6 Lara Croft is kwetsbaar en lijkt nu ook veel realistischer Elke acteur in Hollywood wil ooit eens de president van Amerika spelen. Woody Harrelson is het meest recente voorbeeld als de vertolker van Lyndon B. Johnson in de filmbiografie LBJ. FILMNIEUWS Laurel Hardy in Tuschinski Nieuwe film WillSmith Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Stars don't die in Liverpool The Shape of Water Bankier van het Verzet Woody Har- relson had het gevoel alsof hij een goudmijn aanboorde. Tijdens zijn voorbereiding op de rol van Lyndon B. Johnson, de 36ste president van Amerika, ontdekte hij dat LBJ al zijn telefoongesprekken in het Witte Huis had opgenomen. Zo kon de acteur, net als Johnson geboren in Texas, zich de aparte ma nier van spreken van de opvolger van John F. Kennedy eigen maken. Ook kreeg hij inzicht in de onorthodoxe manier van denken en handelen van de kleurrijke Johnson, die in intieme kring prat ging over de lengte van zijn geslachtsdeel. Gaandeweg kreeg de acteur steeds meer sympathie voor de man die hij aanvankelijk hartgrondig haatte, vooral door diens inbreng in de oor log in Vietnam. Harrelson legde het in een interview zo uit: „Johnson is eigeniijk een figuur uit een toneel- Tomb Raider stuk van Shakespeare. Hij is kwets baar, onzeker, maar ook keihard. Dat maakt hem enorm interessant om te speien." Harrelson staat niet alleen in zijn drang om een van de presidenten van Amerika te vertolken. Een eindeloze reeks van zijn collega's heeft in de loop der jaren de machtigste man ter wereld vertolkt. Bijna altijd het zijn biografische speelfilms, soms betreft het fictieve presidenten, wat eigenlijk een min dere categorie is omdat de histori sche context meestal ontbreekt. Een president die eigenhandig buiten aardse wezens te lijf gaat, zoals Bill Pullman als president Thomas J. Whitmore in Independence Day (1996), neemt niemand serieus. Waarom is Hollywood zo bezeten van het Witte Huis? Om te beginnen hebben de Amerikanen geen konink lijke familie, zoals de Britten, die daardoor een eeuwig durende reeks televisieseries en speelfilms produce ren over de misstappen van hun mo narchen. Iemand van het kaliber In het kielzog van Wonder Woman keert nu ook een andere actieheld terug: Lara Croft, de sexy babe die twee keer door Angelina Jolie is ge speeld. De rol is nu overgenomen door Oscarwinnares Alicia Vikander (The Danish Girl), die een heel ander uiterlijk en karakter heeft gekregen. De nieuwe Lara is kwetsbaarder, minder sexy, maar veel geloofwaar diger dan de vorige. Vikander maakt van Lara meer een mens, die rouwt om haar verdwenen vader en zichzelf in Londen staande moet zien te hou den. Toch treedt ook zij in de voetspo ren van haar vader en belandt in een woest en wild, exotisch avontuur waarbij alles van haar atletisch ver mogen wordt gevraagd: rennen, duiken, vallen, opstaan, klimmen en vechten voor haar leven. Uit de slot beelden blijkt dat een vervolg onver mijdelijk is. donderdag 15 maart 2018 GO 2 (2) Red Sparrow €177.000 NOSTALGIE De bewonde raars van Laurel en Hardy, ver enigd in de Per fect Day Tent van de Sons of the Desertvie ren hun vijftig ste verjaardag op 24 maart in Tuschinski met Het beste van Laurel Hardy. Vertoond wor den zes topko- medies van het duo plus Stan Laurels geres taureerde solo Detained. THRILLER Onder de titel Gemini Man is Will Smith be gonnen aan een nieuwe actie thriller. Hij speelt huur moordenaar Henry Brogan, die het doelwit wordt als hij achterna geze ten wordt door een concurrent die zijn acties lijkt te kunnen voorspellen. Ge- mini Man wordt geregisseerd door Ang Lee (Life of Pi). Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Black Panther €202.000 3 (-) Bankier van het Verzet €170.000 4 (4) Fifty Shades Freed €96.000 5 (3) Game Night €87.000 DRAMA Annette Bening speelt de legendari sche Hollywoodactrice Gloria Gra- hame, die in Liverpool verzeild raakt en daar een affaire begint met een jongere acteur. Een film over liefde, overleven en vergane glorie. FANTASYHORROR Het met vier Oscars bekroonde hor rorsprookje van Guillermo del Toro belicht de liefde tussen een doof stomme schoonmaakster en een wa termonster dat gevangen wordt ge houden door de Amerikaanse over heid. De film werkt op tal van fronten: als horrorverhaal, politiek drama en vooral als romance. DRAMA Twee broers slagen er tijdens de be zetting in om onder de neus van de nazi's het verzet te financieren met een ingewikkelde constructie die velen het leven redt. Met Barry Atsma en Jacob Derwig als de gebroeders Van Hall. Pierre Bokma speelt Rost van Tonningen. Ab Zagt ACTIEFILM Regie: Roar Uthaug. Hoofdrollen: Alicia Vikander, Dominic West en Kristin Scott Thomas. -A.Z. Alicia Vikander is als Lara Croft minder sexy dan Angelina Jolie, maar wel geloofwaardiger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50