob ben stopt, wil niet zeggen dat ik nu dezelfde keuze maak. Ook ik zal een keer stoppen, maar ik laat open wanneer. Tegen Schot land en Roemenië zeker nog niet." Afscheid met de fans „Het gaat niet om mij, het gaat erom dat ik samen met de fans een moment wil om afscheid te ne men", zei Sneijder gisteren. „Ik ben vrijdag 16 maart 2018 GO zoals Robben Maandag begint het echte werk voor de nieuwe bonds coach Ronald Koeman. De voorbije weken was hij vooral bezig met praten. Oók met Louis van Gaal, niet bepaald zijn vriend. Maarten Wijffels Zeist Louis van Gaal (r) begroet Ronald Koeman (op de rug ge zien), bij een ontmoeting in hun tijd als managers van Manchester United en Ever- ton. FOTOGETTY Geniet van een heerlijk dagje wellness bij Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg.De resorts beschikken over meer dan 15 verschillende sauna's, rustruimten, baden en restaurants. Na een dagje vertoeven bij Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg voelt u zich als herboren! Exclusieve lezersactie: Entreeticket voor 10,-* naar Thermen Bussloo of Thermen Soesterberg. Actie loopt tot en met 27 maart. Vouchers kunnen tot 30 juni verzilverd worden. Mis het niet! WELLNESS HOTEL THERMEN SOESTERBERG THERMEN BUSSLOO 10,"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23