'Orion hoort gewoon bovenin mee te spelen' 11 zv nog maar eens een ferme klap op de schouder, gevolgd door iets wat lijkt op een oerkreet. „Ik vind het echt mooi voor Julius", zegt De Nooijer, die eerder bij JVOZ met de linkspoot samenwerkte. „Afge lopen zomer heb ik gekeken wat wij nodig hadden. Hij paste in het profiel. Julius heeft de juiste men taliteit en is een no-nonsense ver dediger. Goed, het ziet er niet al tijd gepolijst uit en ze nemen geen risico. Dat hadden we nodig." De gemoedstoestand van de trainer contrasteert met zijn hu meur vlak voor kerst. Na de laatste Julius heeft de juiste mentaliteit en is een no-nonsense verdediger competitiewedstrijd van 2017 za gen we dat Gérard de Nooijer niet te genieten was. Met FC Dordrecht had hij het hoofd moeten buigen voor Jong PSV (2-3) en de manier waarop een aantal spelers zich had gepresenteerd was hem in het ver keerde keelgat geschoten. Zijn boodschap aan de beleidsbepalers was duidelijk: er moesten nieuwe spelers bij komen. Dat gebeurde ook in januari, de club haalde vijf nieuwelingen binnen. Twee maanden later is FC Dordrecht de winnaar van de derde periode. „In januari hebben we een trai ningskamp belegd in Zeist", keek De Nooijer maandagavond terug. „Daar hebben we de basis gelegd. We zijn overgestapt op een 4-4-2- systeem, iedereen weet wat er van hem verwacht wordt. Als je ver volgens goed begint en een paar wedstrijden wint, neemt het ver trouwen toe. Dit systeem past ook bij deze spelersgroep. We spelen heel compact en schakelen ra zendsnel om." De cijfers van de derde periode vertellen het verhaal. Negen ge speeld, 21 punten, slechts twee keer verloren en zes keer de nul gehouden. Dat is mede de verdien ste van Julius Bliek, die in het hart van de defensie een sterk duo vormt met de van Sparta gehuurde Daniël Breedijk. Achter hen is doelman Bryan Janssen, ook ge huurd van Sparta, een andere sta biele factor. Vrijdagavond boekte de ploeg een knappe zege bij De Graafschap, drie dagen later volgde het duel met RKC. Hoe verteert Bliek twee zware wedstrijden kort achter elkaar? „Best goed, al voelde ik de span ning wel voor deze wedstrijd", be kent hij. „Ik heb het hele weekend rustig aan gedaan. Zaterdag ben ik alleen even bij Kloetinge gaan kij ken. Daar zag ik de aanplakbiljet ten hangen met de vraag wie er mee ging naar Dordrecht. Joep Zoeteweij regelt dat allemaal, dat vind ik prachtig. Ik heb de afgelo pen nachten trouwens wel slecht geslapen." Maandagochtend belde ploeggenoot Mahmudov. „Hij vroeg hoe ik me voelde. We had den allebei last van onze kuiten en bovenbenen. Om vijf uur waren we op de club en hebben we met z'n allen gegeten. Daarna lagen Denis en ik samen op de massage tafel en zijn we op de hometrainer gaan zitten. We hadden er echt vertrouwen in. RKC kwam naar hier om ons feestje te verpesten. Maar dat is ze niet gelukt, haha!" Zingen Dan wordt hij meegetrokken door aanvoerder Gustavo Hamer, huur ling van Feyenoord. 'Kom op Bliek, we gaan zingen', roept de geboren Braziliaan. Gérard de Nooijer slaat het tafereel lachend gade. „Dit is wel lekker zeg. De club had dit ook echt even nodig. Het stadion was vanavond best goed gevuld. De sfeer van voor de winterstop is echt 180 graden gedraaid." Uithol len richting de play-offs is er ech ter niet bij, benadrukt De Nooijer. „We staan nu achtste, maar willen graag bij de eerste zes eindigen. Dan sla je de eerste ronde van de play-offs over." Zijn spelers heeft hij twee dagen vrij gegeven. „Hier zijn we dag en nacht mee bezig ge weest. Vanaf donderdag richten we ons weer op de wedstrijd tegen Den Bosch." Terwijl hij vanuit de catacom ben naar de businessruimte loopt, schudt hij handen en krijgt schou derklopjes. De Nooijer geniet van het moment, Bliek doet een eindje verderop hetzelfde. Toch besluit hij de sponsorruimte even achter zich te laten. De verdediger wan delt richting het supportershome en wordt daar met luid gejuich ontvangen. 'Bliek, Bliek, Bliek!' Er wordt nog meer gezongen en ge sprongen, met de Zeeuw als stra lend middelpunt. „Dit had ik niet durven dromen", zegt hij dan. „We gaan straks gewoon om pro motie naar de eredivisie spelen!" Hij neemt nog maar eens een slok. De fles champagne is bijna leeg. Ik heb ze niet genoeg aan het handballen gekregen", bekriti seert Aertssen zijn eigen func tioneren. „In de breedte zijn we dit seizoen sterker geworden en dan hoor je met dit team bovenin mee te spelen. Ik denk zelfs dat we kampioen hadden kunnen wor den. Ik heb het team niet vol doende aan de praat gekregen en dus maak ik nu plaats voor een an der", zo lichtte Aertssen zijn af scheid toe. Met nog drie wedstrijden voor de boeg bezet Orion slechts de ne gende plaats. Vorig seizoen ein digde de ploeg uit Heinkenszand nog op de vierde plaats, net achter de andere Zeeuwse hoofdklasser Delta Sport. Het niet volledig kun nen benutten van de aanwezige potentie levert Aertssen te veel er- Na zo'n wedstrijd slaap ik meteen een stuk beter gernis op. „Dat is niet goed voor m'n gezondheid en daar moet ik ook aan denken. Ik had nog best door willen gaan, maar dan had den we er nog vier gelijkwaardige spelers en een keeper -als opvolger van de eveneens afzwaaiende rou tinier Remco Potter- bij moeten krijgen. Dat valt lastig te realise ren." Afgelopen zondag, na het ge lijkspel tegen Helius, kon Aertssen wel weer ouderwets genieten van zijn ploeg. „Na zo'n wedstrijd slaap ik meteen een stuk beter." Aan zijn handbalpensioen wil Aertssen nog niet denken, maar plannen voor volgend seizoen heeft hij ook nog niet. „We zien wel of er iets op mijn pad komt. Ik heb nog een paar jaar te gaan tot de pensioengerechtigde leeftijd." woensdag 14 maart 2018 droomt stiekem van de eredivisie - Gérard de Nooijer, trainer FC Dordrecht Met een 23-23-gelijkspel tegen koploper Helius speelden de handballers van Orion dit week end een -misschien wel door slaggevende- rol in de titelstrijd in de hoofdklasse. Met die rol neemt Orion-coach Jos Aerts- sen (60) echter geen genoegen. En daarom neemt hij na dit sei zoen afscheid. Menno Kole Heinkenszand - Jos Aertssen, trainer Orion A Jos Aertssen stopt als coach van Orion. fotojohan van der heijden A Julius Bliek toont zijn ontlading na het behalen van de periodetitel. Links achter hem Terneuzenaar Karim Bannani, die maandagavond niet in actie kwam. foto dennis wielders/pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43