14 ZE Het riviertje de Dussen meandert door het dorp zv voudige tuinen van het kasteel, waar je bij mooi weer heerlijk kunt picknicken of voetballen. Daarna vervolgen we onze wandeling over de weg Binnen, langs het riviertje. Daar vinden we meer historische panden, zoals de kasteelhoeve en villa Anna Maria. We volgen deze weg aan de rechterkant, want daar lopen we wat rustiger. Ter hoogte van huisnummer 28 nemen we het zem. Voorheen werd overtollig wa ter uit omliggende poldergebieden via een molen in De Korn gemalen. Vanuit hier werd het via de Vier- bansche Gantel naar de Biesbosch afgevoerd. Inmiddels is het gebied een geliefde verblijfplaats voor grutto's, roerdompen en vele soor ten libellen. Vanwege het seizoen blijft het voor ons nu bij aalschol vers, zilverreigers, meerkoeten en wintertalingen. We denken ook een visdiefje te zien en treffen twee ijs vogels aan. We struinen door het natuurgebied en komen uiteindelijk bij het Kornpad uit. Dat leidt ons naar de Korn, een deel van de dijk tussen Dussen en Almkerk. We gaan linksaf, terug naar Dus sen langs een van de trekpleisters van het dorp: de ambachtelijke klompenmaker. Op de volgende kruising lopen we de dijk weer af naar de Hoek en gaan rechtsaf het doodlopende deel van deze weg in. Bij de appelschuur gaat de weg over in een wandelpad langs de boom gaarden. In het voorjaar moet het een prachtig gezicht zijn als alle fruitbomen in de bloesem staan. Bij de kruising met de Aertswaarde- straat nemen we het bruggetje naar de overkant en vervolgen we onze route via de Muilkerk. Het kasteel komt weer in zicht. Voor wie natuur en historie zoekt, zonder zich te hoeven ergeren aan toeristische frat sen, is Dussen een prachtplek. Het riviertje de Dussen meandert door het dorp, dat zijn naam aan deze waterloop ontleent. Hierlangs ont stond in de veertiende eeuw de wa terburcht Kasteel Dussen. Vele edelen vestigden zich in de loop der eeuwen in het kasteel. Toch spreekt de laatste bewoner het meest tot de verbeelding: Rolina Suringar. Zij werd door haar fa milie in 1924 gedumpt in Dussen. Ze waren haar losbandige leven meer dan zat en dachten dat de freule in Dussen gauw uitgekeken zou zijn op de mannen. Niets U bleek minder waar. ïjS&ÉÊaff* Zes mannen uit het dorp losten elkaar da- pyfjM1' gelijks af als haar nach telijke bewaker- Wij houden het vandaag bij de een- bruggetje. Verderop moeten we na melijk linksaf de Ruttensteeg in. Daar verlaten we het dorp en doemt er een weids polderlandschap voor ons op. Uit de graskant vliegt plotseling een buizerd op. Zijn prooi, een on fortuinlijk konijntje, laat hij achter. Voorlopig, want als we weer vol doende afstand hebben genomen, keert hij terug om zijn maaltijd te hervatten. Op de kruising met de Hillsestraat gaan we linksaf. In de verte verschijnt de Noorde veldse molen aan de horizon: ons volgende doel. We gaan wederom linksaf. Naar de Kornse Boezemweg, een doodlopende weg die ons leidt naar de molen en na tuurgebied de Kornse Boe- donderdag 15 maart 2018 Noordveldse molen Kornse Boezem Klompenmaker Kasteel Pussen A Noordeveldse Molen bij de Kornse Dussen infographlc Richard Cesell - maps4news.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42