Karkach is klaar voor Fight Night O O) CD O 12 ZEELANI El Kaddouri met Jong Oranje naar Portugal 'Raas werkte mee aan boek over hem' Treva 2 is nog altijd niet af te stoppen AFGELASTINGEN DOORDEWEEKS INHALEN RIAW.en Hoofdplaat moeten dit seizoen nog veertien wedstrijden in tien weken tijd spelen. Hicham El Kaddouri is door bondscoach Max Tjaden geselecteerd voor Jong Oranje. De zaal voetballer van Groene Ster Vlissingen moet zich zondag in Amsterdam melden, waarna de selectie maandagochtend vroeg naar Portugal vliegt. Daar speelt Jong Oranje twee oefenin terlands. Beide duels worden gespeeld op het eiland Madeira. Dinsdag 20 maart speelt Jong Oranje de eerste wedstrijd tegen Portugal, een dag later volgt het tweede duel in de hal van CS Maritimo. Tjaden, ook coach van het Ne derlands team, heeft veertien spelers geselec teerd. Jong Oranje keert donderdag 21 maart weer terug naar Nederland. Aan het boek 'Jan Raas, een zwijgende legende' van Fred van Slogteren heeft de oud-wielren ner uit 's-Heerenhoek enige medewerking ver leend. Dat is bijzonder, omdat hij zich al twin tig jaar in een stilzwijgen hult. Het boek komt maandag uit. Raas geldt als één van de beste wielrenners aller tijden. Hij werd wereldkampioen, won tien Touretappes en zegevierde meermaals in de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race. Nadien was hij betrokken bij de Rabobank-ploeg, waarbij zijn afscheid in 2003 anders liep dan hij wilde. Daarna leidt hij een teruggetrokken bestaan. Van Slogteren kreeg bij Raas geen antwoord op vragen. Wel bekeek de 65-jarige oud-renner het manuscript en voorzag hij het - zo meldt de uit gever - van commentaar. Ook Zandee Kloetinge kon Treva 2 geen punt ontfutselen. De Goese driebanders stomen re gelrecht op het kampioenschap af. Zandee Kloetinge-Treva 2 0-8: Ook al bood de thuisploeg veel tegenwerk, helpen deed het niet. Alleen Koen Pöpsel leek tegen Ronald van Geyt winstkansen te hebben, maar hij werd in de eindsprint verslagen. Piet Ver- schure (tegen Raymond Peeters), Paul Bodbijl (Sylvia Eckel) en Leo Koopman (Raymond Ec- kel) vochten voor wat zij waard waren, maar de tegenstander ging met de buit aan de haal. DZK Handzame De derde en laatste pe riode in het amateur voetbal is aangebro ken, maar de voetbal lers van RIA W. en Hoofdplaat zijn nog niet op de helft van hun competitie. De Zeeuws-Vlaamse clubs hebben al lebei nog veertien wedstrijden voor de boeg. Allemaal af te wer ken binnen tien weken. Zondag-vierdeklasser RIA W. heeft in bijna zes maanden tijd nog maar twaalf wedstrijden ge speeld en moet voor eind mei de resterende veertien duels afwer ken. De afgelaste wedstrijden met IJzendijke en Vivoo zijn inmiddels al op doordeweekse avonden ge pland. OVERZICHT Hetzelfde geldt voor vijfdeklas- ser Hoofdplaat. Die ploeg heeft nog maar tien duels gespeeld (ter vergelijking: Hoek heeft er al twintig gespeeld) en staat al op voor een dubbel paasweekeinde én drie doordeweekse wedstrij den, op een donderdagavond. En gelse taferelen noemen ze het in Hoofdplaat. HOOFDPLAAT Het past in een tumultueus sei zoen van Hoofdplaat, vindt trai ner Werner Temmerman. Een overlijdensgeval en een afgelas ting vanwege een verkeersonge luk zorgden voor een valse start van het voetbaljaar. Daarnaast is het hoofdveld ook al maanden niet beschikbaar. En dan de afge lastingen vanwege het weer nog. Temmerman: „We begonnen goed met zes overwinningen op rij, maar toen werd het ritme ge broken. Als we toen lekker had den kunnen doortrekken naar twaalf, dertien wedstrijden, dan hadden we nog gewoon bovenin gestaan." Maar toen het schema ging ver snipperen, ging Hoofdplaat mor sen. De zes zeges werden gevolgd door drie nederlagen en een ge lijkspel. Het is inmiddels al een maand geleden dat Hoofdplaat heeft gespeeld. De komende an derhalve maand staat de ploeg Club Klasse Gespeeld Nog te spelen met veertien duels voor de boeg echter voor een inhaalrace. Temmerman: „We zullen ons moeten aanpassen als we drie keer in acht dagen moeten spelen. Minder arbeid bij de trainingen om fris te blijven. De tactiek aan- We zullen ons moeten aanpassen als we drie keer in acht dagen moeten spelen passen door meer in te zakken, want alles afjagen houden we niet vol. En meer rouleren om spelers te ontzien die fysiek zwakker zijn." KNVB Voor de voetbalbond KNVB is er nog geen man overboord, aldus een woordvoerder. „Het is accep tabel wanneer de verschillen in gespeelde wedstrijden ruim voor het einde van de competitie nage noeg zijn teruggedrongen. Voor alsnog is dit overal het geval." De competities startten dit sei zoen drie weken later, maar de KNVB benadrukt dat dat niets met de huidige situatie te maken heeft. „We kregen immers te ma ken met omstandigheden die wij vooraf niet hadden kunnen voor zien. Van een langere winterstop „17 maart, wees erbij. Iedereen gaat neer!" Een bezwete Anis Karkach spreekt vanuit de ring klare taal. Duidelijker kan de videoboodschap op Facebook niet zijn. De 22-jarige Souburger is klaar voor het vier- manstoernooi in België, ook al is het alweer even geleden dat hij een wedstrijd bokste. „Het was de be- doeling om in januari of februari een tussenpartijtje te vechten, maar helaas is dat niet gelukt." Karkach bracht de afgelopen maan- lk merk dat mensen nu wel een bepaalde verwachting van me hebben den veel door in de sportschool. In Bergen op Zoom bij Victory Gym en bij Karkach Gym in Vlissingen. In de ring, op de loopband. Hij trainde op kracht en techniek. Soms wel twee keer per dag. „De voorbe- donderdag 15 maart 2018 ZAALVOETBAL WIELRENNEN Jan Raas heeft een kleine rol gespeeld in het boek over hem. fotoanp DRIEBANDEN Voor de derde keer op rij is de Middelburgse damclub winnaar geworden van de Zeeuwse beker. Dinsdagavond wonnen de Middelbur gers in Vlissingen met 5-3 van Lammerenburg. Daaf Kasse werd matchwinner aan het eerste bord door een zege op Jan Boone. De overige drie partijen eindigden in een gelijkspel. ZE n De zwemmers van De Zeeuwse Kust hebben komend weekeinde in Dor drecht hun laatste wedstrijd in de A- klasse. De Wal- chenaren staan bovenaan en kun nen de titel veilig stellen. Met 17.464,73 punten staan ze licht voor op DWK. De eerste vier clubs maken de stap naar de hoofdklasse, waar DZK al eerder in uitkwam. Vanwege een herindeling is er een versterkte promotie. 201 Aan de Handzame Classic, een wed strijd over 204 ki lometer door het zuidwesten van Vlaanderen, komen morgen middag twee Zeeuwse wielren ners in actie. Sluiskillenaar Brian van Goe- them rijdt mee bij Team Roompot, Jarno Mobach uit Philippine wordt opgesteld door Development Team Sunweb. De start is om 12.45 uur in Bre- dene. Engelse taferelen in Rudy Boogert Vlissingen was geen sprake, deze begon al leen later dan voorgaande jaren." RIA W. 4A zon 12 14 Hoofdplaat 5A zon 10 14 IJzendijke 4A zon 13 13 IJzendijke (blauw-wit tenue) is Vogelwaarde 5A zon 11 13 één van de voetbalclubs die nog Hulsterloo 5A zon 11 13 dertien wedstrijden moeten Sluiskil 5A zon 11 13 spelen. In maart is de zondag De Noormannen 4A zat 13 13 vierdeklasser pas op de helft Cadzand 4B zat 13 13 van de competitie. - Werner Temmerman, trainer Hoofdplaat FOTO PETER NICOLAI Drie maanden na zijn Glory-de- buut in Rotterdam verschijnt kickbokser Anis Karkach weer in de ring voor een wedstrijd. Hij doet zaterdag in het Belgische Turnhout mee aan een vier- manstoernooi. Voor de winnaar van deze Fight Night ligt een ticket klaar voor het prestigi euze toernooi van de Aziatische vechtsportorganiatie Kunlun Fight in China. Eldridge Pentury Oost-Souburg a 0 Anis Karkach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40