Ontdek Indonesië mët 3 Maatregelen wegens gifgasrel spelen Poetin in eigen land in de kaart Om nou te zeggen dat de maatregelen van de Britse premier Theresa May te gen Rusland grote indruk hebben ge maakt in Moskou, nee. De reacties wa ren eerder boos en verongelijkt. „To taal onaanvaardbaar, kortzichtig, vij andelijk, ongerechtvaardigd", waren de termen in de officiële repliek van de Russische ambassadeur in Moskou. De woordvoerster van het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou kwalificeerde May's verklaring in het Britse parlement zelfs als een 'circus show'. Dat circus heeft wel consequenties voor de toch al bedroevende Brits- Russische relaties. De Russische di plomaten in Londen moeten het land uit omdat ze eigenlijk spionnen zou den zijn, aldus de Britse inlichtingen diensten. Een uitnodiging aan de Rus sische minister van Buitenlandse Za ken Sergej Lavrov is ingetrokken en Britse ministers en leden van de ko ninklijke familie blijven deze zomer uit protest weg bij ceremonies rond het WK voetbal in Rusland. Dat laat ste is dan vooral vervelend voor de prinsen William en Harry, die harts tochtelijke fans zijn van het Engelse elftal. Vervelend ook kan het worden voor Russen die Groot-Brittannië bin nen willen komen vanwege langduri ger pascontroles. Plus nog wat maatre gelen die May niet toelichtte. En als Rusland 'blijft provoceren' volgt er meer, dreigde de Britse premier. Tragisch De Britten twijfelen niet dat Poetin achter de aanslag met het Russische gifgas novitsjok zit, waarbij naast de ex-spion en zijn dochter ook een on bekend aantal Britten zou zijn besmet. May is niet boos op het Russische volk, maar op de leider daarvan. „Het is tra gisch dat president Poetin ervoor ge kozen heeft zo te handelen. We zullen geen bedreigingen tegenover Britten en anderen op Britse bodem aanvaar den van de Russische overheid, noch zullen we zo'n flagrante schending van de internationale verplichtingen van Rusland tolereren", zei May. Vlak voor zijn gegarandeerde herver kiezingen in Rusland zal Vladimir Poetin daarvan niet wakker liggen. Verschillende Kremlinologen denken zelfs dat de hele affaire zijn imago thuis alleen maar zal versterken. Niet alleen heeft de baas afgerekend met een vijand van Rusland - dubbelspion Skripal zou tientallen Russische agen ten hebben verraden aan het westen - maar Poetin heeft de wereld ook weer We aanvaarden geen bedreigingen op Britse bodem van de Russen laten zien dat zijn Rusland mag wor den gevreesd. Volgens Rusland-ken ner Mark Galeotti van het Instituut voor Internationale Betrekkingen in Praag is de zaak Skipal illustrerend voor Poetins 'natuurlijke instinct': dat 'het beter en gemakkelijker is te wor den gevreesd dan geliefd te zijn'. Net als bij eerdere beschuldigingen aan Poetins adres wegens betrokken heid bij de radioactieve vergiftiging van oud-KGB'er Litvinenko, het neer halen van MH17 of de inmenging met de verkiezingen in de Verenigde Sta ten wijzen de Russische staatsmedia elke 'insinuatie' in opperste veront waardiging van de hand. Het verhaal in Rusland luidt dat Skripal niet door Poetins diensten maar juist door Wes terse geheime diensten werd uitge schakeld in een ingewikkeld complot waarin Rusland de kwade genius was. Toeval of niet, in een deze week ver schenen documentaire over Vladimir Poetin zit een mogelijke aanwijzing. De Russische president toont zich van zijn beste kant. Vriendelijk, hard, vast besloten maar ook vergevingsgezind tegenover zijn vijanden. Maar er is een uitzondering. Als de verslaggever Poe tin vraagt welke misdaad hij nooit zal vergeven, luidt het korte, bijna in stinctief gegeven antwoord: „Ver raad!" Voor de Russische geheime diensten - waar Poetin zelf ook uit voortkomt - was Sergej Skripal niets minder dan de 'grootste verrader sinds de Tweede Wereldoorlog'. Er zijn Rus sische overlopers om minder geëlimi neerd. Rondreizen inclusief vlucht, hotels en Nederlandssprekende reisleider Kras.nl of bel 088-0885 886 donderdag 15 maart 2018 GO De Britse regering geeft 23 Russi sche diplomaten een week de tijd om hun koffers te pakken. Het is een van de Britse sancties na de vergiftiging van ex-dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter Joe- lia. Bob van Huët Londen/Rotterdam Moskou maalt niet om Britse sancties Specialisten van het Britse leger ruimen spo ren van het ze- nuwgif op. fotoafp -Theresa May (premier) Kras.nl/36554 of/36816 Kras.nl/36751 of/36817 Kras.nl/36682 Kras.nl/36837 Kras.nl/36509 of/36831 ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Bali Compleet Java Bali Experience Sulawesi Bali Met o.a. Prambanan en Borobudur Must voor cultuurliefhebbers Ook mogelijk i.c.m. Sumatra Naar alle hoogtepunten van Bali Incl. excursies en entreegelden Klantbeoordeling 8,0 Bezoek de paradijselijke eilanden Tip: boek prachtige excursies bij Klantbeoordeling 8,0 Zonsopgang bij de Borobudur Met treinreis door de rijstvelden Fijn: reis in een rustig tempo Boordevol cultuur en tradities Nagenieten op het 'Godeneiland' Klantbeoordeling 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3