Minima vragen vaker hulp Kritiek op plan voor huisjes bij De Landing KORTING 7 S raawdecorave BOOMFEESTDAG OUDE TIJDEN HERLEVEN riETERRBN Uit het jaarverslag van de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) van GR De Bevelanden blijkt dat 733 kinderen gebruik maakten van het Jeugdsportfonds (604) of het Jeugdcultuurfonds (129). Kin deren van minima kunnen door een bijdrage uit deze fondsen lid worden van een sportclub of mu zieklessen volgen. In totaal heeft de afdeling WIZ ruim drie ton meer uitgegeven aan het minimabeleid dan be groot De toename van het aantal gebruikers wordt toegeschreven aan de huis-aan-huis verspreide folder over regelingen voor mi nima. Statushouders Eind 2017 hadden 1.429 mensen op de Bevelanden een bijstands uitkering, 23 minder dan eind 2016. Volgens het jaarverslag vor men jongeren met een arbeids handicap en statushouders een steeds groter deel van het totale uitkeringsbestand. Lokaal zijn er ook verschillen merkbaar. De vijf Bevelandse ge meenten kregen ruim 19 miljoen van het Rijk voor uitkeringen. Kapelle en Goes hielden geld over, Noord-Beveland had pre cies genoeg. Borsele noteerde een bescheiden tekort, dat voor eigen rekening komt. Reimerswaal komt ruim twee ton te kort en mag aankloppen in Den Haag. De Bevelandse gemeenten pro beren te voorkomen dat mensen in een uitkering belanden. Van de ruim 900 mensen die zich vorig jaar meldden voor een bijstands uitkering, is 58 procent tegenge houden. Daarmee is de doelstel ling van 50 procent ruimschoots gehaald. Re-integratie De gemeenten deden ook hun best om mensen met een uitke ring aan het werk te helpen. Bijna 600 mensen volgende een re-in tegratietraject. Veertig procent van hen kreeg betaald werk of ging een opleiding met studiefi nanciering volgen. Ook via job- hunting voor jongeren en B-flex (een programma van de Betho) zijn tientallen mensen aan een baan geholpen. Alle inspannin gen leidden er toe het re-integra tiebudget van 1,6 miljoen met 267.000 euro werd overschreden. De Bevelandse gemeenten hebben ook scherp gekeken of ie dereen wel terecht een uitkering kreeg. In totaal zijn 119 gevallen in onderzocht op fraude. Bij 37 mensen werd de uitkering stop gezet. In totaal besparen de ge meenten zo 264.000 euro. De eigenaar van camping Schelde- oord en strandbrasserie De Landing presenteerde dinsdag zijn plannen voor de 'Scheldesuites'. Vertegen woordigers van natuurorganisaties lieten op sociale media vrijwel me teen hun ongenoegen blijken. Dorpsraad Ook in Baarland is niet iedereen en thousiast. Jet Remijn, voorzitter van de dorpsraad, benadrukt dat het bestuur nog geen standpunt heeft ingenomen. „Leuk dat De Landing er is, maar die huisjes er naast ontnemen straks alle vrije ruimte. Bovendien zijn er dan dag en nacht mensen. Voor mij hoeft dit niet", reageert ze op persoon lijke titel. „Je ontneemt de mensen uit de buurt hun dagje recreëren. Straks zit je op het strand altijd bij iemand voor de voordeur." Ook vreest ze het effect op vogels en zee honden die op de slikken voor het strandje te vinden zijn. Bestuurslid Mieke van der Jagt van stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) is ook zeer kritisch. „Het kustpact geldt niet voor Borsele, maar is er gekomen om te voorkomen dat ze zaak wordt volgebouwd langs de kust. Juist in de Zak zit de aantrekkingskracht in de leegte, ruigte en de stukjes schor en slik." Van der Jagt verwacht dat de BZZB bezwaar gaat maken. „Het liefst trekken we op met de dorps raad." donderdag 15 maart 2018 BE De economie draait op volle toeren, maar veel Bevelan ders moeten toch nog hun hand ophouden bij de ge meente. Het aantal bijstands uitkeringen is in 2017 amper gedaald. Bovendien hebben relatief veel arme gezinnen vorig jaar een beroep gedaan op regelingen voor minima. Joeri Wisse Goes Het plan van Robbert Northolt om zestien lodges en een drie- laags paviljoen te bouwen op de dijk bij Baarland, valt niet overal in goede aarde. Joeri Wisse Baarland 'S-HEER ABTSKERKE Glooi ende weitjes, imposante hoog- stamfruitbomen en een drink put die krioelt van het leven. Oscar Haver uit 's-Heer Abts- kerke wil het Zuid-Bevelandse landschap van voor de ruilver kaveling in ere herstellen ach ter zijn huis aan de Polderweg. Gisteren werd hij daarbij een handje geholpen door Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) én de kinderen van cbs De Rank uit 's-Gravenpolder. Samen plantten ze op Boom feestdag appel-, peren- en no tenbomen op de weide die Haver en zijn partner onlangs van familie kochten. De grond blijft privéterrein, maar is via een wandelroute wel van dichtbij te beleven. Vol gens wethouder Conny Mier- mans dient het planten van bomen en struiken nog een hoger doel. „Vorige jaren zijn er struiken geplant bij een boom gaard bij Nisse. Samen met de beplanting bij Hoeve van der Meulen ontstaat hier een 'honey highway'." FOTO MARCELLE DAVIDSE De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl www.verfbron.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62