Sr Sfe--" iïfe m Alles over het Formule 1-seizoen 2018 24 Grasmatten zijn er slecht aan toe, KNVB pleit voor hybride samenstellingen dSH r-v Vanaf zaterdag 17 maart te koop! De grasvelden in het betaald voetbal zijn ernstig verslechterd door de koude winter. Er moet meer geïnvesteerd worden, vinden kenners. De KNVB wil dat clubs velden aan leggen met voor een deel kunstgrasvezels. Het slechtste veld in de eredivisie is op dit moment de akker in de Galgenwaard. De reden is alom be kend. Om FC Utrecht - Feyenoord doorgang te laten vinden, trachtte men begin december om de gras mat met tractor en al sneeuwvrij te maken. Een grote ravage was het gevolg, met het veld kwam het nooit meer goed. En de nieuwe graszoden hechten nog niet al te best, zo was het afgelopen week einde te zien bij FC Utrecht - Vitesse. In mindere mate sloeg Koning Winter ook toe in Breda, Enschede en Arnhem. Grote kale plekken voor de doelmond, een spoor van aarde langs de zijlijn waar de wis selspelers warmlopen en constant uitglijdende spelers. Het lijkt net of de jaren tachtig terug zijn in de eredivisie. De KNVB pleit daarom nu voor kwaliteitseisen voor de eredivisie- velden. Al snapt de bond ook wel dat het nu de slechtste tijd van het jaar is voor de velden. Woordvoer der Daan Schippers: „Het gras stopt met groeien in oktober en in maart begint dat weer. In de tus sentijd wordt er op de velden ge speeld en verslechtert de condi tie." De KNVB wil ook meer hybride velden. Dat zijn natuurgrasvelden die voor een deel uit kunstvezels bestaan. „Veel clubs zijn al van plan om over te stappen op die hybride velden. In dat geval zijn wij er voorstander van om met hen kwaliteitseisen af te spreken. Daarnaast pleiten we op dit gebied ook voor betere kennisdeling met de clubs." Er moet vooral meer geïnves teerd worden, vindt John Hen driks, die met zijn bedrijf Hen driks Graszoden een groot aantal binnen- en buitenlandse clubs van een grasmat heeft voorzien. „Het is bij clubs vaak een kwestie van geld. Zij zullen na de vrij zachte winter hebben gedacht dat hun mat, die er al vrij slecht aan toe was, die zachte winter nog wel kon overleven. Clubs zullen hebben gedacht dat hun mat de zachte winter nog wel kon overleven. Maar toen kwam die koude periode Maar toen kwam die koude peri ode van vorige week er dus over heen. Toen kregen die matten die dus al vrij slecht van kwaliteit wa ren het slecht te verduren. Had geld geen rol gespeeld, dan waren enkele matten waarschijnlijk al eerder vervangen." Een andere grote graszodenleve- rancier van de eredivisie, Gert van Veller, merkt dat er in de winter maanden een verschil is tussen de matten van de kleinere clubs en die in de grotere stadions. „Ook dat heeft met geld te maken. Stadions zijn moeilijke plekken voor gras om te groeien door het gebrek aan zonlicht en wind. Groeilampen kunnen dan goed helpen. Maar die kosten geld en dat heeft niet elke club. Zo zie je de verschillen." Te warm Hebben de kunstgrasclubs dan toch gelijk gekregen? Hendriks vindt van niet. „Voetbal hoort toch op natuurgras gespeeld te worden? Dat is toch het mooiste? In de zo mer is een kunstgrasveld boven dien weer niet te harden, omdat het dan te warm wordt." Hendriks vreest het komend weekeinde. „Ik zag dat het weer flink gaat vriezen. Net nu we een paar zachte dagen hebben gehad. Ik ben benieuwd hoe de velden er dan uit zullen zien." fff r. - "A Interviews, voorspellingen en feiten Alles over de circuits, teams en de coureurs Jouw Formule 1 gids voor het hele seizoen (JJ JiljyJiJD brunu donderdag 15 maart 2018 PK 'Clubs moeten meer doen voor de velden' Nik Kok Rotterdam -John Hendriks (van Hendriks Graszoden) 4 De gevallen Ajacied Joël Veltman op 'de akker' tijdens de wedstrijd onlangs tegen FC Utrecht. Grote foto: de onherstelbare grasmat in stadion Galgenwaard, omge ploegd bij het sneeuwvrij maken, foto's pro shots r->- ■'-* 'Ar. - "**r Cl - IWFi. TMtf* \rO-Lg Crp cLe. POLEPOSITION Primera FjPLUS THEREADSHOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24