en een assist voor Ciro veelbesproken stijl van één van zijn toparbiters: 'Hij mag wat meer fluiten' mrm? 23 Nijhuis was aangesteld. Dan kon den spelers als Botteghin, El Ah- madi en Vilhena lekker de botte bijl hanteren, zonder razendsnel op de bon geslingerd te worden. „Een scheidsrechter krijgt van ons de ruimte om zijn eigen stijl te ontwikkelen", zegt Van Egmond. „Maar hij weet ook dat hij moet op treden als daarom wordt gevraagd. Of hij in Europa hetzelfde fluit? Dat is een zaak van de UEFA, daar zeg gen wij bij voorkeur niets over." Kleine overtredingen Waag het erop. Z. Onthoud de titel van zijg boek.: Kiet zeiken, maar voetballen. V. Maak een gezellig praatje. r. Wees nog scherper, hij duit niet altijd. lander geworden. Dat neemt niet weg dat er volop discussie is over zijn manier van fluiten. „De ene week met Bas Nijhuis mag er heel veel. Een week later heb je Higler en is het een heel andere wedstrijd", klaagde technisch directeur Marcel Brands van PSV. Zoals eerder John Stegeman van Heracles foeterde op Nijhuis, die verzuimde te fluiten voor een overtreding. „Hij heeft wel vaker van dat soort grappen." Spits Luuk de Jong van PSV ver telde eveneens geen fan te zijn van Nijhuis: „Ik word helemaal gek van hem. We weten inmiddels allemaal dat Nijhuis weinig fluit en duels door laat gaan. Maar er is ook een grens." Waar die ligt? Spelers in de eredivisie hebben er steeds minder vaak een antwoord op. „Bas zit aan de ene kant van het spectrum. Laten we zeggen: helemaal links", zegt Van Egmond. „En er zijn scheids rechters die helemaal rechts zitten. Wij proberen allebei die kanten een beetje naar het midden te trekken." Trainer John van den Brom gaf toe dat hij de spelers van AZ op draagt 'lekker in de duels te ko men', omdat Nijhuis veel toelaat. Bij de selectie van Feyenoord steeg afgelopen seizoen gejuich op als Dat trainers in de wedstrijdbe spreking aangeven dat met Nijhuis aan het roer een andere wedstrijd ontstaat, daar ligt Van Egmond niet wakker van. „Trainers kijken altijd wie er fluit, dat is van alle tijden." Dick Advocaat erkent dat ook hij wel een minuutje aan Nijhuis heeft besteed, laatst voor Sparta - PSV. „Het is in mijn ogen een prima scheidsrechter, maar je moet als speler scherper zijn", zegt Advocaat. „Je weet dat er meer mag. Kijk naar de ï-i van PSV tegen ons. Dougall rekende op een vrije trap en dat 1 was het ook. Maar bij Nijhuis weet je: die fluit lang niet altijd." Toe maar De 'stijl-Nijhuis' dus. Overtredin gen zien, maar het spel bewust niet stilleggen. Het is aantoonbaar anders dan de stijl van pakweg Van Boekei, Higler, Kuipers of Gö- zübiiyük. „Natuurlijk zijn er altijd kleine overtredingen, maar daar denk ik dan van: toe maar", zei Nijhuis al eerder. In het verleden gaf hij toe bij Feyenoord - PSV in de openingsfase veel toe te hebben gelaten. „Om de spelers te trigge- ren", zei Nijhuis. „Bewust laten lopen, om te kijken of je een weer woord krijgt." Het verleidde Wim Kieft er al eens toe om daar iets over te zeg gen bij Ziggo. „Dat hele houdinkje van 'kijk mij eens lekker alles laten gaan', elke keer maar weer", zei Kieft. „Dat alles wegwuiven. Het is toch geen voorwaarde om tempo in een wedstrijd te houden, dat je niet fluit als je moet fluiten?" Toch waarderen veel voetbalsup porters de stijl van Nijhuis enorm, als ook zijn humor en openheid. Voormalig arbiter Dick Jol heeft er niets mee. „Nijhuis doet het ge woon al jaren anders dan anderen", zegt Jol. „Dat kan gewoon niet." Het laatste woord is aan Van Egmond en Zeist. „Er is een bepaalde band breedte die je kunt opzoeken", zegt Van Egmond. „Wij spreken arbiters aan als ze daar overheen gaan." CHAMPIONS LEAGUE sloten linies van vijf en vier man. Na de snelle t-o speelde Chelsea wel direct een stuk vrij er en gedurf der en wierpen Hazard, Willian, Moses, Kanté, Fabregas en Alonso het tactische corset van zenuwlijer Conté van zich af. Daarmee werd de defensie wel veronachtzaamd en was het na 20 minuten de opnieuw onnavolgbare Messi die de 2-0 via een perfecte counter inleidde. Drie spelers liet de Argentijn ach ter zich, voordat hij een breedtepass aan Dembélé gaf. De pas 20-jarige Fransman, net een maand hersteld van een zware blessure en met het gewicht van een transfersom van 105 miljoen euro op zijn schouders, schudde een deel van die last van zich af met zijn eerste goal voor Barija. Door de drang van Chelsea om niet, net als Manchester United en de al even conservatieve coach Mourinho een avond tevoren, roemloos tegen een Spaanse rivaal afscheid te nemen van de Champi- ons League bleef de dreiging van een spannend slot een tijdje boven het Camp Nou hangen. Valverde was net als heel Barce- lona dolblij dat de razendsnel van een spierblessure herstelde Iniesta in de basis kon beginnen, maar haalde zijn kapitein na een klein uur van het veld. En nadat bijna 100.000 toeschouwers de aanvoer der met een staande ovatie hadden uitgeluid, gooide Messi het duel in het slot. De kussen waren, zoals al tijd, voor zijn oma in de hemel. Maar nu ook voor Ciro. Uitslagen programma EUROPALEAGUE Programma donderdag 15 maart 2018 GO KNVB teruggefloten MP De doelpuntenmakers Messi en Dembélé. fotoafp ACHTSTE FINALES, RETURNS Besiktas - Bayern München 1-3 (0-5) 18. Thiago 0-1,46. Gönül (e.d.) 0-2, 59. Love 1-2, 84. Wagner 1-3. Barcelona *- Chelsea 3-0(1-1) 3. Messi 1-0, 20. Dembélé 2-0, 63. Messi 3-0. Geplaatst voor kwartfinales: Man chester City, Juventus, Liverpool, Real Madrid, AS Roma, Sevilla, Bayern Mün chen en Barcelona. Loting kwartfinales: Morgen 12.00 uur, Nyon, Zwitserland. De finale van de Champions League is op zaterdag 26 mei in Kiev. ACHTSTE FINALES, RETURNS Vandaag 17.00 uur Lokomotiv - Atlético (0-3) 19.00 uur Athletic - O. Marseille (1 -3) Dinamo Kiev - Lazio (2-2) V. Plzen - Sporting CP (0-2) FC Zenit - RB Leipzig (1 -2) 21.05 uur Arsenal - AC Milan (2-0) Ol. Lyon - CSKA M. (1-0) Salzburg - Borussia D. (2-1) Loting kwartfinales: Morgen, 13.00 uur, Nyon, Zwitserland De finale van de Europa League is op woensdag 16 mei in Lyon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23