Messi: twee doelpunten Scheidsrechtersbaas Van Egmond over de 22 'Ik denk dat Red Buil de snelste auto heeft. In potentie.' Bas Nijhuis ziet wel eens een overtreding bewust door de vingers. Spelers en trainers praten al over de 'Nijhuis-stijl'. De KNVB praat nu over het beperken van de bandbreedte die de arbiter juist lijkt te pakken. Kort NBA Kemkers weg bij Groningen Gerard Kemkers (51) vertrekt bij FC Gronin gen. De manager Topsport en Talentont wikkeling heeft sinds 2014 bij de eredivisie club gewerkt. De inzichten van de clublei ding en die van de voormalig schaatser en schaatscoach lopen te veel uiteen. De par tijen gaan in het najaar uit elkaar. Savvides wacht schorsing Voorzitter Ivan Savvides (foto) van PAOK wordt mogelijk voor vijfjaar geschorst. De Griekse bond heeft hem aangeklaagd voor meerdere vergrijpen, waaronder geweldda dig gedrag. Savvides kwam, bewapend met een pistool, afgelopen weekeinde het veld op nadat een goal tegen AEK was afgekeurd. Juventus vier punten los Door een 2-0 zege in het inhaalduel met Atalanta Bergamo heeft Juventus een voor sprong van vier punten op Napoli genomen in de Serie A. Bij Atalanta kregen Hans Ha- teboer en Marten de Roon een gele kaart. Flitsen Quote van de dag «gr Vonn Iditarod Dick van Egmond draait er niet omheen. De 56-jarige scheidsrech- terscoördinator van de KNVB heeft recent met scheidsrechter Bas Nij huis gesproken over zijn manier van fluiten. Of over het niet fluiten eigenlijk. De 41-jarige arbiter, ko mend weekeinde actief bij Heeren veen - FC Utrecht, ziet wel eens be wust een overtreding door de vin gers. „Bas zou wat meer mogen flui ten, dat klopt", knikt Van Egmond. „Waar andere scheidsrechters mis schien weer wat minder zouden moeten fluiten. Zijn manier van wedstrijden leiden is bij ons onder werp van gesprek. Dat was in het verleden zo en daar zijn we recent weer op teruggekomen, dat ontken ik niet." Voorrang Van Egmond benadrukt met klem dat Nijhuis niet alleen naar Zeist komt om te worden gewezen op fouten. Integendeel, de Tukker be hoort volgens 'Zeist' nog altijd tot de elite van het Nederlandse scheidsrechterskorps, al moet hij de internationals Björn Kuipers en Danny Makkelie ruimschoots voor rang verlenen. Nijhuis hanteert doodleuk zijn eigen wetten. Zoals hij, in tegen stelling tot zijn collega's, ook als enige buiten de stadions kiest voor een leven in de schijnwerpers. Re gelmatig verschijnt hij op televisie, zijn veelbesproken boek Niet zeiken, maar voetballen van auteur Eddy van der Ley bevatte smeuïge details en de verkoop loopt als een trein. En wie Nijhuis een avondje als gastspreker wil boeken, moet ach teraan in de rij aansluiten. De arbiter is een bekende Neder- Nijhuis weet ook dat hij moet optreden als daarom wordt gevraagd Tegen Chelsea, de rivaal waartegen hij tot drie weken geleden nog nooit had gescoord, maakte Leo Messi in het Camp Nou de honderd doelpunten in de Champions League vol. Minder dan rivaal Cris- tiano Ronaldo (117), maar dat deert hem nauwelijks. Met zijn twee tref fers vierde de Argentijn vooral de geboorte van zijn derde zoontje, Ciro, afgelopen weekend. En als Messi gelukkig is, dan merken ze dat bij Barcelona. En bij de tegen stander ook. Gisteren was vooral doelman Thibaut Courtois het slachtoffer: twee keer schoot Messi tussen zijn benen door raak. Al na 122 seconden brak Messi de ban. Een razendsnelle combinatie bracht hem vrij op de achterlijn. Vanuit een bijna onmogelijke hoek schoot hij hard raak. En toen Barca halverwege de tweede helft, bij een 2-0 voorsprong, serieus door Chel sea werd belaagd deed de Argentijn het nog eens over. Opnieuw vond hij een geweldig gat tussen de lange benen van Courtois. Het al bijna traditionele duel tussen de twee grootmachten was minder span nend dan ooit. De coaches Valverde en Conté deden allebei één offensieve aan passing in vergelijking met de wed strijd in Londen (1-1). De Bask koos voor de speelse Ousmane Dembélé in plaats van Paulinho, om het veld op rechts open te trekken. De Itali aan gaf toe aan het verzoek aan zijn spelers om een echte '9' op te stel len, de in de winter van Arsenal overgekomen Olivier Giroud. Maar eenmaal op het veld was het hetzelfde liedje als altijd: Chelsea, dat toch echt minimaal één keer moest scoren, verdedigde vanaf de eerste seconde straf met twee ge- Winnares zilver opgenomen Bo-Reum Kim, winna res van zilver op de massastart in Pyeong- chang, is opgenomen in het ziekenhuis met psychische klachten. Kim kreeg na de ploe- genachtervolging heel Zuid-Korea over zich heen omdat ze kritiek uitte op teamgenote Sun-Yeong Noh, die het tempo niet kon bijbenen. Een petitie te gen Kim werd 600.000 keer ondertekend. donderdag 15 maart 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Harry Kane is een week of drie uitgescha keld. De spits van Tottenham Hotspur heeft de banden van zijn rechterenkel beschadigd. Sanneke de Neeling vertrekt bij schaats ploeg Lotto-Jumbo. Ze krijgt geen nieuwe contract bij de ploeg van coach Jac Orie. Donar heeft zich geplaatst voor de kwartfi nales van de Europe Cup. De Groningse bas ketballers won met 69-76 bij Cluj in Roeme nië, na een 103-67 thuiszege. —Wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton bij een sponsormeeting. Russel West- brook, basket baller van Oklahoma City Thunder, heeft in het duel met Atlanta Hawks zijn honderdste triple-double (meer dan tien punten, re bounds en as- sists) laten no teren. Dat lukte eerder pas drie andere spelers. Lindsey Vonn heeft bij de we reldbekerfina les skiën in Are de afdaling ge wonnen, de 82ste overwin ning in haar loopbaan. De eindzege ging naar de Itali aanse Sophia Goggia. Na 1609 kilo meter op een hondenslee heeft de Noor Joar Ulsom de Iditarod in Alaska gewon nen. Het was de derde Noorse zege in de beroemdste sleerace. O fi. <0 Nijhuis door Mikos Gouka Zeist Bas Nijhuis heeft zich de woede van PSV op de hals gehaald in de uitwedstrijd bij FC Groningen van dit sei zoen. FOTO RONALD BONESTROO - Dick van Egmond 'God save the King', zei een groot spandoek in Camp Nou. Maar voetbalkoning Lionel Messi heeft God niet nodig. Met twee goals en een assist leidde hij FC Barcelona tegen Chelsea naar de kwartfinale van de Champions League: 3-0. Edwin Winkels Barcelona FC Barcelona Chelsea SCHAATSEN Red BülJij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22