Billen kts»si B&B Beveiliging heeft begrip voor actie van gemeente Tholen Zwangere Middelburgse kan naar ander ziekenhuis Iets meer vliegverkeer op Midden-Zeeland 2 WILLEM VAN DAM STEPHEN HAWKIN6 Column Opa, kijk, die mevrouw heeft dikke billen." Ik deed net alsof ik mijn kleinzoontje niet hoorde en bleef quasi-aan- dachtig de etiketten van de flessen in het schap met de betere wijnen bestuderen. Omdat kleinzoon echter tot de vasthoudende types behoort klonk het nogmaals en die keer vele malen luider in de druk- beklante supermarkt: „Opa, kijk nou toch 's, die mevrouw heeft hele dikke billen." Hij wees naar een vrouw die ge bukt stond boven een kist sperzie bonen. En inderdaad, het viel niet te ontkennen, zij beschikte over een meer dan royaal uitgevallen derrière. Licht gegeneerd („Sssst, dat mag je niet zeggen.") keek ik om me heen en trok mijn kleinzoon haas tig weg. Te laat. De mevrouw in kwestie richtte zich op en keek mijn kleinzoon glimlachend aan: „Zo jongen, dus jij vindt dat ik dikke billen heb." „Ja mevrouw", zei hij. Want zo is hij dan weer wel opgevoed: altijd met twee woorden spreken. Ik wilde net beginnen om me uitge breid ('ach, u weet hoe kinderen zijn' en 'dat doet hij anders nooit') te ver ontschuldigen, maar dat was ner gens voor nodig, zei ze. En ze begon te vertellen: dat haar man een paar jaar geleden was overleden; dat er in de familie ruzie was ontstaan; dat ze haar kinderen en kleinkinde ren nooit meer zag en dat ze die zo ontzettend miste. Sja, wat moet een mens daarmee? Ik trok een meele vend gezicht, mompelde iets on handigs van 'het leven brengt niet altijd wat je ervan verwacht' en duwde mijn winkelwagentje in de richting van de kazen en aanver wante artikelen. „Wacht even", riep de vrouw me achterna. Ze opende haar tas, haalde er twee euro uit en drukte die in de hand van mijn kleinzoon. „Hier jongen, voor je spaarpot." „Aardige mevrouw, hè?", zei ik toen we buiten stonden. Mijn kleinzoon knikte. „Maar ze had wel dikke billen." Ik trok een meelevend gezicht en mompelde iets onhandigs DESTELLING Vandaag: Tol of geen tol, ik ben blij met de tunnel Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters JE VRAAST JE TOCH AF WANNEER EN HOE EEN ZWART <3AT EISENUJK ONTSTAAT... IA JULI 199I, ONZE TROUW&A6. Nicci French in Zeeland Suppoosten in het nieuw Geulen nodig in Hedwigepolder B&B nam in oktober 2017 zijn intrek in het gemeentehuis van Tholen. Tijdens het onderzoek mag B&B wel gebruik blijven maken van die ruimte. „We staan honderd procent achter de tijdelijke maatregelen die de gemeente heeft genomen", schrijft het bedrijf in een verklaring. „Als opdrachtgever zit zij ook in een lastig parket. Tijdens het onderzoek mag er geen sprake zijn van belan genverstrengeling en moet de situ atie objectief getoetst worden. We begrijpen dit en kijken vol vertrou wen uit naar de uitkomst van het onderzoek." Kevin van den Berge (27), alge meen directeur van B&B, laat in een verklaring ook weten dat zijn be drijf'op geen enkele wijze betrok ken is bij criminele activiteiten'. Van den Berge vormt samen met zijn broer Jurre (22) de directie van het bedrijf, nadat ze het eind 2016 overnamen van hun vader. Op zijn perceel aan de Molenvlietsedijk werd de kwekerij vorige week opge rold. Die zat in een loods achter het huis. In de woning was een illegale aftakking van het elektriciteitsnet gemaakt die leidde naar de kweke rij. Twee mensen werden opgepakt, die na verhoor naar huis moch ten. Op foto's en video's is te zien dat er auto's van B&B op het terrein Wij huren slechts parkeergelegenheid aan de voorzijde geparkeerd waren. „Wij huren slechts parkeergelegenheid aan de voorzijde om de bedrijfsvoertuigen onder cameratoezicht te kunnen stallen", schrijft de directie van B&B. Volgens het Kadaster heeft de vader bestuurlijk geen zeggenschap meer over B&B Beveiliging. Anders is dat echter bij de VOF Van den Berge Facility Services, een dochter onderneming van B&B. De 61-jarige vader staat daar als adviseur én ge volmachtigde in de boeken. MIDDELBURG Een hoogzwangere vrouw uit Middelburg die zich in ziekenhuis Bravis in Bergen op Zoom niet mocht laten begeleiden door haar eigen verloskundige kan in een ander ziekenhuis (op accep tabele afstand van Middelburg) te recht om daar naar eigen wensen te bevallen. Haar verloskundige Pau- line Doedens heeft dat gisteren ge zegd. „Ze is heel erg blij", zegt Doe dens. „Ze hoeft nu niet te kiezen tussen haar veiligheid en de beval ling." De Middelburgse zal naar verwachting binnen enkele weken bevallen. Vorige week probeerde de vrouw via de rechter af te dwin gen dat ze in het Bergse ziekenhuis mocht bevallen onder leiding van haar eigen verloskundige maar ze verloor een kort geding. Bravis wilde de wensen van de vrouw om medische redenen niet inwilligen. Volgens het ziekenhuis moet ze worden begeleid door een gynaecoloog omdat ze een risicopa tiënt is, onder andere omdat haar eerste kind is geboren na een kei zersnede. Doedens zegt dat ze na de rechtszaak is benaderd door een gy naecoloog van een ander zieken huis in de regio dat hulp en ruimte heeft aangeboden. Om welk zie kenhuis het gaat wil de verloskun dige niet zeggen. Doedens: „Het ziekenhuis stelt prijs op geheim houding en wil geen publiciteit." ARNEMUIDEN Het was vorig jaar iets drukker op vliegveld Midden- Zeeland dan in 2016. Het aantal vliegbewegingen kwam in 2017 uit op 20.754, in 2016 waren het er 20.451. De winst was vooral te danken aan de eerste helft van 2017. Toen was sprake van een toename met 2.500 ten opzichte van de eerste helft van 2016. In de tweede helft was het juist rustiger ten opzichte van de periode juli-december 2016. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) heeft gisteren de cij fers gepubliceerd van de kleine vliegvelden in Nederland. Alleen Midden-Zeeland en Drachten (4.810 vliegbewegingen) meldden een toename over heel 2017. Bij alle andere kleine luchthavens nam het aantal vliegbewegingen af. Op Midden-Zeeland schom melde het aantal vliegbewegingen de afgelopen vijf jaar tussen de 20.000 en 21.000. Voor 2000 had Midden-Zeeland vaak jaren waarin het aantal vliegbewegingen ruim boven de 30.000 uitkwam. Daarna zette een neergaande lijn in met als dieptepunt 20.089 vliegbewegin gen in 2014. donderdag 15 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een kleinere school is beter voor kinderen 518 reacties MIDDELBURG Zaterdag 14 april komt het wereldberoemde schrij versechtpaar Nicci French (foto) naar Zeeland. Van 12.00 tot 13.00 uur signe ren ze hun nieuwste thril ler 'De dag van de doden' in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. In Goes organiseren de boekhandels Het Paard van Troje en De Koperen Tuin de signeersessie ge zamenlijk van 14.00 tot 15.00 uur. De locatie wordt nog bekend gemaakt. MIDDELBURG De suppoosten van het Zeeuws Museum in Mid delburg hebben een nieuw uniform. Modeont werper Monique van Heist maakte het nieuwe werkkostuum. Ze liet zich inspireren door de boe- renjasjes uit de collectie van het museum en de blauw katoenen werkjas- jes van Franse boeren. Broek, overhemd en jasje zijn uitgevoerd in denim, chambray en moleskin (dik katoen). MIDDELBURG Bij het aanleggen van een kreken- en geulen stelsel in de Hedwigepol der wordt niet meer ge graven dan nodig is. Dat antwoordt het dagelijks provinciebestuur op vra gen van Statenlid Fran- gois Babijn (Partij voor Zeeland). Die vindt de geulen onzin, omdat bij Perkpolder duidelijk zou zijn geworden dat de geulen snel weer opslib- ben. Volgens de provincie is dat alleen het eerste half jaar deels gebeurd. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Is B&B Beveiliging verweven met een wietkwekerij die vorige week werd opgerold in Tholen? Het bedrijf zelf sluit alle betrok kenheid uit. Lopende het politie onderzoek heeft de gemeente de samenwerking tijdelijk opge schort en een ander beveili gingsbedrijf ingehuurd. Michiel Bouwman Tholen - Directie B&B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2