Ift Feiten en cijfers aanleg wielerpark 12 ZE WIELEREXPERIENCE OPENING De nieuwste aanwinst is enthousiast begroet. Van heinde en verre kwamen mensen naar de opening. zv k ben nog nooit zo ner- I veus geweest", ant- I woordt Leontien van I Moorsel op een vraag van Wim van den Broek, speaker tijdens de officiële opening zaterdag van WielerExpe rience Roosendaal. „Wat denk je, met al die leuke mannen om me heen!" De viervoudig wereldkampi oene weet als routinier wel hoe ze de lachers op haar hand moet krij gen, maar lijkt ook zelf wel te ge nieten van alle aandacht die bij een openingsfeestje hoort. Nadat het startschot heeft geknald, glit terserpentines omhoog spuiten en I want to ride my bicycle uit de speakers schalt, rijdt ze weg, per fect gesoigneerd zoals altijd. Om ringd dit keer door leden van de Kaaimannen, de fietsclub waaraan Roosendaal haar jongste attractie WielerExperience dankt. De Kaai mannen wonnen immers met het idee voor WielerExperience de prijsvraag van de gemeente voor een nieuwe invulling van het vroegere Red Band Sportpark. De Roosendaalse wielerbeleving kent drie onderdelen: een asfalt- baan van een kilometer lang, een mountainbike-parcours met ter pen, vlonders en rotsen en de grootste zogeheten pumptrack ter wereld, oftewel een crossbaan van 3.500 vierkante meter bedoeld voor alle soorten 'wielen': fietsen, skeelers, skateboards, fietscross (BMX). Met diverse loopbruggen wor den de drie onderdelen met elkaar verbonden. Ze staan zaterdag bomvol met nieuwsgierigen die van heinde en verre op de nieuwe fietsattractie afkomen. Bob Jong kwam met zijn zonen Bram (8) en Jelte (11) bijvoorbeeld helemaal uit Alkmaar. „Ik ken Joost Wichman goed die nu ook hier is", verklaart hij. Wichman is wereldkampioen mountainbike en een van de be denkers van het fenomeen pump track, dat volgens Bob Jong nu zo'n acht jaar bestaat. „Het is het nieuwe rolschaatsbaantje, zoiets wat je vroeger in dorpen en wijken had. Een plek voor jongeren om bij elkaar te komen." Behoorlijk heftig, deze baan, maar een echte aanwinst voor Roosendaal Voor de 25-jarige Bart Martens uit Roosendaal maakt de combi natie van springen, snelheid en techniek het fietscrossen op een pumptrackbaan aantrekkelijk. „Ik doe ook aan motorcross, fietscross doe ik voor mijn conditie. Tot nu toe fietste ik weieens in het bos of zo, maar ik denk dat ik hier 's avonds na het werk toch vaker ga komen." Dat geldt ook voor Roosendalers Sander Habes en Leonie Holstein, liefhebbers van Fat-bikes, moun tainbikes met banden van wel twaalf centimeter breed, bedoeld voor in de sneeuw of op het strand. „Deze baan is wel een uit daging hoor. Behoorlijk heftig, maar een echte aanwinst voor Roosendaal." Zelfs wethouder René Lazeroms van buurgemeente Rucphen, die ook werkt aan een asfalt- en BMX- baan, beaamt dat. „Fantastisch dat het in Roosendaal al geregeld is. De aanleg kon hier snel gaan om dat er al voorzieningen waren. Wij beginnen vanuit een weiland, moeten de bestemmingsplanpro cedure doorlopen en de verenigin gen nog op één lijn zien te krij gen." De Roosendaalse sportwethou der Toine Theunis benadrukt het belang van de verschillende voor zieningen in West-Brabant voor de jeugd. „Een veilige en be schermde omgeving is zeer ge schikt, maar ook noodzakelijk om fietstalent tot ontwikkeling te kunnen laten komen." woensdag 14 maart 2018 Roosendaal trots op wielerattractie - De aanleg van WielerExpe- rience op het vroegere Red Band Sportpark kostte 850.000 euro. - Er zijn drie onderdelen: wie lerbaan, pumptrackbaan en mountainbikebaan. - Voor jaarlijks onderhoud trekt de gemeente zo'n 12- tot 15.000 euro uit. - Voor het beheer en onder houd is Stichting WielerExpe- rience in oprichting. - Daarvan wordt Carlo Sche pers voorzitter; hij is tevens voorzitter van wielervereni ging De Kaaimannen, beden ker van WielerExperience. - ledereen kan gratis gebruik maken van de drie wielerpar- coursen, die 's avonds verlicht zijn. Er worden zo'n 1.000 ge bruikers per maand verwacht. - Bouwbedrijf KWS begon in augustus 2017 met de aanleg en had daar 3.000 manuren voor nodig, verzette 17.000 kuub grond en gebruikte onder meer 2.500 kuub puin en 1.400 ton asfalt. - De verwachting is dat de Wielerexperience zich ontwik kelt door bijvoorbeeld de komst van horeca, wielerza- ken of sporttherapeuten. A De loopbruggen staan bomvol met nieuwsgierige bezoekers. A Iedere wielerliefhebber kan terecht op de banen, fotoalfred de bruin Florence Imandt Roosendaal A Viervoudig wereldkampioene Leontien van Moorsel geniet van de openingsrit. Nerveus was ze ook, zegt ze: „Wat denk je, met al die leuke mannen om me heen!" foto's tonnypresser/pix4profs -Sander Habes, Leonie Holstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44