Tommy Wieringa Vrouw dood om erfenis VERKIEZING 2018 f Ik i rl 15 Tien jaar cel voor zoon en schoondochter OP ZOEK NAAR DE PROVINCIEWINNAARS i De vrouwen gedroegen zich als dorre boekhouders van het pigment In De Telegraafvan dinsdag jongstleden vond ik mezelf terug onder de kop 'Gesub sidieerd racisme'. Het ging over het Boekenbal vorige week, waar een groepje van drie donkere vrouwen had getwitterd dat het zaalprogramma zo wit was. Toen ik op het podium de onlangs gestorven dichter Menno Wigman herdacht en een gedicht van hem voorlas, tweetten ze: 'Een andere witte man aan het woord over een.jawel een witmang.#Boekenbal #Hallo- WitteMensen' Menno Witmang - hij had er zelf vast hartelijk om gelachen. op hun smartphones huidskleur zaten af te vinken in plaats van naar dat mooie gedicht Oneindig wakker te luisteren: Oneindig wakker Mooie dingen, allemaal mooie dingen: je hand die voor het eerst een kattenvacht streelt, je moeder die bezorgd je knie verbindt, zes moegedraafde paarden in de zon, het onweer waar augustus mee begon, Diana's hand die naar je broek afgleed, haar lichaam waar je blind de weg in vond, de kleur van een kwatrijn van ].C. Bloem, Nick Cave die dwars doorParadiso zong, een woord als moerbei, huisraad, ravelijn, de vondst van een nog net niet schurftig rijm: mooie dingen, allemaal mooie dingen zoals de treinen waarop ik gezoend heb, het zachte golven van een dranklokaal, een meisjeskamer die naar adel geurt, het wonder dat geen dag zich ooit herhaalt, o mooie dingen en mijn mond benoemt het voor ik me met het domme zwart verzoend heb. Dat een groot dichter postuum werd gereduceerd tot zijn huids kleur, was vooral nogal dom. De vrouwen, las ik in De Tele graaf, maakten de podcast Dip saus, waar ze berichtten over za ken die vrouwen zoals zij aangin gen. Daar hadden ze 25 mille sub sidie voor gekregen. Donkere vrouwen die een onsmakelijke tweet uitstuurden en nog subsi die kregen ook, de krant vond het een schande. als wel een malle hobby. Zoals vogelaars soorten tellen, telden zij blanken. Ook bij veel vogelaars die ik ken, is hun hobby flink uit de hand gelopen en ontaard in een onschuldig soort fanatisme. De vrouwen van Dipsaus gedroe gen zich als dorre boekhouders van het pigment. Je gunt de strijd tegen racisme en voor meer diversi teit betere ambas sadeurs. De Telegraafbod niet lang hoeven zoeken naar ie mand die zijn gal mocht spuwen. PW-Kamerlid Martin Bosma vond het 'idioot' dat ze van belastinggeld werden betaald, waarbij hij vergat dat hij zelf ook van belastinggeld wordt betaald. Hij was het die het 'gesubsidieerd ra cisme' noemde, en ook hier vergat hij dat hij zelf goed van zijn gesubsidieerde racisme kan leven. Het echtpaar zou een aantal dure Amsterdamse panden hebben wil len inpikken die in eigendom wa ren van de moeder, Rietje Esselaar. Hans en Susanna hebben steeds alle betrokkenheid ontkend, maar dat gelooft de rechtbank niet. De vrouw beschikte als enige in de kring rond het slachtoffer over oxy- codon, een zware pijnstiller. De do delijke hoeveelheid oxycodon moet zijn toegediend op een moment waarop de man in de woning van het slachtoffer is geweest. Ook heb ben de verdachten gewacht met het inroepen van de hulpdiensten tot dat het slachtoffer was overleden. Toch oordeelde de rechtbank dat niet met zekerheid is vast te stellen dat er een vooropgesteld plan was om het slachtoffer te doden. Daarom is het duo veroordeeld voor doodslag, en niet voor moord. Te gen beiden was 16 jaar geëist. Maria Esselaar overleed in juni 2016, 80 jaar oud. In 2000 was haar man Edward, een vastgoedbaron, al overleden. De familie had in de Oosterparkbuurt in Amsterdam, waar Rietje woonde, een aantal panden in bezit. Sinds de dood van haar man stonden die allemaal op naam van Rietje. De panden zou den na haar dood eerlijk worden verdeeld over haar drie zoons. Hans zou al langer bezig zijn ge weest zijn inmiddels demente rende moeder te bewegen het tes tament te laten aanpassen in zijn voordeel. De vrouw woonde een tijdje in een verzorgingstehuis, maar Hans had haar daar weer weg gehaald. De vrouw werd echter niet meer verzorgd en zou ernstig ver waarloosd zijn. Rietje werd vergiftigd op het mo ment dat de twee andere zoons de rechter juist hadden gevraagd vast te stellen of ze voldoende wilsbe- kwaam was om de testamentwijzi ging door te voeren. We keken kortom naar een voet noot bij de cultuurstrijd slash identiteitsoorlog, waarbij ieder een zijn rol speelde en je niet eens hoefde te luisteren om pre cies te weten wat iedereen zei. Ach, leefde Annabel Nanninga nog maar om er iets van te vinden. vrijdag 16 maart 2018 GO Mooie dinaen Het was jammer dat de vrouwen Mij leek het niet zozeer racisme Het echtpaar Hans W. (55) en Susanne H. (56) moet tien jaar de cel in. Het stel heeft de zeer vermogende moeder van Hans omgebracht met een zware pijn stiller. Het motief was vermoe delijk het incasseren van de na latenschap. Victor Schildkamp Amsterdam Stem op jouw favoriete brouwerij via:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15