Kalfje voor Yvon krijgt staartje 20 M Na een bewogen jaar waarin ze haar man verloor, begint regisseur Will Koopman (de vrouw achter Gooische Vrouwen, Divorcee n Familie Kruys) binnenkort aan de opnamen voor de komische liefdesfilm All You Needis Love. „Werken biedt mij nu troost." ANGELA KIJKT TV De complete cast van De Luizenmoeder zat dinsdag aan tafel bij De Wereld Draait Door. Om terug te blikken op het formi dabele succes, nu de eerste reeks er zo goed als op zit. Alleen juf Helma (actrice Leny Breederveld) ontbrak. Zij moest elders optreden. Helaas. Want zij was bij ons thuis uiteindelijk de held van de serie, meer nog dan juf Ank. Omdat Helma zo volledig zichzelf was en nuchter bleef in die op hol geslagen wereld om haar heen. Meestal dan. Zij was gewoon vóór Zwarte Piet, rookte een shaggie uit het raam van de klas, stapte bij ouder- gesprekken doodleuk op als de directeur weer iets te idioots had bedacht en shockeerde graag. „Wat hoor ik, hebben er twee kleuters liggen neuken?" Die zin schalt sinds de bewuste afleve ring over Lentekriebels heel vaak bij ons door het huis. Ik heb afgelopen weken al een paar keer over De Luizenmoeder geschreven. Maar toch be sloot ik tijdens DWDD dat er nog één column moest komen. Vanwege een zinnetje dat juf Ank/Ilse Warringa tegen Matthijs van Nieuw- kerk uitsprak. Namelijk dat ze nog altijd geen verklaring had voor het succes. Behalve dan mis schien 'herkenbaarheid'. Daarom wil ik graag uitleggen wat mij zo trof in de serie. Herkenbaar was die zeker, tot in haar diepste ve zels. Wij kijkers kregen een genadeloze lachspie gel voorgehouden. Of we nu wilden of niet, we moesten gieren om onszelf, onze sociale klunzig heid en knulligheid, ons ongemak en de doorge slagen hysterie en polarisatie over zo'n beetje al les in dit land. Maar belangrijker: niemand ont kwam. Doorgeslagen links werd net zo hard te kakken gezet als uitermate rechts. Politiek cor rect werd incorrect en vice versa. En dat in die al ledaagse jungle van het schoolplein. Mét thema's uit het leven gegrepen. Want Nancy/Bianca Krijgsman kon het zich bij DWDD niet voorstellen, maar het project Lentekriebels bestaat dus al jaren, óók in groep 3. Volgende week is het weer zover. Vanmorgen was er op de school van mijn kinderen een informatiebijeen komst om eventuele vragen en onrust bij de ou ders weg te nemen. De eerste grappen over piele- muis en voorbips kwamen alweer langs in de klassenapps. Dus bedankt De Luizenmoeder, voor alles. En nu hoop ik van harte dat wij met z'n allen iets heb ben geleerd van de serie en meer gaan relativeren en vooral vaker grinniken om onszelf. Al ver moed ik dat juf Helma nu smalend zou lachen. Quote van de dag Waarom we met zijn allen paaseieren verstoppen, is me een raadsel, maar we doen vrolijk mee Verlengde tour Klein Orkest Kijkrecord voor Wie is de Mol? igenlijk had Will Koopman (61) het veel te druk toen zij de mogelijkheid kreeg om de liefdes film All You Needis Love te gaan regisse ren. Als creatief directeur bij Talpa Fictie is zij soms met drie televisiese ries tegelijk bezig. Bovendien had zij op het moment van de aanbieding wel wat anders aan haar hoofd. „Maar toen ik het scenario van All You Need Is Love las, werd ik er heel vrolijk van. Terwijl ik toch in een minder gelukkige peri ode van mijn leven was beland door dat mijn man kort daarvoor was overleden." Vorig jaar verloor Koopman haar echtgenoot - cameraman en scena rist Lex Wertwijn - na een gevecht tegen kanker. Ze leerden elkaar in de jaren 80 kennen op de Filmacademie, waar beiden afstudeerden om ver volgens carrière te maken in de Ne derlandse filmwereld. „We vierden in november 2016 beiden onze 60ste verjaardag en het feit dat we elkaar al 36 jaar kenden. Een paar maanden la ter werd bij Lex uitgezaaide kanker geconstateerd. Hij overleed binnen een jaar. Als je dit verhaal in een speelfilm zou vertellen, zou je be schuldigd worden van goedkoop ef fectbejag. Soms is het echte leven veel erger dan het drama dat je in een film kunt tonen." Soms is het echte leven veel erger dan het drama dat je in een film kunt tonen Koopman putte moed uit het verhaal van All You Need Is Love, dat is ge schreven door haar collega Paula van der Oest. „Ik las het scenario met een grote glimlach op mijn gezicht", ver telt ze in haar Amsterdamse woning, waar het omvangrijke script vol aan tekeningen op tafel ligt. „Alle episo des die in de film voorkomen, gaan over een bepaald aspect van de liefde. En dat is toch het belangrijkste in het leven. Het gaat onder meer over een man die de hoop op een nieuwe ge liefde heeft opgegeven, maar die toch onverwachts ontmoet. De film zit vol met dit soort variaties." Gosschalk All You Need Is Love heeft een opmer kelijke voorgeschiedenis. De produc tie, geïnspireerd door het gelijkna mige RTL 4-programma van Robert ten Brink, zou aanvankelijk geregis seerd worden door Job Gosschalk,die eerder onder meer de romantische komedie Alles is Liefde bedacht. Maar sinds zijn naam onlosmakelijk is ver- Bedankt —Tommie Christiaan in Totaal TV over zijn dochtertje (4). Hij speelt dit jaar de rol van Jezus in The Passion. donderdag 15 maart 2018 GO MUZIEK De tournee van het Klein Or kest, de forma tie van cabare tier Harrie Jek kers, wordt ver lengd. De show Later is allang begonnen... zal tussen novem ber 2018 en mei 2019 te zien zijn door heel Ne derland. TELEVISIE Het achttiende seizoen van Wie is de Mol? was de best beke ken reeks van het programma. Gemiddeld stemden 2,6 miljoen kijkers af op de show, 100.000 men sen méér dan bij het record van vorig jaar. ■o o Ab Zagt Will Koopman in haar Amsterdamse woning met het script op tafel. FOTO SHODY CAREMAN 44 Wat zo'n leuk idee leek, werd voor boerin Suzanne Ruesink uit Aalten een duur grapje. Voor het kalfje dat ze vorig jaar aan Boer zoekt Vrouw-pre sentatrice Yvon Jaspers gaf, kreeg ze een naheffing van 5.200 euro. Eric Reijnen Rutten Yvon Jaspers was in juni in Aal ten te gast bij de Farm Coun- tryfair. Ruesink (32): „Ze had al heel vaak gezegd dat ze graag boerin wilde worden. Dus het leek me een mooie stunt om haar een kalfje te geven." Jaspers bracht het kalfje onder bij een boer in de regio Amster dam, waar ze woont. Er leek niets aan de hand, maar van wege nieuwe re gelgeving moet een boer een heffing betalen wanneer hij of zij een jong kalf van de hand doet. En dus kreeg Ruesink een rekening. „Die regelgeving is zó lastig. De regels veranderen zo vaak dat mensen het niet meer snappen.'" Ruesink gaat naar de rechter om de naheffing van tafel te krijgen. Jaspers gaat de kwes tie intussen uitdiepen in een programma dat over enkele maanden bij KRO-NCRV op te levisie komt. „Yvon Jaspers gaat in een vier delige serie laten zien wat er al lemaal bij het boerenleven komt kijken", vertelt een woordvoer der van de omroep. „Dus dit kalfje en de boete komen daarin voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20