Wachten op integriteitsonderzoek Wrak strand Oranjemolen blijft liggen 6 Middelburg tweede Zeeuwse JOGG-gemeente Na Sluis heeft ook Middelburg zich aangesloten bij Jongeren Op Ge zond Gewicht. „We hopen uitein delijk in heel Nederland 1 miljoen kinderen te bereiken", zei Marjon Bacchra namens JOGG. „Wie vita ler is, is ook gelukkiger. En dat geldt nog meer voor kinderen." Oud-schaatskampioen Erben Wennemars ondersteunt die visie en kwam als ambassadeur van JOGG naar Middelburg om met jongeren een rondje van 1,6 kilome ter te rennen. Dat zouden ze elke dag moeten doen, raadde hij hen aan. „De dagelijkse mijl. Juist voor kinderen voor wie dit niet vanzelf sprekend is, is dit belangrijk." Om kinderen aan het bewegen te krijgen, is de hulp van veel mensen nodig. De gemeente, huisartsen, sportclubs en scholen bijvoorbeeld. „Fittere kinderen presteren beter op school. Als je dat oprecht gelooft als school, vind je altijd dat kwar tiertje. Dat is niet moeilijk en het kost geen geld", benadrukte Wen nemars. Om te laten zien hoe makkelijk het is, rende hij met 125 leerlingen van Het Element, de Franciscus- school en de Wilgenhof vanaf de kinderboerderij De Klepperhoeve een rondje door het Meiveld. Ze eindigden op het Cruyff Court en daar stonden flesjes water klaar. Want ook dat is belangrijk, advi seerde Wennemars: vaker water drinken. „In onze maatschappij is al zo veel eten en drinken voor han- Het gaat erom dat je gewoon lekker gaat bewegen den. Als we meer bewegen en water drinken, gaat ons dat heel veel op leveren. De zorgkosten gaan name lijk het grootste probleem worden in Nederland." Het gemeentebe stuur van Middelburg zet zich er al enige tijd voor om inwoners gezon der te maken. „We zijn nu ander halfjaar bezig met de Vitale Revo lutie", zei wethouder Saskia Szara- finski. Doel daarvan is dat men zich fysiek, mentaal en financieel pret tiger voelt. „Die samenhang is be langrijk, want dan hebben mensen minder klachten over hun gezond heid en voelen ze zich minder een zaam." Wennemars stelde de scholieren ook gerust. „Je hoeft geen sportkle- ren aan te hebben. Het kan in je ge wone jas en op gewone schoenen. Het hoeft ook niet snel. Jullie hoe ven echt geen Sven Kramer, Arjen Robben of Erben Wennemars te worden. Het gaat erom dat je ge woon lekker gaat bewegen." Het stichtingsbestuur beschul digde de wethouder tijdens de laat ste raadsvergadering van belangen verstrengeling. Op haar vragen of de wethouder het vertrouwen van burgers en mede-gemeentebe stuurders heeft geschaad, dacht de stichting vorige week antwoord te krijgen. Maar tot gisteren vernam het bestuur alleen uit de krant dat een extern adviesbureau een inte griteitsonderzoek is gestart. Burgemeester Rob van der Zwaag liet het bestuur gisteren weten dat hij tot het bureau het onderzoek presenteert 'niet in kan gaan op vragen en suggesties'. Hij meldt dat B en W op 6 maart hebben 'beslo ten het lopende onderzoek be stuurlijke integriteit te verbreden'. Vervolgens heeft hij vrijdag 9 maart het onderzoeksbureau opdracht ge geven 'specifiek de bestuurlijke in tegriteit van wethouder Melse te onderzoeken'. Met de aanmaning de 'grootst mogelijke spoed' te be trachten is het bureau daar maan dag 12 maart mee gestart. Delen van het wrak kwamen door de erosieve werking van het getij in 2007 aan de oppervlakte. In 2014 kwamen ze weer bloot te liggen, en onlangs meldden wandelaars op nieuw 'de vondst' bij de Walcherse Archeologische Dienst (WAD). Volgens Bram Silkens, veldarcheo- loog van de WAD, betreft het ver moedelijk een hoogaars of een hengst, kleine platbodems die ge bruikt zijn in de Zeeuwse visserij. In 2007 zijn de resten gedocumen teerd en landmeters van de ge meente Vlissingen hebben de vondst opgemeten. Verder is er niets bekend. „Een definitieve da tering kan alleen met een grondiger onderzoek, in samenspraak met maritiem deskundigen, maar dat is erg kostbaar", zegt Silkens. Omdat er in tien jaar tijd geen ver andering is waargenomen aan het wrak en de resten niet bedreigd zijn, wordt voorlopig niets gedaan. Pas bij verval wordt een actieplan opgezet. IN DE REGIO Workshop poëzie Songs From The Heart Bijeenkomst vrijwilligers Tuften ft 4' -jï MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 14 maart 2018 WA 'Jullie hoeven geen Wennemars te zijn' Middelburg is de tweede ge meente in Zeeland die ervoor gaat zorgen dat jongeren meer gaan bewegen om overgewicht tegen te gaan. Want fitte kinde ren presteren beter op school en zijn gelukkiger. Maurits Sep Middelburg Elke dag een rondje rennen is niet moeilijk, foto ruben oreel - Erben Wennemars Na juridisch adviseur Bram van Leeuwen heeft ook het bestuur van Stichting Leefbaarheid Kom Domburg vragen gesteld over het integriteitsonderzoek naar wethouder Jaap Melse van Veere. René Hoonhorst Domburg Bij de Walcherse Archeologi sche Dienst zijn meerdere mel dingen binnengekomen van de vondst van een scheepswrak bij het strandje bij de Oranjemolen in Vlissingen. Het betreft een bekend wrak. Geld voor onder zoek is er voorlopig niet. Sheila van Doorsselaer Vlissingen MIDDELBURG Donderdag is in de bibliotheek een poëzieworkshop in samenwerking met schrijfster Anna Ros en de nieuwe stadsdichter Anna de Bruyckere. Bedoeld voor iedereen die onder begeleiding van ervaren dichters met eigen poëzie aan de slag wil. De workshop vindt plaats in de ZB, Kousteensedijk 7, van 18.45 tot 20.45 uur. Deelname is gratis en inschrijven kan via www.dezb.nl. MIDDELBURG Henry Saint Clair Fredericks, beter bekend als Taj Mahal, is sinds 1964 een van de belang rijkste schatbe waarders van de Amerikaanse roots- muziek. Hij bracht dertig albums uit en werkte samen met grote artiesten. Songs From The Heart eert hem. Muzikanten uit heel Zeeland spelen donderdag hun fa voriete nummers van Taj Mahal in de Spot. De avond be gint om 20.30 uur. Toegang gratis. MIDDELBURG Vrijwilligerssteun- punt Samen Vrijwil lig organiseert van daag een oriënta tiebijeenkomst over vrijwilligerswerk bij zorg- en welzijnsor ganisaties. De bijeenkomst vindt plaats van 09.30 uur tot 11.30 uur bij Zorgstroom locatie Hof 't Seijs, Griffioenstraat 40. Aanmelden kan via een mail naar Ri- anne Hacking: r.hacking @welzijn- middelburg.nl of via 0118-727027. Deelname is gratis. PADDENTREK OOSTKAPELLE Een tiental mensen, onder wie Dietmar Kra mer (links) en Christien Labruyere, groeven gistermorgen een afzetting van gaas aan weerszijden van de Domburgseweg. Op korte afstand van elkaar werd een 'vangemmer' in de berm gegraven om padden die willen oversteken op te vangen. In de 25 jaar dat Henk Remijn namens Natuurvereniging Walche ren padden overzet tijdens de 'trektijd' fluctueerde het aantal overgezette padden sterk: „Ooit ruim zevenhonderd. De laat ste jaren zo'n zeventig. Vorig jaar waren er weer honderdtach tig. Ik hoop dat die ontwikkeling doorzet." foto lex de meester AAGTEKERKE Gymzaal, 17.30- 18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00: Bad minton GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners Dauwen- daele; Wijk Ritten- burg, 10.00 uur: Na tionale Boomfeest dag; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules; Speelhof Hoogerzael, 13.30 uur: Nationale boomfeestdag; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: verto ning Tom Poes in Dromenland'; Cul tuurhuis Kuipers poort, 15.00-16.30 uur: Kinderatelier 'Creatief met hout'; Kuiperspoort 18, 19.30 uur: Kunstle zing Marlou Pluy- maekers over Frida Kahlo; ZB, 20.00- 22.00 uur: Concert lezing rondom de boeken 'De Kozak- kentuin' en 'De Gloed van Sint-Pe- tersburg' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Ege lantier, 13.30-14.30 uur: Wandelactivi teit voor senioren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peuter- gym; De Herberg, 13.30-16.30 uur: Tentoonstelling na tuurfoto's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38