aSiL^oiaaLAoïïerda^ i im W& ftnLt&K 21 'iVv O Ik vind het spannend als Hugo in de zaal zit. Eric ken ik, dat is veilig je man of vrouw, is zo hartverscheurend." Hulp zal Peters vast ook krijgen van Corton (49), die hij goed kent als collega-acteur in Pe- noza. „Er zal wel een vorm van overdracht plaatsvinden, waarschijnlijk deels in de auto. Ik woon in Utrecht, hij in Amsterdam, ik heb al aangeboden dat ik op weg naar het theater best even wil omrijden om hem op te halen. Ik hoop dat ik nog zeker vijf van zijn ko mende vijftig voorstellingen kan bijwonen. Eerbetoon „Bij de première keek ik puur als toeschou wer, ik genoot ervan. Het is een prachtige voorstelling. Maar straks zal ik zeker ook met andere ogen kijken. Hoe doet Eric het? Wat zou ik doen? Kijk, de voorstelling zal altijd anders worden. Ik ben een ander mens, ik ben een andere acteur. Maar het verhaal staat, daar verandert niets aan. Eric zal me ongetwijfeld vertellen waar ik op moet letten." Lachend: „Maar één ding is zeker, ik neem zijn voorstelling over, niet al zijn tatoeages." Hugo Borst, de man die Ma in zijn columns een podium bood, heeft Peters bij de pre mière vluchtig ontmoet. „Hij weet dat ik het overneem van Eric. Ik weet niet of hij daar specifiek zijn zegen aan heeft gegeven, maar dat heeft hij wel gedaan aan de voorstelling. Dat die doorgaat, draagt bij aan het eerbetoon. Dat betekent dat nog meer theaters het stuk willen hebben." Een monoloog op het podium is nieuw voor Peters, die wel al in tientallen toneel voorstellingen speelde. „Angst heb ik er niet voor, maar spannend is het wel. Ik ben er niet onzeker over, of nerveus." Ook niet als straks Eric Corton of Hugo Borst in de zaal zit? „Eer der bij Hugo. Eric ken ik, dat is veilig. Ik weet dat hij het fijn vond dat Hugo al voor de eerste voorstelling was komen kijken, dat maakte de druk minder hoog bij de première. Dus Hugo, kom wat eerder! Of wat later. Maar ik hoop natuurlijk wel dat hij komt." Boek uw volledig verzorgde busarrangement via www.oad.nl of 0547-28 44 88 of boek uw ticket via wwwxitk.nl of 0900-9203 vrijdag 16 maart 2018 GO toont zijn Loek Peters poseert hier met een actrice, maar staat in Ma alleen op het podium. FOTO ANNEMIEKE VAN DER TOGT —Loek Peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21