Scholieren Zwin College vuren vragen af op Sluise politici 6 Slechts 23 aanvragen voor onderzoek M Vorig jaar ontstond in Sluiskil on rust over vochtproblemen in en om woningen in het Kanaaldorp. Ingenieursbureau Wareco deed in opdracht van de gemeente Ter- neuzen, havenbedrijf Zeeland Seaports (nu North Sea Ports) en Rijkswaterstaat onderzoek naar de omvang en mogelijke oorza ken. Uit de studie kwam naar vo ren dat Sluiskil structureel kampt met een (te) hoge grondwater stand. Wareco hield ook een en quête in het dorp waaraan 126 be woners meededen. Hele jaar Van hen gaf 72 procent aan te kampen met vochtoverlast en 36 procent liet weten daardoor ge zondheidsklachten te ervaren. „En dat het hele jaar", zei Anne Wietse Boer van Wareco op een drukbezochte informatiebijeen komst, „en vaak meerdere jaren." Om meer inzicht te krijgen in de problematiek besloot de ge meente Terneuzen met de twee partners verder onderzoek te doen, door middel van individu ele huisbezoeken. Aanvankelijk meldden zich hiervoor slechts twaalf inwoners. De inschrijfter mijn voor de huisbezoeken is on dertussen afgelopen. Het aantal aanvragen ligt nu op 23. We hebben de problematiek altijd serieus genomen en we blijven dat doen Afgezet tegen het aantal mensen dat in de eerdere enquête aangaf vochtoverlast te ervaren, is het aantal aanmeldingen beperkt. Ook wethouder Frank Deij is dat opgevallen. „Maar ik ga daar geen conclusies aan verbinden. Een extern bureau begint binnenkort met de huisbezoeken en aan de hand van de resultaten zullen we bepalen welke volgende stappen nodig zijn. We hebben de proble matiek altijd serieus genomen en we blijven dat doen." André Boot trok als gedupeerde als één van de eersten aan de bel. Hij vindt het jammer dat verhou dingsgewijs weinig mensen zich hebben aangemeld voor een huisbezoek. „Velen zijn het een beetje beu", is zijn indruk. „Ze hebben al meerdere papieren hierover gehad. In de brief voor het huisbezoek stond bovendien in kleine lettertjes, onderaan, waar je je kon aanmelden per e- mail. En ook niet iedereen heeft e-mail." Kans In een reactie laat wethouder Deij weten zich absoluut niet te kunnen herkennen in het beeld dat Boot schetst. „We hebben er alles aan gedaan om mensen in Sluiskil te informeren. In totaal zijn in eerste instantie 1.750 brie ven verzonden. Inwoners hebben vervolgens ook ruimschoots de kans gehad zich aan te melden voor een huisbezoek. Ik zou niet weten wat wij verder hadden moeten ondernemen, met als eindresultaat 23 aanmeldingen. Wij gaan daar nu verder mee", al dus Deij. Dat politiek leeft op het Zwin Col lege, was gistermiddag duidelijk te merken bij een forum dat in de overvolle aula werd gehouden. Een groep leerlingen hielp met de voor bereidingen en hield ook strak de regie in de hand. Iedere partij mocht zich in anderhalve minuut voorstellen. Daarna werd er geflo ten en hup, door naar de volgende. Leerlingen vuurden ook vragen af op afgevaardigden van alle poli tieke partijen in Sluis. Eerst met enige aarzeling maar daarna zonder er doekjes om te winden. Het on derwerp tweede woningbezit, waar de meningen in de Sluise politiek over verdeeld zijn, mondde door de leerlingen uit in een discussie over een gebrek aan betaalbare (huurwoningen. Ruim tweehonderd leerlingen vulden op voorhand ook vijftien stellingen in, waar de politici op re ageerden. De resultaten van de leer lingen kwamen daarna in beeld. Dat leverde een beeld op van wat jongeren belangrijk vinden. Het fïetsvoetveer moet blijven, des noods betaalt de gemeente mee, vond het overgrote deel. Stage Er waren ook verrassende uitkom sten. Zo vonden veel leerlingen de maatschappelijke stage onnodig. Die hoeft niet zo nodig te blijven bestaan met gemeentelijke steun, vond iets minder dan de helft. Bij de politici gingen juist unaniem alle groene bordjes de lucht in. „De meeste van ons hebben wel wat beters te doen in hun vrije tijd", zei een leerling zonder schroom. Spirituele beurs Filmvertoning Leen Muller Onderzoek gezondheid Zondags bluesconcert MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG donderdag 15 maart 2018 Wateroverlast lijkt beperkt in Sluiskil Slechts 23 inwoners van Sluiskil hebben zich aangemeld voor een onderzoek naar waterover last in de eigen woning. Dat is opvallend weinig. Harmen van der Werf Sluiskil - Frank Deij, wethouder „Wat doen jullie voor jongeren die geen huurwoning kunnen krijgen? Ik ken mensen die al vijf jaar wachten", zegt een leerling van het Zwin College tegen Sluise politici. Hij krijgt spontaan applaus van zijn medeleerlingen. Sophie Stockman Oostburg Politiek debat op het Zwin College. Directeur Neefs (I) geeft het forum de stellingen door. foto peter nicolai SAS VAN GENT In De Speye in Sas van Gent vindt zon dag een spirituele en esoterische beurs plaats. De openingstijden zijn van 10.30 tot 17.30 uur. Entree vijf euro. TERNEUZEN Leen Muller, oud bankmedewerker en lid van de Video club Zeeuws-Vlaan- deren, maakte in 2016 de film 'Zeeuws-Vlaande- ren, op de grens van land en water'. Vanavond wordt die vertoond op de jaarvergadering van de Heemkundige Vereniging Terneu zen in Hotel l'Es- caut. Aanvang jaar vergadering 19.30 uur, aanvang film vertoning 20.30 uur. HULST Wie wil, kan morgen van 14.00 tot 17.00 uur zijn gezondheid laten nakijken in De Blaauwe Hoeve in het kader van het Happy Gezond heidsonderzoek van Hulst voor Elkaar. Volgende week woensdag kan dat ook op dezelfde tij den in de Moer- schansschool. Het eerste Happy Ge zondheidsonder zoek in Den Dul- laert trok zo'n hon derd mensen. WESTDORPE De Vlaamse singer- songwriter Fernant Zeste en de blues band Broke Ass Benn (Bart Diele- man, David Goe- theyn en Jonathan Scheerlinck) geven zondag vanaf 15.00 uur een gratis con cert in café 't Oude Raedhuis in West- dorpe. KLOOSTERZANDE Stan van groep 8 van basisschool De Moerschans schiet op het doel van de Sint Willibrordusschool. Ruim 200 kinderen uit de hoogste groepen van regionale ba sisscholen speelden gisteren in de Hontenissehal een hand- baltoernooi. Handbalvereniging Novitas uit Hulst tekende in samenwerking met de sporttak van Hulst voor Elkaar voor de organisatie. „Onze doelstelling om kinderen zoveel mogelijk lekker te laten sporten gaat hier goed op", aldus Steffen de Weers van Hulst voor Elkaar. Elf teams uit groep 7/8 en vier uit groep 5/6 gingen de strijd met elkaar aan. Bij de oudste ba sisscholieren ging de overwinning naar Sint Willibrordus 3 uit Hulst. De Oostvogel uit Lamswaarde pakte de overwinning bij de groep 5/6 teams, foto peter nicolai Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS Oranjeplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK Restaurant De Vogel, 17.30 uur: Mantelzorgdiner Hulst voor Elkaar; Catharinakerk, 19.30 uur: Taizé avondgebed; HULST Café De Jonkheer, 20.00 uur: Lezing schrijver Herman Koch; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; Rey- naertcollege, Zou- testraat, 19.30 uur: FoXart voorstelling; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Kerk dienst; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.30 uur: Oud-Hol landse spelletjes middag; 19.30 uur: Bijeenkomst dorps raad Koewacht; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OSSENISSE 't Schallemaaj, 19.45 uur: Zeeuws Klankboek met schrijvers Johan Robesin en Jan Lauret; SAS VAN GENT St.Albert, 19.30 uur: Instructieavond In digo; SINT JANSTEEN De Warande, 19.00 uur; FNV belasting invullen; TERNEUZEN Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 uur; De Zeemeeuw, 19.00 uur: Neder landstalig zingen, Steunpunt Terneu zen; Ter Schorre, 19.00 uur: Verkiezingsbij eenkomst 50plus Terneuzen; Scheldetheater, 20.00 uur: Voor jaarsconcert Zeeuws Orkest met Tania Kross; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. HANDBALTOERNOOI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64