Sluise wethouder Ploegaert hoeft niet op te stappen Kennedylaan Terneuzen is ietsje eerder klaar Natascha en dochter Hendrien helpen elkaar waar het kan 7 Er zit slechts één letter verschil in 'Groene' en 'Groese' en dat is geen toeval. Moeder Natascha heeft de Groene Polderwinkel en dochter Hendrien (20) de Groese Polderwinkel. Hier in de Groese Polderwin kel is de klant koning, staat de deur altijd open, is er altijd tijd voor een bakje koffie, hebben we lekkere verse groenten en fruit, verbouwen we de beste aardappelen, verkopen we vlees van eigen boerderij, komen de producten uit de streek, zijn we klantvriendelijk. Welkom in Groede.' Het bordje dat in de Groese Polder winkel ophangt, vat de ideologie van de zaak meteen goed samen. Sinds een jaar zit de winkel van Hendrien Dekker vlak naast het tankstation in Groede. De oudste dochter van de fa milie Dekker begon haar eigen pol derwinkel, met streekproducten en allerlei etenswaren van het boeren bedrijf van haar ouders. Dat laat ze ook zien: een foto van haar moeder met de aardbeienoogst hangt boven de zelfgetimmerde schappen waar het fruit ligt te glanzen. Een foto waarop één van Hendriens drie zus sen zelf sap maakt, hangt boven de flessen fruitdrank van eigen makelij. De Dekkers helpen elkaar, Hendriens moeder en zussen springen wel eens bij in de winkel en omgekeerd helpt Hendrien mee in de Groene Polder winkel, bij jaarlijkse evenementen zoals de Lammetjesdagen en de Kerstfair. De Groene Polderwinkel van de fa milie Dekker is al ruim twintig jaar een begrip in de regio. De winkel ontstond als een logisch gevolg van het boerenbedrijf van de familie. „In het begin verkochten we aardappelen en juunen aan de deur en we stonden op markten met bloemen", blikt Na tascha terug. Toen kwam er een kraam op het erf, later een plekje in de schuur en uiteindelijk werd er een schuur bijgebouwd. Ook het assorti ment bleef maar groeien. Zo kun je ook een stukje vlees, afkomstig van dieren van het boerenbedrijf, kopen en zelf gesneden frieten. Ook bakt de familie Dekker brood en appeltaart. „Bijna alles komt van onszelf of uit de buurt, maar de winkel moet geen su permarkt worden", zegt Natascha re soluut. „Het sociale is ook belangrijk, aan iemand die een operatie heeft ge had vraag ik ook even hoe het met hem of haar gaat." Doorgeefluik Hendrien hielp als klein meisje al graag mee in het bedrijf van haar ou ders en heeft een baan bij een boe renbedrijf. Toch begon het vorig jaar te kriebelen om twee dagen per In het begin verkochten we alleen juunen en aardappelen week, op vrijdag en zaterdag, een ei gen winkel te runnen. Deze maand bestaat de Groese Polderwinkel één jaar, en is nét iets anders dan de Groene. „Er komen hier veel toeristen en mensen die een cadeautje zoeken", legt Hendrien uit. Beide winkels zijn ook 'doorgeefluik.' Hendrien neemt iets meer voor een klant van haar moeder of andersom. „Mensen zeg gen vaak dat ik de groeten aan mijn moeder moet doen", lacht Hendrien. Afgelopen zomer zetten moeder en dochter een fietstocht uit van de Groene naar de Groese Polderwinkel. Natascha: „Zo leggen we écht de link, doen we dit jaar weer." Omwonenden van het park in aan leg van Roompot bij Nieuwvliet belden met zorgen naar de ge meente over de bouwroute voor de aanleg van het Noordzee Beach Vil- lage. Zij spraken een ambtenaar en werden teruggebeld door Room pot. Het is onacceptabel dat per soonsgegevens zonder toestem ming worden doorgespeeld naar derden, vinden PvdA, SP en D66. Verkeerde keelgat De drie partijen dienden tijdens de raadsvergadering daarom aanvan kelijk een motie van wantrouwen tegen de wethouder in waarin de term 'belangenverstrengeling' werd genoemd. Dat schoot in het verkeerde keelgat bij andere frac ties. Die vonden dat een motie van wantrouwen veel te ver gaat, noemden het verkiezingsretoriek en wezen erop dat de wethouder vorige week al zijn excuses aan bood voor het feit dat een ambte naar vragen van omwonenden doorspeelde naar de ontwikkelaar. „Dat moet gebeuren met dien ver stande dat het met instemming is van degene die de klacht neerlegt", zei Ploegaert. „Dat is niet gebeurd en dat betreur ik." De drie partijen vervingen de motie voor een mildere variant, een motie van afkeuring, waarin werd verzocht om de interne processen aan te passen zodat dit niet meer kan gebeuren. Dat voorstel haalde geen meerderheid. Het kruispunt met de Verlengde van Steenbergenlaan is daarom vanochtend afgesloten om voorbe reidend werk uit te voeren. Van middag, of mogelijk eerder, zal het kruispunt weer voor het verkeer geopend worden. Morgen wordt dit kruispunt de hele dag afgesloten om de deklagen van de rijbaan en het fietspad aan te kunnen brengen. Ook markeringen worden dan aan gebracht. Tijdens de afsluitingen wordt er een verkeergeleider ingezet op de aansluiting van de Kennedylaan op de Schuttershofweg. Deze zal het verkeer omleiden via de Schutters hofweg waarna tekstborden het verkeer de richting van de winkels aangeven. Zaterdag volgen nog opruim- werkzaamheden waarna de Kenne dylaan die avond weer opengaat. Iets eerder dan de voorziene open stelling op 19 maart. donderdag 15 maart 2018 2V Moeder drij ft Groene winkel, dochter de Groese winkel Sophie Stockman Groede Hendrien (I) biedt in de Groese winkel wat meer luxe dan moeder Natascha in de Groene winkel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Natascha Dekker Peter Ploegaert hoeft niet op te stappen als wethouder van de gemeente Sluis. Een aanvanke lijk ingediende motie van wan trouwen door PvdA, D66 en SP over het doorspelen van per soonsgegevens werd dinsdag avond ingetrokken. Een tweede voorstel, een motie van afkeu ring, haalde geen meerderheid. Sophie Stockman Sluis Vanwege de verwachte vorst is de planning voor het werk aan de Kennedylaan in Terneuzen gewijzigd. Aanstaande zaterdag zou er geasfalteerd worden. Dat is nu verzet naar morgen. Een extra asfalteerder wordt ingezet om alles volgens planning ge reed te krijgen. Guido van der Heijden Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65