Fitte kinderen zijn ook slimmer Meer schoolkinderen krijgen ondersteuning van stichting Adri de Buck stopt bij HZ 62-jarige voorzitter zat sinds 2002 in college van bestuur. Ontlading bij Zeeuwse Dordtenaren na behalen van periodetitel In Zeeland maken steeds meer mensen gebruik van de afdelingen van stichting Leergeld, die gezinnen ondersteunt bij schoolgerelateerde uitgaven. Wij bereiken nog niet een derde van deze kinderen Meer kinderen dan ooit hebben in 2017 een beroep moeten doen op de stichting Leergeld voor schoolspul len, een sportabonnement, voet balschoenen, een computer, fiets of andere onderwijsgerelateerde za ken die hun ouders niet kunnen be talen. Landelijk gaat het om ruim 103.000 kinderen, een stijging van 27 procent ten opzichte van 2016. De stichting Leergeld Ooster- schelderegio (Bevelanden, Schou- wen-Duiveland, Tholen) steunde in 2017 direct en indirect 1.013 kin deren. Een jaar eerder waren het er 696. Renée Poelman, voorzitter van Leergeld Oosterschelderegio, stelt dat het verrassend vaak gaat om kinderen van werkende en soms al leenstaande ouders. Leergeld Oos terschelderegio heeft vorig jaar alle basisscholen binnen het werkge bied benaderd en via de informatie folders van de scholen de ouders. Ook wordt nauwer samengewerkt met hulpinstanties als het Leger des Heils, Jeugdsportfonds en Jeugd cultuurfonds. Walcheren Leergeld Walcheren zag het afgelo pen jaar geen groei. In 2017 heeft Leergeld Walcheren 611 kinderen ondersteund (42 minder dan in 2016) en 1.044 aanvragen gekregen (evenveel als in 2016). Een veel gro ter aantal zou echter wel in aan merking komen. Volgens Tanneke Pop, voorzitter Leergeld Walche ren, groeien op Walcheren bijna 2.500 kinderen in armoede op. „Wij bereiken nog niet een derde van deze kinderen." Zeeuws-Vlaanderen hielp in 2017 twintig procent meer kinderen dan het jaar ervoor. In dat jaar werden 803 aanvragen om bijstand gedaan en 505 kinderen geholpen. De hoogte van de uitkeringen steeg dat jaar met 42 procent. De stichting geeft aan dat de stijging van het to taal aan vergoedingen (tot 53.908 euro) komt door uitbreiding van de voorzieningen waarvoor een bij drage verstrekt wordt. In 2018 ver wacht Leergeld Zeeuws-Vlaande- ren weer een sterke stijging van zo wel het aantal kinderen dat onder steund wordt als de uitgaven. Vol gens coördinator Liet Erpelinck worden steeds vaker gezinnen aan gemeld door scholen en sociaal werkers. Gaby van den Biggelaar, directeur van Leergeld Nederland, verklaart de landelijke stijging ook uit toege nomen bekendheid van de stich ting, samenwerking met gemeen ten en uitbreiding naar zestien nieuwe gemeenten. Het ministerie van Sociale Zaken heeft voor de ko mende jaren 100 miljoen euro extra ter beschikking gesteld voor bestrij - ding van armoede die kinderen treft. It woensdag 14 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 ZEELAND 10 - De peptalk van oud-schaatser en commentator Erben Wennemars is niet tegen dovemansoren ge richt. „Als je gezond en fit bent, dan ben je gelukkiger en word je slimmer op school. Zoals we aandacht geven aan re kenen en taal, moeten we ook aandacht geven aan ons lichaam." En hup, daar rennen 125 scholieren met de oud schaatskampioen door het Meiveld in Middelburg. Dagelijks een mijl, dus 1,6 kilometer, is goed, zegt Wennemars. „En je hoeft niet de snelste te zijn, als je maar beweegt." Wennemars is ambassadeur van JOGG: Jongeren Op Gezond Gewicht. Na Sluis is Middelburg nu de tweede Zeeuwse JOGG-gemeente.foto ruben oreel Vaker beroep op Leergeld Ondine van der Vleuten Vlissingen - Tanneke Pop, voorzitter Leergeld Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33