Westsluis onveilig voor binnenvaart 8 VERKIEZINGSSERIE LANGS ZEEUWSE GEMEENTEN De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Stemt u op een partij of toch vooral op een persoon? Of heeft u geen idee? De PZC helpt u dezer weken op weg. Met een digitale kieswijzer én een serie in de krant over alle Zeeuwse gemeenten. Vandaag aflevering 11: wat speelt er in de gemeente Terneuzen? BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Stropen 'Vereniging wil actie van RUD tegen stroperij' (krant 26 fe bruari). Er wordt door de toe zichthouders (BOA's) gecontro leerd op milieudelicten en stro perij, maar slechts van 9.00 tot 17.00 uur. Daarna is het te ge vaarlijk voor deze controleurs. In andere provincies is er 24 uur toezicht. Ik ben even gaan kij ken op Google wie het dage lijks bestuur is van de uitvoe rende organisatie. Dat is de RUD (Regionaal Uitvoerings Dienst), die de BOA's aanstuurt en wie kom ik daar tegen? De heer Ben de Reu. Hij zit daar als gedeputeerde namens Zeeland En onder wiens portefeuille valt de RUD bij de provincie? Ben de Reu, ik had het kunnen weten. Conclusie: de milieuorganisa ties, grondeigenaren en jagers verenigingen zijn bij de duvel te biecht. Want Ben gaat natuur lijk niet tegen zijn eigen beslui ten in. En de stropers en de milieucri minelen? Die gaan gewoon hun gang, stropen, dumpen hun drugsafval in het bos of in het vrije veld, als het maar niet van 9 tot 5 is. Frans van der Geest Boulevard de Ruyter2j6 Vlissingen Hondenbelasting Tot mijn verbazing lees ik dat de Zeeuwse hond belast blijft (krant 27 februari). Elders be sluiten gemeenten deze belas ting af te schaffen. Chapeau! Voor poezen/katten betaal je geen belasting. Wat is het ver schil? Hond én kat lopen buiten. Wordt het geen tijd dat de ge meenten hier iets aan gaan doen en de betreffende gemeen teambtenaren gaan meedenken met hun medeburgers Schaf de hondentaks af. Gonny Grootjans Arnelaan 41 Middelburg Wapens Het artikel over de Russische bewapening (krant 2 maart) is schokkend! Terwijl ze naïeve politici in Europa zand in de ogen strooiden, heeft Rusland zich meer bewapend. Om hun raketten te testen werd een weerloos passagiersvliegtuig neergehaald. Poetin toont de zelfde agressieve gestoordheid als de dictator in Noord-Korea. Hij lijkt op Stalin die na WO II van plan was heel Europa te ver overen. Hongarije, Polen en de vele moorden zijn de voorbeel den. Gelukkig beschermde Amerika ons, anders had de we reld er heel anders uitgezien. Dat de communisten de nazi's konden bestrijden, is voor een groot deel te danken aan de hulp van de Engelsen, Amerika nen en Canadezen. Grote hoe veelheden wapens en radio's zijn via de noordelijke zeeën naar Rusland verscheept waar bij ook veel Nederlandse zeelie den omkwamen. Maar enige dankbaarheid is nooit getoond en het Russische volk wordt nog steeds leugens voorgehou den. Ottens Notendijk 49 Terhole Verkiezingen Dankzij WD, CDA en SGP/CU stegen de woonlasten in Goes in vijfjaar met 25,5 procent. De hondenbelasting (krant 27 fe bruari) komt daar nog bij (voor 2.000 gezinnen). Ooit was deze belasting 'geschrapt' om rede nen van efficiency. Staat de weg open voor nieuwe heffingen, bijvoorbeeld dividend-, lucht- of afvalscheidingsbelasting, Eu ropa? Hoe serieus neemt de raad (en andere besturen) kiezers ei genlijk! Geachte raad: wat gaat u in de toekomst doen met de (woon)lasten? Extra woonlasten 2018 leken mee te vallen, maar schijn bedriegt. Huishoudens gaan fors meer betalen aan energiebelasting dankzij kabel belasting (inkomsten Goes). Ka binet Rutte III (met D66), wa terschap en provincie volgen met steeds hogere lasten. Het netto besteedbaar inkomen van veel huishoudens (30%) gaat al jaren niet mee met de prijsontwikkelingen en daalt zelfs. Wie meer salaris kreeg hoeft niet te zoeken naar extra bestedingen, helaas. Op verkie zingsdag mogen kiezers zich heel even echt belangrijk voe len. A. Markusse Claushof 1 Goes Oostvaardersplassen Wat een dierenleed! Dieren in een begrensd gebied die geen kant op kunnen. Staatsbosbe heer (krant 2 maart) probeert al jaren de discussie over hun be leid Oostvaardersplassen te ont wijken. Dankzij Ankie van Grunsven, Midas Dekkers, de monstranten en bijvoederaars komen er nu gesprekken met organisaties die zich bezighou den met dierenwelzijn. Totdat afspraken vastgelegd zijn over het verzorgen van de die ren in de Oostvaardersplassen, paarden, runderen en andere viervoeters heb ik nog een idee. Laten we alle Staatsbosbeheer- ambtenaren op een half nood rantsoen zetten voor een jaar en geen vergaderingen en bijeen komsten meer met luxe brood jes en goed verzorgde buffetten. Staatsbosbeheer heeft onvol doende expertise in huis voor omgaan met dieren en hun ha bitat. Denk aan de terugkerende discussie over de Haringvreter en dan zijn er nog de paarden en runderen bij de Schotsman die daar gedropt zijn. J.M.I. de Buck Oostkapelseweg 21 Serooskerke Terneuzen is toe aan een bestuur lijke revolutie. Niet omdat het zo slecht gaat met de gemeente, maar omdat er al jaren een natte deken over de Terneuzense politiek hangt. En iedereen weet wat er gebeurt als die niet snel te drogen wordt ge hangen. Dan gaat het stinken. Al jarenlang wordt Terneuzen bestuurd door de lokale partij TOP/Gemeentebelangen, CDA en PvdA. De drie partijen treden op als een blok. De afspraken die ze ma ken aan het begin van elke raadspe riode, zijn heilig. Wat de oppositie ook inbrengt, daarvan wordt niet afgeweken. Zulke afspraken scheppen duide lijkheid. En dat TOP/GB, CDA en PvdA daaraan vasthouden, heeft Terneuzen geen windeieren gelegd. De gemeente staat er niet slecht voor na forse bezuinigingen, onder meer op het ambtenarenapparaat én een jaarlijkse verhoging van de belastingen met drie procent. Ter neuzen kan ook bogen op een hoog voorzieningenniveau. Er zijn de laatste jaren veel nieuwe scholen gebouwd. Onvrede En toch knaagt er iets. Dat er aan de raadsverkiezingen van 21 maart een recordaantal van 14 partijen mee dingt naar 31 raadszetels, is een te ken aan de wand. Kennelijk heerst er behoorlijk wat onvrede, al laat dat zich slecht benoemen. Wat op valt in de gemeenteraad van Ter- Directe aanleiding is een incident vorig jaar november, waarbij een opvarende van een binnenvaart- tanker gewond raakte. Hij viel tus sen wal en schip. De Westsluis, in de jaren 60 gebouwd voor de zee- neuzen is het gebrek aan tegenge luid. De acht oppositiepartijen met één zetel of twee zetels kunnen veelal geen deuk in een bakje boter slaan. De coalitiepartijen TOP/GB, CDA en PvdA laten zelden of nooit kritiek horen. Kennelijk heerst er behoorlijk wat onvrede, al laat dat zich slecht benoemen Terwijl dat juist zo heilzaam kan zijn. Jack d'Hooghe, toen nog PvdA- fractievoorzitter, bewees dat in de discussie over de aanleg van kunst grasvelden in Terneuzen. Tot woede van CDA-sportwethouder Jack Begijn slaagde hij erin een plan scheepvaart, wordt steeds meer door de binnenvaart gebruikt, ter wijl de afmeervoorzieningen daar minder geschikt voor zijn. De afmeerruimte in de Westsluis is nu beperkt voor alle binnen vaartschepen. Lege schepen wor den niet meer geschut of alleen bij een vrij hoog waterpeil. Proef De bedoeling is bij wijze van proef de binnenvaart te laten assisteren voor een centraal kunstgrasveld op het Terneuzense sportpark Oude Vaart te torpederen. Het resultaat was dat Begijn met een beter voor stel terugkwam om kunstgrasvel den aan te leggen bij HSV Hoek en W Terneuzen. Dat haalde het wel. Zo kan het dus ook, maar juist d'Hooghe stapte afgelopen raadspe riode met Ingrid Wojtal uit de PvdA-fractie, omdat zij zich in hun bewegingsvrijheid beknot voelden. Ze schudden de natte deken van zich af. Sociaal Terneuzen was ge boren, één van de 14 partijen die nu aan de raadsverkiezingen moedoet. Wraakzucht Na hun vertrek gaven d'Hooghe en Wojtal overigens nogal eens blijk van wraakzucht richting PvdA- wethouder Cees Liefting. Die had het toch al moeilijk, waarbij hij van geluk mag spreken dat hij zelfs bij oppositiepartijen een potje kan breken. Bij welzijnsorganisatie Aan-Z, die in Terneuzen tal van zorgtaken regelt en waarin miljoenen euro's omgaan, ontstond dit jaar een hoogoplopend conflict. Op voorstel van oppositiepartijen Christen- Unie en VVD is er enkel in beslo tenheid over vergaderd. Met sociale werkvoorziening Dethon, waarvoor Liefting ook ver antwoordelijk is, ging het bijna net zo. Terneuzen slaagde er maar niet in een ei te leggen over de Dethon, wat veel onzekerheid gaf bij mede werkers. CD A-fractievoorzitter Ro nald Lippens greep dit vorige maand aan om duidelijkheid te ei- door bootlieden, zoals zij zeesche pen al helpen met aan- en afmeren. Overleg daarover is gaande. Het zal volgens een Rijkswaterstaat- woordvoerster 'geen maanden meer duren voor de proef begint'. Dan vervallen de beperkingen voor lege binnenschepen. Schippersvereniging Schuttevaer onderkent dat maatregelen nodig zijn, maar vindt de beperkingen te fors. Schuttevaer vreest lange wachttijden. donderdag 15 maart 2018 PC Over Terneuzen hangt al jaren een natte deken Harmen van der Werf Terneuzen Om ongelukken te voorkomen is de binnenvaart beperkt in de Westsluis bij Terneuzen. Harmen van der Werf Terneuzen verkiezingen gemeenteraad Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36