17 dramatisch geweest, ook voor de hoofdkantoren van andere multina tionals in Nederland. En denk ook aan de opleidingen en maatschappe lijke doelen die Unilever hier spon sort." De Rotterdamse hoogleraar econo mie Henk Volberda verklaart de sa mensmelting van de hoofdkantoren in Nederland uit de grotere mogelijk heden die hier zijn om bescher mingsconstructies in te bouwen te gen overnames. Unilever is 'aange schoten wild' sinds vorig jaar concur rent Kraft Heinz een miljardenbod deed. Met veel pijn en moeite kon ceo Paul Polman, enthousiast aanhanger van duurzaamheid, zich de haaien van het lijf houden. Onder Londens gesternte zouden de aandeelhouders van Unilever meer te zeggen hebben, en voor het grote geld kunnen gaan. Groene agenda Polman heeft een groene agenda. Zo wil Unilever de milieubelasting voor 2020 halveren, en in hetzelfde jaar alle landbouwgrondstoffen duur zaam inkopen. Die ambities staan op gespannen voet met de winst van het bedrijf en daarmee ook met de aan deelhouders, aldus Volberda: „Door naar Nederland te huizen kan Unile ver zich beter richten op de eigen langetermijnstrategie." Mark Rutte, die eergisteren de ka ken nog stevig op elkaar hield, zei gistermiddag 'heel blij te zijn'. „Om dat Unilever echt een prachtbedrijf is." De kritiek dat de hele operatie ons land slechts enkele tientallen ba nen oplevert, wimpelde hij weg. Vol gens de premier levert de komst van het hoofdkantoor in de breedte veel meer werkgelegenheid op. „Er is een hele toeleveringsindustrie omheen. Juridisch advies. Financieel advies. Als ze weg waren gegaan, zouden er heel veel banen verloren zijn ge gaan." Dividendbelasting GroenLinks-leider Jesse Klaver deelde absoluut niet in de euforie, hij voelt zich juist bekocht. Hij zei zeer gemengde gevoelens te hebben over de 'Nederlandse triomf. „Unilever vestigt zich in Nederland, maar het aantal extra banen is nul. Ik noem dat chantagepolitiek van Unilever." En passant hekelde hij ook nog het be sluit om de dividendbelasting af te schaffen. „Het resultaat: Nederland is 1,4 miljard armer en er zijn geen ex tra banen. Weg met de afschaffing van de dividendbelasting." Unilever vestigt zich hier, maar aantal extra banen is nul. Ik noem dat chantagepolitiek Riviercruises vrijdag 16 maart 2018 GO Gejuich blijft uit na transfer -GroenLinks-leider Jesse Klaver Extra voorjaarskorting tot 40,- per persoon Cruise Antwerpen, Gent Zeeland 6-daagse riviercruise - per MS Rigoletto Nederlandse cruiseleiding en diverse extra's bijzondere vaarroute over zowel Wester als Oosterschelde en langs o.a. Gent Cruise van Basel naar Antwerpen I O-daagse riviercruise - per MS Rigoletto cruisen door maar liefst vijf landen o.a. Straatsburg, Rüdesheim, Koblenz, Dordrecht, Antwerpen van 1089 I A^Q oad.nl/BBRC02-0l voor I Ul7, oad.nl/BBRC03-0l voor Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/actie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17