Sam (17) wil achter het stuur OM in Holleederproces gehekeld Geknakt Advocaat laakt stilzwijgen justitie rond afspraken panden Van Hout Walcheren Vandaal vernielt 500 jonge boompjes in Nieuw- en Sint- Joosland »P2 De 17-jarige Sam Zegelink uit Vlissingen wilde zo snel mogelijk met rijlessen beginnen. Ze hoopt haar rijbewijs op zak te hebben, voor ze gaat stu deren. „In Amsterdam durf ik écht niet te lessen. Al die trams enzo." Het beginnersrijbewijs, waar sinds 2011 mee geëxperimenteerd werd, is gisteren definitief ingevoerd. Veel jongeren onder de 18 willen graag achter het stuur. ZEELAND2 Holleeders advocaten verwijten het Openbaar Ministerie een rookgor dijn op te trekken door deze deals niet te melden. Zes prostitutiepanden uit Alk maar met een waarde van meerdere miljoenen euro's zijn vorig jaar in handen gekomen van de staat, zo blijkt uit onderzoek van deze krant. Via die deal hebben verdachten vermoedelijk strafvervolging afge kocht. Holleeders advocaten willen we ten met wie deze deals zijn gesloten en waarom. Volgens advocaat San- der Janssen houdt het Openbaar Ministerie (OM) bewust informatie achter. Alkmaar De deals draaien om zes prostitu tiepanden aan de Alkmaarse Ach- terdam die Cor van Hout en Wil lem Holleeder kochten van hun Heinekenlosgeld. Om te verhullen dat zij achter de koop zaten, ver scholen ze zich achter vennoot schappen in Curaqao. Met twee van deze vennootschappen heeft justi- De bezittingen zijn afgepakt in het kader van een witwasonderzoek tie op 4 april 2017 deals gesloten, blijkt uit kadastergegevens. Wie nu achter de Alkmaarse pan den zit, is onduidelijk. Na Cor van Houts dood in 2003 gingen ze over op zijn partner Sonja Holleeder, de zus van Willem. Die zegt ze te heb ben verkocht. Volgens het Functioneel Parket van het OM zijn de panden afge pakt in het kader van een witwas- onderzoek. Dat onderzoek 'staat los van het Holleederproces en Sonja Holleeder', aldus een woordvoer der. Toch is de timing van de Achter- dam-deals opmerkelijk. In dezelfde periode sloot Sonja Holleeder, die tegen haar broer Willem getuigt, namelijk óók een deal met het OM. Wat die exact behelst, is ook nog niet duidelijk. Willem Holleeders advocaat San- der Janssen wil dat het Openbaar Ministerie open kaart speelt over alle deals die het heeft gesloten. Dat de Achterdam-deals zijn gesloten met het Functioneel Parket - en niet het Amsterdamse parket dat Willem Holleeder vervolgt - ziet Janssen als een extra dwaalspoor. „Dit is bewuste fragmentatie. We zien dat steeds vaker gebeuren in strafprocessen." P13 10°C Nieuwsmedia m c? SSN FOTO RUBEN OREEL In de aanloop naar het moord- proces tegen Willem Holleeder zijn meer deals met verdachten gesloten dan tot nu toe bekend. Ze draaien om met Heineken- losgeld gefinancierde prostitu- tiepanden. Koen Voskuil Amsterdam —Openbaar Ministerie vrijdag 16 maart 2018 Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1