Nieuwland zeer in z'n sas met nieuwe soos 0299 313020 Renovatie centrum Domburg begonnen 7 Domburg wachtte er jaren op, maar gisteren ging de (officiële)eerste paal voor de totale metamorfose van de 'stadsrand' de grond in. De eigenaren van de Domburgse Albert Heijn werkten tien jaar terug al aan plannen voor nieuwbouw. De opluchting dat de eerste paal voor een nieuwe anderhalf keer zo grote winkel officieel de grond in ging, was gisteren dan ook groot bij Jan van der Linden en Kees van Luijk. Ook franchisenemer Gert- jan de Kok en zijn vrouw zien nu voor zich dat de winkel half no vember van de Singel naar de Tra verse is verhuisd. Dat een extern bureau de inte griteit van Jaap MeJse onderzoekt, was voor de wethouder geen aan leiding het feestje rond de eerste heipaal aan zich voorbij te laten gaan. Als verantwoordelijk Veers bestuurder voor de ruimtelijke or dening lag er 'niks in de weg' om de heikraan in te stappen en offi cieel de eerste paal voor de nieuwe AH-vestiging te slaan. Van belan genverstrengeling met de betrok ken ondernemers is immers geen sprake. En Melse benadrukte ook graag dat de bouw van de Albert Heijn het vliegwiel is, waarmee een he leboel al lang gewenste ontwikke lingen in gang zijn gezet. Binnen een aantal jaren is een groot deel van het centrum gerenoveerd en telt Domburg ruim vijftig nieuwe woningen voor vele doelgroepen, 't Groentje - het centrale kruis punt Domburgsestraat, Badstraat, Ooststraat, Schuitvlotstraat - gaat helemaal op de schop en de par keerproblemen worden zo snel mogelijk uitgebannen. Een nieuw verwijssysteem zorgt er binnen twee maanden ('vóór Pinksteren') voor dat toeristen en dagjesmen sen geen vijf keer door het cen trum hoeven rijden om een par keerplaats te vinden. Via borden en signalen worden de bezoekers voertuigen naar vrije plaatsen ge loodst. Die vrije plaatsen zijn de komende maanden bij grote drukte misschien iets minder makkelijk te vinden. Zo is het par keerterrein tegenover het ge meentehuis aan de Traverse niet te gebruiken zolang er aan de nieuwe winkel van Albert Heijn wordt gebouwd. Maar achter het al bestaande parkeerterrein naast het gemeentehuis worden vóór de zomer nog eens ruim tweehon derd parkeerplaatsen aangelegd. Bij oplevering van de AH-vesti- ging wordt ook een nieuwe par keerplaats in gebruik genomen. „Dat terrein is in de eerste plaats bedoeld voor klanten. Waar schijnlijk gaan we het zo inrichten dat je er als klant een bepaalde tijd gratis gebruik van kunt maken voor je moet betalen", legt Gert- jan de Kok uit. De parkeerplaatsen tegenover de huidige AH aan de Singel verdwijnen. Maar daar ko men nieuwe plaatsen voor terug rond de molen. Stralen Melse: „Die molen ligt nu wat verscholen tussen de bomen. Door bomen en bebouwing weg te halen, laten we de molen meer stralen. En door een slimmere, meer efficiënte inrichting kunnen we 450 parkeerplaatsen aanleg gen; veel meer dan er nu aan de Singel zijn." De parkeerplaatsen Vóór Pinksteren kunnen bezoekers via een verwijssysteem een plekje vinden rondom de molen zijn voor de zo mer van 2019 beschikbaar, be zweert de wethouder. En doordat Domburg over de 'overloopplaats' aan de Mezgerweg blijft beschik ken, moeten parkeerproblemen in de toekomst zelfs bij de grootste drukte uitblijven. „Het overloop terrein heeft in het verleden nooit helemaal vol gestaan", weet Melse. In de speeltuin achter de school is een nieuw gebouwtje gezet waarin ouderen kunnen knutse len, biljarten en spelletjes doen. Er zit ook een kleine bibliotheek in. Bovendien gaat de speeltuin vereniging ervan gebruikmaken. Wethouder Johan Aalberts van Middelburg opende gisteren het gebouw van vereniging De Springplank. Hij kreeg hulp van Arie de Putter, Lenie van Eennen- naam en de 8-jarige Rebecca Keij- zer. Aalberts zetten Rebecca op zijn schouders om het naambord te onthullen. Gezamenlijk knip ten ze ook een lint door. Nieuw- en Sint Joosland voert momenteel een felle strijd tegen de gemeente om de aanleg van een bedrijventerrein naast het dorp tegen te houden. „Maar als het goed gaat, zeggen we het ook", zei Krina de Visser van de dorps vereniging. „Dit is geweldig!" Dé specialist in kunststof kozijnen woensdag 14 maart 2018 Eerste paal voor AH is geslagen Wethouder Jaap Melse heeft samen met de heibaas de eerste paal voor grond in geslagen, foto lex de meester René Hoonhorst - Jaap Melse, wethouder de nieuwe Albert Heijn de Voor informatie over alle bouw en parkeerplaatsplannen en het 'tijdpad' van die ontwikkelingen: http://bit.ly/2lnK9H9. Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND De ouderen in Nieuw- en Sint Joosland hebben een nieuwe soos. Ze moesten de ruimte bij basisschool De Lonneboot uit, vanwege de sterke groei door de komst van kinderen uit de Middelburgse wijk Mortiere. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland r i f r r r r r Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Dankzij de nieuwe soos kunnen ouderen elkaar op een mooie plek ontmoeten. Rebecca Keijzer (8) hielp bij de opening, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39