BUSREIZEN 2018 BOEK NU! effeweg.nl 13 Vier op de vijf dokters maakt fouten door hoge werkdruk C 088 10 30 800 Dat betekent niet dat er massaal medische missers worden gemaakt, benadrukt de Landelijke Huisart senvereniging (LHV), die het on derzoek liet uitvoeren door Newcom. „Huisartsen verwijzen soms on terecht door naar een medisch spe cialist of schrijven meer medicijnen voor dan nodig. We weten uit eer der onderzoek dat dit minder vaak voorkomt wanneer ze meer tijd hebben tijdens het consult", licht de LHV toe. Bijna alle ondervraagde huisart sen zeggen te haastig een consult te moeten afronden: 96 procent. Het gros heeft te weinig tijd voor het af handelen van herhalingsrecepten, houdt medische dossiers niet goed bij en loopt geen visite terwijl dit wel moest. Twee derde van de huis artsen zegt de noodzakelijke werk zaamheden niet af te krijgen in de reguliere werktijd. „De conclusies van dit onderzoek vragen om maatregelen", zegt LHV-voorzitter Ella Kalsbeek. Een kwart van de huisartsen ervaart zelfs zo veel werkdruk, dat ze een burn-out hebben gehad of er een op Waar het om gaat, is dat de huisarts meer tijd krijgt voor zijn of haar patiënt de loer ligt. Kalsbeek: „Dat is niet goed voor een dokter die altijd alert en aandachtig moet zijn." Huisartsen hebben er de laatste jaren veel taken bij gekregen. Oude ren wonen langer thuis, waardoor ze vaker naar de huisarts gaan. Ook moest de dokter meer taken over nemen van ziekenhuizen om de zorgkosten terug te dringen. Zo worden nu meer kleine chirurgi sche ingrepen als het verwijderen van aambeien of nageloperaties uit gevoerd door de huisarts. Achterstandswijken Huisartsen in achterstandswijken hebben het het zwaarst. Veel van hun patiënten kampen niet alleen met werk- en inkomensproblemen, maar ook met een slechte gezond heid. De huisartsen pleiten voor kleinere praktijken. Nu telt Nederland ruim 9.000 huisartsen, die gemiddeld 2.095 pa tiënten hebben. Dat gemiddelde moet terug naar 1.800, bepleitte de LHV al eerder in Den Haag. Werk weken van ruim 50 uur zijn de stan daard geworden en dat levert span ning op in de praktijk, maar ook in het privéleven. Kleinere praktijken zijn niet al tijd de oplossing, omdat sommige regio's kampen met een tekort aan huisartsen. Kalsbeek: „Standaardoplossingen zijn er niet, maar waar het om gaat is dat de huisarts méér tijd krijgt voor zijn of haar patiënt. We gaan met alle zorgverzekeraars praten hoe we dat geregeld krijgen." De Achterdam is een straatje van nog geen 300 meter. In de gevels van de pakhuisjes zitten ramen met rode luifels, vanwaar Oost- Europese dames lonken naar voor bijschuifelende mannen. Via de Wet Bibob liet burge meester Piet Bruinooge in 2011 de helft van de Achterdam sluiten. De gemeente kon aantonen dat de panden met crimineel geld waren gefinancierd. Ironisch genoeg ble ven 69 ramen over. Het was een publiek geheim dat Heinekenontvoerders Cor van Hout en Willem Holleeder hun deel van het losgeld in de Achter dam hadden gestoken. De inmid dels overleden Rob Grifhorst, een vriend van Van Hout, bedacht een constructie om hun betrokken heid te verhullen. Hij kocht de panden via vennootschappen op Curacao, met namen als Cesar Be heer en Levensvreugd Properties. Om het dwaalspoor voor justitie en de fiscus compleet te maken, had Grifhorst zijn Cura^aose be drijven op naam gezet van zijn vrouw Antoinette van Schijndel, die in Andorra stond ingeschre ven. De enige die weieens loslippig kon zijn over de Achterdam, was Grifhorst zelf. Bezoekers van res taurant Nero in Bergen hoorden hem in 1995 pochen dat hij meer dan 100 ramen had, waarop ie mand antwoordde: „Ben je dan glazenwasser geworden, Robbie?" In voorgaande processen zweeg Holleeder als het graf over de Ach terdam. Nu hem levenslang boven het hoofd hangt, verklaart hij wel. Van Hout en hij hadden zo'n acht miljoen gulden via Grifhorst in de Achterdam gestoken. Gokhallen De Achterdam was een goudmijn, zei Holleeder in februari. Elke maand kregen Cor en hij 75.000 gulden contant. Zwart. Toch wilde hij in 1996 van zijn aandeel af. Na een ruzie met Van Hout werd de boedel gesplitst. Van Hout kreeg de 63 ramen van de Achterdam, Holleeder gokhallen en een bor deel in Amsterdam. Toen Van Hout in 2003 werd neergeschoten, zou Holleeder hui lend bij zijn zus Sonja, de partner van Cor, op de bank hebben geze ten. Maar volgens Sonja vroeg hij diezelfde avond al om de aandelen van de Achterdam. Daarmee schetst ze een motief voor Hollee der om Cor te laten ombrengen. Holleeder ziet dat anders. Zijn jongste zus Astrid, van beroep ad vocate, zou zich op de erfenis heb ben gestort. „Astrid zou de finan ciën regelen. En ze heeft het zo ge regeld dat niemand wat kreeg." Een aantal panden van Van Hout is in 2007 verkocht, blijkt uit stuk ken van het kadaster. De kopers zijn Marie José van E. en Lies L, ex- partners van de onderwereldfigu ren Johan V. (alias de Hakkelaar) en Bertus H. Justitie vermoedt dat deze twee hun misdaadgeld in de Achterdam hebben gestoken. De FIOD legt datzelfde jaar nog voor 7 miljoen euro beslag op de panden. Naast Johan V. en Bertus H. was ook Sonja een van de verdachten. Zij trof in 2011 een deal met het Openbaar Ministerie (OM). Voor 1,1 miljoen euro kocht ze strafver volging af. „Dat lijkt een goede deal", zegt journalist Arno Ruiten beek, die het boek De Achterdam schreef. „Als de FIOD voor 7 mil joen beslag heeft gelegd en je koopt de zaak voor 1,1 miljoen euro af, dan blijft er een kleine 6 mil joen euro over. De grote vraag is: waar is dat geld gebleven?" Toen Sonja in 2016 werd onder vraagd over de Achterdam, wilden de zussen plots niet verder verkla ren. Er moest eerst een nieuwe deal komen met justitie. Uit on derzoek van deze krant blijkt dat het OM uitgerekend tijdens de on derhandelingen met Sonja twee nieuwe deals over de Achterdam sloot. De vennootschappen Cesar en Levensvreugd zijn op 4 april 2017 overeengekomen om de Ach terdam 10 en het rijtje 31,33,35,37 en 39 af te staan aan de staat. Wie er toen aan het hoofd stond van Cesar en Levensvreugd, wil het OM niet zeggen. Holleeders advo caat Sander Janssen ziet in de deals de bevestiging dat het OM infor matie over de Achterdam achter houdt. OPSTAPPLAATSEN BID U IN DE BUURT! VANAF Rondreis Schotse Hooglanden Bergen en meren in het Salzburgerland va. €499,- atiièUiiaütUJ Schwerin, Rostock en Rügen Dalmatische kust, Trogir en Split Rome, Florence en Venetië EFFe weg in Ierland vrijdag 16 maart 2018 GO Huisarts voelt zich overbelast Het gros van de huisartsen zegt weieens een verkeerde inschat ting te hebben gemaakt als ge volg van de hoge werkdruk: het gaat om 78 procent van hen. Dat blijkt uit een onderzoek onder 1.600 huisartsen. Hanneke van Houwelingen Utrecht Ella Kalsbeek. fotoevertelzinga —Ella Kalsbeek (voorzitter LHV) Hoerenbuurt was Holleeders goudmijn Het Holleederproces keert steeds terug naar een Alk- maarse hoerenstraat waar Cor van Hout zijn deel van het Hei- nekenlosgeld had belegd. Deze krant deed onderzoek naar de schimmige constructies achter het vastgoed en stuitte op twee nieuwe deals met justitie. Koen Voskuil Alkmaar A V V - X A Vt" .yiW rRy,' De Achterdam in Alkmaar. FOTO ROB HUIBERS/HH ITl 11 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 4,18 mei, 1,15jun, 13 okt Y Incl. stadsrondrit Edinburgh Y Glen Shee en Balmoral Castle 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 18 mei, 8, 22jun, 31 aug Y UNESCO werelderfgoed Hallstatt V GrossgLocknerenDachstein ijsgrotten. 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 16 apr, 14 mei, 4jun, 9,30jul 3* hotel met gratis gebruik sauna! 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 14 mei, lljun, 10,24 sep, 13 okt Y Plitvice Meren en Krka watervalLen 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 5,23,28 apr, 5,18 mei, 28 sep Y Incl. stadstours Rome en Florence Y Bezoek Verona en Orvieto 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 28 apr, 18 mei, 15jun, 27jul Y CliFFs of Moher en schiereiland Dingle Y Killarney National Park en Dublin Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. GEEN AANBETALING!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13