MIJN HOBBY 11 Oud-ondernemer Bas Vrijland (77) uit Bruinisse woont in een brommermuseum. Hij verzamelt en restaureert bromfietsen en motorblokjes uit de jaren 50. „Dat is zo'n 30 jaar geleden toen ik in Zie- rikzee voor weinig geld een Berini uit 1952 kon kopen. Het was één bonk roest en ik dacht dat het een Mosquito was. Mooi niet." „De techniek van het oude spul. Om het weer in orde te maken: solderen, lassen, draaien. Beursbezoek vind ik ook leuk en rui len met andere verzamelaars. Ik heb negen tien brommertjes op kenteken en een stuk of twintig gerestaureerde." „Vele uren per dag. Dat ligt aan de inspi ratie. Maar het komt voor dat ik 's nachts opsta om een tekening te maken." „Heel weinig. Dat komt omdat mensen mij oude onderdelen gunnen, waar ik dan weer een fles wijn of een doos chocolade tegenover stel. Mijn hele achterplaats en schuur staan vol met dit 'cultureel erfgoed'." „Ja, bij de landelijke Rijwiel- en Hulp motor Club, RHC." „Ik haal informatie uit het clubblad en uit De Grote Bromfietsencyclopedie." „Die is het er helemaal mee eens. Ja, het heeft even geduurd voor ik zo'n vriendin gevonden had, haha. Ze gaat mee naar presen taties en beurzen. Zelf verzamelt ze teddybe ren- en beertjes en ze is fanatiek in handwer ken." „Met medeverzamelaars van brommers, motoren en auto's. Eigenlijk met ieder een die een passie heeft voor metaal en tech niek." „Dat is de Locomotief uit 1958, die in de huiskamer voor het raam hangt. Het hulpmotortje is het welbekende 'Eitje van Be rini'. In dit geval het gebakken eitje omdat het de uitvoering met benzinetank is. Tweede fa voriet is mijn oudste: een Berini Cyclestar uit 1952. Ook deze staat in de huiskamer. Num mer drie vind je in de hal. Het is een Sparta uit 1965 in verpleegsteruitvoering." „Jawel, maar het zou pas erg zijn als de dokter dat zei. Of ik niet beter postzegels kan verzamelen, hoor ik ook. En dat klopt. Die nemen minder ruimte in. En of het niet lastig is met behangen: al die brommers en motor blokjes aan de muur. Klopt ook. Maar er wordt hier niet behangen." „Zeker weten. Deze ziekte is bij mij niet te genezen. Maar ooit zal het ophouden." donderdag 15 maart 2018 GO Brommers kieken in Bruinisse Ton van den Nouweland 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Bas Vrijland in zijn brommermuseum, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39