Biezelingseweg blijkt een doodlopende zaak 6 Scheldeoord bouwt lodges naast De Landing Tholen weert beveiliger uit gemeentehuis De wensen van toeristen en het feit dat dijkpaviljoen De Landing echt aan vervanging toe is, brachten Northolt op het plan voor het nieuwe paviljoen en 'Scheldesui- tes'. Zestien mobiele huisjes met ie der twee hotelkamers die aan weerszijden van het paviljoen staan. Nordholt denkt met dit plan een aanvulling te geven op het be staande toeristische aanbod, en een andere doelgroep te trekken. De gemeente Borsele is enthou siast. „Ik denk dat er een markt voor is", zegt wethouder Ad Schenk. Ook Waterschap Scheldestromen en de provincie Zeeland zijn posi tief. De gemeente Borsele heeft be sloten in principe mee te werken. Helemaal goedkeuren kan nog niet, omdat in het kader van het 'Hoog water Beschermingsprogramma' nog wordt onderzocht of de dijk bij Baarland versterkt moet worden. Naar verwachting is daar einde van dit jaar meer duidelijkheid over. Schenk denkt dat het project iets toevoegt aan de recreatie in Borsele. „En één ding is zeker, we gaan de kust niet verpesten", zegt hij. „Er zijn langs de hele kustlijn van Bor sele slechts twee plekken waar iets kan. Dat is in Baarland en Hoede- Het wordt mobiele bouw; dus het is niet onomkeerbaar kenskerke." Het project onder scheidt zich ook van veel andere kustprojecten doordat het geen be leggingsproject is. Het wordt ont wikkeld door camping Scheldeoord en die blijft eigenaar van de gebou wen. „De grond huren we van het waterschap en het wordt mobiele bouw", zegt Northolt. Dat wil zeg gen dat de lodges weggehaald kun nen worden als de markt iets an ders wil. „Het is niet onomkeer baar." Ook het dijkpaviljoen wordt he lemaal vernieuwd. De Landing krijgt drie verdiepingen. De bene denverdieping behoudt de huidige functie; buurtbewoners, camping- gasten en passerende fietsers eten of drinken er iets. Op de eerste ver dieping komt een ruimte waar de hotelgasten kunnen ontbijten en dineren, en de derde verdieping wordt gereserveerd voor feesten en partijen. Zodra duidelijk is of de dijk bij Baarland nog moet worden versterkt, wordt de planologische procedure gestart. Zes insprekers, een volle tribune met ontevreden inwoners, een punt van orde en een amende ment hebben de Biezelingseweg niet kunnen redden. De gemeen teraad besloot gisteravond met een ruime meerderheid (11 tegen 3) tot het afsluiten van de Bieze lingseweg. Alleen Gemeentebe lang en de PvdA waren tegen. VVD, CDA, SGP en CU zagen geen reden om de Biezelingseweg intact te laten als ontsluitingsweg. In plaats daarvan zal de weg na het voltooien van de wijk Zuidhoek 3 (over een aantal jaren) omgeto verd worden tot een groenstrook. Doorgaande route De huidige Annie M.G. Schmidt- singel zal door dit besluit dienst gaan doen als doorgaande route voor zowel auto's als (brom)fiet- sers. Gemeentebelang diende nog een amendement in om de grens van het plangebied Zuid hoek 3 te verplaatsen, waardoor de Biezelingseweg buiten het be stemmingsplan zou vallen. Ook dat amendement werd met de zelfde stemmen (11 tegen 3) ver worpen. THOLEN B&B Beveiliging mag het gemeentehuis van Tholen voorlo pig niet meer beveiligen en ook de werkzaamheden aan de receptie niet uitvoeren. Dat heeft het college van B&W besloten. Op 7 maart werd aan de Molenvlietsedijk in Tholen in een loods twee kweek- ruimten voor hennep gevonden. In diverse berichten in de (sociale) media is een verband gelegd tussen de hennepkwekerij en beveili gingsbedrijf B&B waarvan bedrijfs wagens gestald staan op het be wuste terrein. Daarop besloten burgemeester en wethouders 'zon der verder een waardeoordeel te vellen, de receptie- en beveiligings werkzaamheden van B&B Beveili ging op te schorten en af te wach ten wat de politie kan mededelen over de verwevenheid'. IN DE REGIO Middag voor stomadragers Samenspelen Workshop bij Cultuurhuis MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 14 maart 2018 BE- Schetsontwerp van de nieuwe De Landing en de lodges in Baarland, artistsimpression camping scheldeoord Overnachten aan de Westerschelde Een compleet vernieuwd dijkpa- viljoen De Landing bij Baarland en daarnaast 16 lodges met ho telkamers. Robbert Northolt van de naastgelegen camping Scheldeoord heeft ambitieuze plannen voor de landtong aan de Westerschelde. Als alles meezit wordt het over twee tot drie jaar gerealiseerd. Melita Lanting Baarland - Robbert Northolt De Biezelingseweg verdwijnt. In de plaats daarvan komt er op die plek een groenstrook. In een hoofdelijke stemming ging de Kapelse gemeenteraad gis teravond laat akkoord met het bestemmingsplan waarin die maatregel is opgenomen. Willem Adriaansens Kapelle GOES De Stomavereni ging organiseert vandaag een con tactmiddag voor mensen met een stoma. Tijdens de bijeenkomst kunnen lotgenoten, onder het genot van koffie of thee, elkaar ont moeten en van ge dachten wisselen over het leven met een stoma. Ook partners van sto madragers zijn wel kom. De contact middag vindt plaats in de vergaderzaal van de SVRZ, Troel- stralaan 150. Aan vang om 14.00 uur. De middag eindigt om 16.00 uur. Inloop is gratis en aanmel den is niet nodig. SINT ANNALAND Vandaag, tussen 09.30 en 11.30 uur, spelen ruim vijfhon derd jonge en ou dere inwoners van Sint-Annaland met elkaar een spelletje, verspreid over vijf locaties in het dorp. Voor Anna Zorgt is dit de aftrap van het 'Gezond, Vitaal en Fit' programma. Een programma waarbij een groep jongere inwoners activitei ten organiseert voor alle leeftijds groepen van het dorp. Gezondheid en vitaliteit staan daarbij centraal. GOES Kunstuitleen de Be- velanden verzorgt vandaag een work shop bij Cultuurhuis Goes. Kinderen maken een schaapje en een masker. Bij de workshop 'maskers maken' zullen kun stenaars Erlend Steiner Lovisa en Gerard Weezepoel hun opwachting maken. Van 15.00 tot 16.45 uur is ie dereen welkom. VERKIEZINGSCARAVAN A WOLPHAARTSDIJK - Daar waar sommige andere partijen verkiezingswinkels hebben geopend in de Goese binnen stad, reist de SGP/CU met een caravan door de gemeente om de kiezers te bezoeken. „We wilden weer eens wat an ders", vertelt lijsttrekker Johnny Lukasse. Gisteravond stond de caravan in Wolphaartsdijk. Ook daar konden men sen door muntjes in buizen te gooien aangeven welke the ma's ze belangrijk vinden. Zorgopleidingen, woningen voor jongeren, de zondagsrust en het verbod op reclames die lei den tot overspel springen eruit, foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30-17.00 uur: Seniorenmid dag met optreden Scharretjoe GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; De Spinne, 09.30- 11.30 uur: Inloop spreekuur voor vra gen over de compu ter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Di gitaal Café; Sint Maarten in de Groe, 10.45-11.15 uur: Bloemenverkoop Wonderful Flowers; Sportzaal de Spinne, 15.30 uur: Zaalvoetbal voor jongeren; De Kope ren Tuin, 19.30 uur: Literaire avond met Tom Lanoye HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; Dorps huis Kaj Munk, 19.30: Bingoavond Vrouwengilde 'S-HEER ARENDSKERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Theater training door Marja de Kan HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00uur: Ex positie Luke de Jong KATS Dorpshuis De Vriendschap, 20.00 uur: Politiek Café KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur: Lezing Ruud van Well 'Van overleven naar leven in de matrix' KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.30- 15.30 uur: Sport- en spelmiddag voor senioren KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Moerzicht, 19.00- 20.00: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55