Biz in Renesse maakt opnieuw een kans VVD: zet landbouwroute door Zierikzee weer op de agenda Van wiskunde tot muziek: alles draait om het tropisch regenwoud 7 Het is een organisatie van jewelste, maar het is vooral ook even héél andere koek. Een week lang staan alle lessen van de brugklas van Pieter Zeeman in het teken van het Amazonegebied. verkiezingen gemeenteraad i ie het maar eens over het Amazonegebied te hebben tijdens een .wiskundeles. Of tij- Idens Frans ofeen uurtje lichamelijke opvoeding. Een clubje docenten van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee flikt het deze week. Alle pak-'m-beet 200 brugklassers worden onderge dompeld in het grootste oerwoud van de wereld. Bij Frans worden namen van tropische vruchten en dieren ge leerd en bij wiskunde worden leerlingen geacht een totempaal samen te stellen uit vlakke figuren. Er gaan zelfgemaakte junglehapjes rond en bij een vak als natuur kunde komt de werking van wa terkrachtcentrales in de Amazone aan de orde. Ideetje van docent Ka rin den Haan (CKV, beeldende vorming en kunst media-educa tie), die daar vorig jaar april al de eerste stekken voor stak. „Ik wilde graag iets vakoverstijgends doen en laten zien dat er door samen werking iets moois kan ontstaan", verklaart ze haar insteek. Dat laatste is alleen al te zien aan de inrichting van de aula in de school. Waar de deuropening be- hangen is met lianen, gemaakt van afgekeurd landbouwplastic. Tegen de wanden staan grote kleurrijke panelen met tropische vogeltjes en bloemen. Geschilderd door de brugklassers zelf, tijdens hun in troductieweek direct na de zomer. „Ze hadden toen nog geen idee waarvoor ze die panelen maak ten." Eenmaal neergezet, vallen de puzzelstukjes op hun plaats. Het is even een oerwoud in de Zierik- zeese aula. Passend decor voor optredens en andere bijeenkomsten die deze week op het programma staan. Het is activiteitenweek op school en via de CJP Cultuurkaart is er wat geld beschikbaar voor culturele ac tiviteiten. Dus treedt er een slan genman aan, wordt er film geke ken in fiZi, gaan vandaag alle brugklassers aan de slag met Je hoopt dat zo'n project inspirerend is schmink en zorgt de band Diligent - met beatboxer Marciano en de swingende tweelingbroers Ha nenberg - voor opzwepende rit mes. De vier leden van deze band zijn muzikaal van alle markten thuis. „We volgen ijverig diligent in het Engels, red) ons hart", lacht zangeres Sanae Casita. Soul, blues, noem maar op. Alles kan. Maar op het podium van Pieter Zeeman gaat het ook voor de muzikanten van Diligent in de eerste plaats om de Amazone. „Het hart van de we reld. Een gebied met heel eigen re gels. Ik ben zelf sowieso wel van de wonderen van de wereld. Dat boeit me. En muziek is universeel, die heeft geen grenzen. Zoiets als dit is leuk voor ons om te doen." De keuze voor het Amazonege bied was min of meer toevallig, vertelt Den Haan. „Maar de ont bossing gaat natuurlijk iedereen aan. Als je de schoonheid van dat gebied ziet. Maar ik wil niet stu rend zijn. Al hoop je natuurlijk wel dat zo'n project inspirerend is en datje ook verdieping krijgt." En hoewel het voor sommige docen ten best even schakelen was om op deze manier hun vak eens beet te pakken, ligt er inmiddels een dikke stapel lesbrieven over het onderwerp klaar. Voor allerlei vak ken op alle verschillende niveaus. Van praktijkonderwijs tot vwo: alle brugklassen doen mee. „Er zijn hele leuke dingen uit voortge komen, zowel bij de theoretische als bij de praktische vakken. Mooi om te zien wat er gebeurt." De gemeente Schouwen-Duive- land en de ondernemersvereniging gaan voor de derde keer proberen in Renesse een bedrijveninvesterings- zone (Biz) van de grond te krijgen. In de draagvlakmeting van de cember werd deze verplichte bij drage aan collectieve investeringen weggestemd. Er was één stem te kort om de benodigde tweederde meerderheid te behalen. Meteen daarna hebben gemeente en projectgroep de stemming geë valueerd. Daarbij is vastgesteld dat de procedure reglementair is verlo pen, maar dat een aantal stemmen niet kon worden meegeteld omdat ze te laat zijn uitgebracht. Verder heeft een aantal ondernemers twee keer een formulier moeten invul len. Op grond hiervan en op basis van het minieme stemmenverschil vinden burgemeester en wethou ders dat een nieuwe procedure ge rechtvaardigd is. De nieuwe draag vlakmeting vindt waarschijnlijk in juni plaats. In 2012 werd de Biz Renesse met overgrote meerderheid van stem men naar de prullenbak verwezen. „Te gek voor woorden", reageert pensionhouder en tegenstander Jim Sleicher. „De democratische besluitvorming wordt niet geres pecteerd." De VVD Schouwen-Duiveland maakt zich sterk voor het opnieuw op de agenda zetten van de land bouwroute door Zierikzee. Het is één van de aandachtspunten die gisteren zijn mee gegeven aan An- dré Bosman, Zeeuws Tweede Ka merlid voor de WD. Hoewel er al veel woorden aan vuil zijn gemaakt, dendert zwaar landbouwverkeer nog altijd nood gedwongen over onder meer de Calandweg, Emil Sandströmweg en de Van Veenlaan. Waar in de buurt ook de brede school (Theo Thijssenschool) is gevestigd. „Geen wenselijke combinatie: kin deren en zwaar landbouwver keer", aldus VVD-er Gillis Klompe. Zijn partij wil de landbouw route opnieuw ter discussie stellen en daagt Rijkswaterstaat uit mee te denken over een goede oplos sing. „Eigenlijk zijn alle overheden het er wel over eens dat dit niet handig is. We gaan nogmaals een poging wagen daar iets aan te doen. Ook om te laten zien dat het voordelen heeft om op een lande lijke partij te stemmen. Omdat je lijntjes hebt richting Den Haag en Brussel." donderdag 15 maart 2018 SD Ondergedompeld in de Amazone Esme Soesman Leerlingen dansen mee met Diligent. De band, met Sanae Casita als zangeres, speelde bij het Amazonegebied passend repertoire. Op de achtergrond zijn de beschilderde panelen te zien. foto dirk--jan gjeltema - Karin den Haan, docent Pontes Pieter Zeeman Ton van den Nouweland Renesse Esme Soesman Zierikzee Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59