Inval bij fiscalist schokt Linda de Mol 20 MEDIA ANGELA KIJKT TV I Ik hou van mijn leven ik heb een heel leuk leven, ik wil het niet verpesten MONOLOOG OPVOLGER CORTON De toneelversie van Ma krijgt een vervolg. Na meer dan honderd keer met Eric Corton neemt Loek Peters straks de monoloog over alzheimer van hem over. „Alleen de voorstelling, niet zijn tatoeages." Barbie wil weer op tv. En o ja, ze is terug bij haar ex, de pornoster. Of voormalig pornoster, daar wil ik even vanaf zijn, zo goed ben ik niet op de hoogte van die ins en outs van die branche. Maar het ging me vooral om de eerste mede deling van haar manager Jake, dat Barbie, ofte wel Samantha de Jong, opnieuw op tv wil. Hij zei er voor de bühne nog bij dat het wat hem betreft pas mag als ze weer '100 procent beter' is. Maar ondertussen. Staat hij natuurlijk te kwispelen van plezier, anders had hij niet al vast de publiciteit gezocht om producenten en zenders erop te attenderen dat zijn protegee weer beschikbaar is. Het is ook een verhaallijn om je vingers bij af te likken: realityster krabbelt op na gerucht makende zelfmoordpoging, zit in therapie en mist haar twee jonge kinderen die vanwege de geestelijke problemen van hun moeder tijde lijk bij hun vader wonen. Niet twee straten verder, maar in Spanje. Kortom, bijna te veel drama voor tien afleveringen. Dat ze zelf niet slimmer is, verbaast me ei genlijk niet. Aandacht van de buitenwereld is verslavend en ze zal ook gewoon geld moeten verdienen om de huur te betalen, om nog maar te zwijgen van bijvoorbeeld een nieuwe pruik of borstvergroting. Bovendien acht ik haar nog niet helemaal toerekeningsvatbaar na alle ge beurtenissen van afgelopen maanden. Maar ik vind het wel bijzonder sneu dat er blijkbaar niemand is in haar omgeving die haar liefdevol vastpakt en zegt: 'Ho Samantha, dit is een slecht plan. Weet je nog wat je een paar maanden geleden zei? Hoe je je misbruikt voelde door de makers van je realityserie? Je moet nu eerst in alle rust uitvinden wie je ook alweer bent zonder camera's en zonder ge- script draaiboek dat niet is gericht op jouw welzijn, maar op zo veel mogelijk kijkers.' Waarom steken haar ouders hier geen stokje voor? Haar nieuwe vriend, als hij oprecht met haar begaan is? Waar zijn haar therapeuten? Dat maakt me oprecht verdrietig. Daarom hoop ik dat zenders en producenten hun mo rele verantwoordelijkheid pakken en het aan bod van Jake afslaan. En zo niet, dat de kijkers uiteindelijk de verstandigsten zijn. Want lang uit met een zak chips op de bank kijken naar iemand zichzelf nog verder de vernieling in helpt én wordt geholpen, maakt je in mijn ogen niet alleen een ramptoerist, maar ook medeplichtig. Quote van de dag Nieuwe regisseur voor Bond Dreigbrief Jan Mulder De meest gehoorde reactie wan neer Loek Peters op straat mensen tegenkomt? 'Heee, Berry!' Zijn alter ego uit de successerie Penoza achtervolgt de acteur nog letterlijk elke dag. „Mensen benaderen me niet voorzichtig, hoor. Zo van: oh jee, die enge seriemoordenaar! Na vijf seconden praten zeggen de meesten al dat ik Berry helemaal niet ben. Natuurlijk niet, die man staat mijlenver van mij af. Maar ik heb liever dat ze op straat 'hé Berry' roepen dan 'hé Loek'. Want dat is wel een stukje intiemer." Een deel van het Nederlandse theaterpu bliek zal komend najaar misschien ook even de gedachte aan Berry opzij moeten zetten. Al zal de inhoud van de solovoorstelling Ma, die Peters overneemt van Eric Corton, daar ongetwijfeld bij helpen. De door de co lumns van Hugo Borst geïnspireerde voor stelling loopt zo goed, dat de producent vol gend theaterseizoen door wil. Corton, die Ma tussen januari en juni zo'n honderd keer speelt, kan in september in verband met andere werkzaamheden pakweg de eerste tien nog voor zijn rekening nemen, dan is Peters (43) aan de beurt voor de laat ste vijftig. Oma Met het onderwerp, de ziekte van Alzhei mer, heeft Peters helaas ervaring. „Mijn oma", zegt hij. „Toen ik een jaar of 15 was, ging ik met mijn moeder bij haar op bezoek in het verzorgingstehuis. Ze leed aan de mentie. We hadden een heel gezellige mid dag, ik ging nog even naar het toilet en kwam daarna de kamer binnen om afscheid te nemen. Ik kuste haar en toen zei ze tegen mijn moeder: 'Nou ja, die meneer geeft me zomaar drie zoenen!' Ze herkende me niet meer. Dat moment is me altijd goed bijge bleven." Helpt die herinnering hem straks op het toneel? „Dat weet ik nog niet, ik ben daar natuurlijk professioneel bezig. Maar het zal me vast wel helpen bij het inleven in het verhaal, voor zover daar hulp bij nodig is. Dementie lijkt me het verschrikkelijkste wat er is. Dat je merkt dat je de grip kwijt raakt op wie je bent, zonder daar iets tegen te kunnen doen. Dat je niet meer wordt herkend door je eigen vader of moeder, Het OM vermoedt dat de belas tingadviseur een aantal bekende Nederlanders op papier heeft la ten emigreren naar belastingpa radijzen als Kanaaleiland Guern- sey en Cyprus. Via fiscale trucs zou de man miljoenen euro's uit het zicht van de Nederlandse Be lastingdienst hebben gehouden. In zijn klantenbestand heeft deze Frank B. een flink aantal BN'ers: behalve Linda de Mol bijvoorbeeld Patricia Paay en dj's Afrojack en Tiësto. In een korte schriftelijke ver klaring die De Mol gaf aan zakenblad Quote stelt de presentatrice 'in shock' te zijn. „Frank B. doet al meer dan 25 jaar mijn financiële zaken, overigens zonder welke buitenlandse constructie dan ook", aldus De Mol in haar reactie. „Vanuit die relatie is hij onbezoldigd lid van de raad van toezicht van mijn stichting. Als blijkt dat hij bewust grote fouten heeft gemaakt, kan daar natuur lijk geen sprake meer van zijn." Volgens het OM richtte Frank B. in de belastingparadijzen be drijfjes op waarvan hij zichzelf bestuurder maakte. Formeel is dat toegestaan, mits de oprichter daar een vergunning voor heeft. Maar die had hij niet. Verder zou hij met nepdocumenten valse belastingaangiften hebben gedaan. B. re ageert bij monde van zijn advocaat Annabel Vissers 'verbijsterd' op de berichtgeving over de inval. „Dit steekt met name nu dit alles gebeurt zonder dat mijn cliënt in staat is gesteld daar, via de juridi sche kanalen, op te reageren." Volgens Vissers zal B. meewer ken aan het onderzoek. Barbie Oprah Winfrey legt uit waarom ze zich niet kandidaat stelt voor het presidentschap van de VS vrijdag 16 maart 2018 GO FILM Danny Boyle (Trainspotting, Slumdog Millio- nairë) gaat de nieuwe James Bond-film regis seren. Dat ver telde hij giste ren aan journa listen. De laat ste twee films over 007 waren onder regie van Sam Mendes. WINDMOLENS Jan Mulder heeft een dreig brief ontvangen om zijn rol in het windmolende bat in het Gro ningse Oldambt. De tv-persoon- lijkheid is tegen stander van tur bines rond zijn woonplaats Nieuwolda. Mulder doet aangifte. 3 ■o 4) Loek Peters Alexander van Eenennaam A Eric Corton, die nu nog de voorstelling speelt (r), krijgt een kus van Hugo Borst, op wiens columns het stuk is gebaseerd. FOTO ROBIN UTRECHT/ANP Linda de Mol heeft geschokt gereageerd op de inval die de Fiscale Inlichtingen en Opspo ringsdienst (FIOD) eerder deze week deed bij haar belasting adviseur. Justitie verdenkt de fiscalist van illegale financiële constructies in belastingpara dijzen. Tom Tates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20