Wie heeft de sprookjes gestolen? 9 I CHECK DIT! MIJN ZEELAND Jean-Paul van Haestregt uit Terneuzen is bassist bij Surrender. De Zeeuwse dialectband presenteert morgen zijn nieuwe cd 'Volderop' in 't Beest in Goes. Rock-'n-roll „Dit is het eerste album met de re cente bezetting (Surrender viel in 2015 uiteen. Zanger Johan van de Swaluw gaat verder met Willy Berre- voets, Driek Stevens en Van Hae stregt, red.). Alle nummers zijn uit groepswerk ontstaan. Vroeger maakte de band vooral 'lang-leve-de-lol- nummers', nu gaan ze over het echte leven. Ze zijn serieuzer. Het is minder TROS Op volle toeren en meer rock-'n- roll. Toen we de eerste keer samen re peteerden, was het meteen raak. Drie weken later speelden we in café 't Schuttershof in Middelburg. Dat op treden stond al gepland, dus we zijn als een gek de oude nummers gaan oefenen. We zaten echt in eikaars ver lengde, dus we besloten al snel om nieuwe nummers te schrijven. Onze drummer heeft een eigen studio, dus we hadden tijd om het album op te nemen." Bassist „Van oorsprong ben ik gitarist, geen bassist. Mijn broer en ik hadden vroe ger een metalband. Hij is uiteindelijk naar Within Temptation gegaan en heeft daar acht jaar gedrumd. Muziek maken is makkelijk als je jong bent, maar op den duur krijg je een baan en verkering. Ik heb in 1998 een motor ongeluk gehad en ben toen eigenlijk gestopt met spelen. In 2010 werd ik gevraagd om in te vallen als bassist in een band van vrienden. Ik was geen bassist, maar heb goede oren en ge voel voor ritme. Het bassen viel reuze mee en ik vond het leuk om weer te spelen. Sindsdien heb ik vooral inval- dingetjes gedaan. Toen er video-op names van een optreden op internet werden gedeeld, kreeg ik een paar weken later de vraag van Surrender of ik bij hen wilde spelen. Ik ging met open vizier naar de repetitie en het was dus meteen raak." Concerten „Mijn vrouw houdt net zo veel van muziek als ik. We gaan minimaal een keer per maand naar een optreden. In mei gaan we naar Manchester, naar de band Gomez. Die speelt alleen in En- Ons favoriete restaurant is het Andaman Thais eetcafé in Axel. Niet heel Zeeuws, maar wel erg lekker geland, dus daar reizen we dan voor. Maar we gaan ook regelmatig naar The Lane in Oostburg, De Pit in Ter- neuzen, De Spot in Middelburg en 't Beest in Goes. Voor de leefbaarheid in Zeeland is het belangrijk dat deze po dia er zijn. Festivals bezoek ik overi gens nooit, enkel Hrieps in Grijps- kerke, omdat ik daar zelf speel. Ik zie liever één goede band in een zaal, dan twintig groepen op een dag waarvan ik er maar twee goed vind." Terneuzen „Ik ben motorinstructeur, dus heb ja ren over alle wegen in Zeeland gere den. Ik ken elk weggetje en hou echt van deze provincie. Toen mijn vrouw in Amsterdam studeerde en werkte, hebben we een tijd daar gewoond. In 2003 zijn we permanent in Terneu zen gaan wonen, waar mijn vrouw vandaan komt. We rijden allebei mo tor en hadden toen nog geen auto, dus het was belangrijk dat we makke lijk boodschappen konden doen. Het liefst zou ik weer in Westdorpe gaan wonen, want ik ben een dorpsmens, maar in Terneuzen is alles lekker dichtbij." Thais restaurant „Ons favoriete restaurant is het Anda man Thais Eetcafé in Axel. Niet heel Zeeuws, maar wel erg lekker. Het eten is er fantastisch en de sfeer gezellig. We spreken er vaak af met vrienden. Het is ons meest bezochte restau rantje." Motorrijden „West-Zeeuws-Vlaanderen is mijn favoriete plek om motor te rijden. De wegen zijn leeg en kronkelig en de mensen zijn erg gemoedelijk. Ik vind het het meest fijne gedeelte van Zeeuws-Vlaanderen. Al zijn er uiter aard ook in de rest van Zeeland mooie plekjes om te rijden. Ik kies altijd voor de buiten, nooit voor een stad. De helft van het jaar zit ik in Duitsland om motortrainingen te geven, van eind maart tot eind oktober. Ik kom dan tussendoor natuurlijk wel naar huis voor mijn vrouw en de band. Ik ben altijd blij als ik weer in Zeeland ben. Ik voel me absoluut een Zeeuw." Wie: donderdag 15 maart 2018 PZ 'Ik heb over alle wegen in Zeeland gereden' GertieDeBoey Jean-Paul van Haestregt: „Festi vals bezoek ik nooit, enkel Hrieps in Grijpskerke, omdat ik daar zelf Speel." FOTO BOAZTIMMERMANS Surrender presenteert morgen zijn cd Volderop in 't Beest in Goes. Het voorprogramma wordt verzorgd door De Weidetulpjes. Het concert begint om 21.00 uur. Op 23 maart staan Sur render en de Weidetulpjes in De Pit in Terneuzen. Dat concert begint om 20.30 uur. Naam voorstelling: De Sprookjesko ningin Ruth Bakker en Ad Grooten Genre: jeugdtheater Waar: dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland Wanneer: woensdag 21 maart, 15.00 uur De troubadour gaat op zoek naar de ver halen van de Sprook jeskoningin. ren ze uit te vogelen wie de sprookjesdief is. Dat gaat niet zonder slag of stoot, want tovenaar Tornado komt om de hoek kijken. En ook een heks komt op hun pad. Zou het lukken om de sprookjes terug te vin den? Ad Grooten is schrijver, muzikant en theaterma ker en onder andere be kend van Pater Moes- kroen, Cowboy Billie Boem en zijn werk voor de Efteling. Ruth Bakker is zangeres, schrijfster en theatermaakster. Ze is bekend van haar voorstellingen Loet moet en Loet broedt. Ze is op 21 april te zien in Middelburg met de voorstelling Loet griezelt met de Sprookjeskonin ginook gebaseerd op het boek De Sprookjes koningin van Grooten. Nu eerst even wegdro men in een verhaal waarin alles kan. - Valeska Nastaly Karin is een een voudige vrouw, die elke avond naar het dorpsplein van haar dorpje loopt om sprookjes te vertellen. Ze kent er wel duizen den. Daarom noemen de mensen haar de Sprookjeskoningin. Hoe ze aan al die verhalen komt, is een sprookje op zich en dat staat be schreven in het boek De Sprookjeskoningin van Ad Grooten. Zijn boek is dan ook de basis voor de gelijknamige voor stelling, maar het ver haal is wel bewerkt voor het podium. Op een dag is de Sprookjesko ningin, een rol van Ruth Bakker, al haar sprook jes kwijt. Min of meer gedwongen gaat de troubadour, gespeeld door Ad Grooten, samen met de kinderen uit het publiek naar de sprookjes op zoek. De moerastrollen, Kraantje de kraanvogel en de vlinder - waarvoor Groo ten en Bakker handpop pen gebruiken - hebben adviezen voor de trou badour. Samen probe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53