Slaanhuis e Ziek zwerfpoesje na tien jaar gevonden I Minister vindt tol voor tunnel niet oneerlijk I 2 JAN VAN DAMME ZE Column We hadden niet verwacht dat het zo vroeg in het jaar al kon. Maar het kon. Vorige week sliepen we twee nachten in een strandslaaphuisje bij Groede. Precies veertig jaar ge leden liepen we daar op het strand in een snijdende noordooster rich ting het Killet je. Het was de eerste keer dat we het heel voorzichtig over 'we' durfden te hebben. In de taal van 1978 zou je gezegd hebben: toen ging het aan. Om te vieren dat we vier decen nia later nog steeds uit volle over tuiging 'we' kunnen zeggen, boek ten we drie dagen strand in Groede, tussen de paviljoens Puur en Groede aan Zee. Het is typisch zoiets waarvan we al jaren tegen elkaar zeiden: zo'n slaaphuisje aan de kust, dat zouden we eens moe ten proberen. Maar zoals dat gaat, die huisjes zijn voor toeristen, niet voor Zeeuwen. Tot vorige week dus, dankzij mijn Nicolette. Het wordt 'panoramahuis' ge noemd. Dat is niks te veel gezegd. Ons exemplaar heette Strandloper en was voorzien van glazen voor- en zijpuien, van vloer tot nok. Nog nooit had ik de binnenkomende en uitvarende schepen in de mon ding van de Westerschelde een hele dag lang zo in het vizier ge had. Zelfs vanuit het zwevende bed, dat via een soort scheepslad- der te bereiken was, zagen we de zeereuzen van minstens driehon derd meter met brandende boord- verlichting voorbij trekken. Links, rechts en vooruit, Grimaldi, MSC, Hamburg Süd, het was net of we zelf op de brug van een schip bi vakkeerden. De skyline van Vlissingen met de Sardijntoren, de 's nachts wen kende vuurtoren van Westkapelle, de pinkelende lichtjes van de boeien. Buiten spoelde de vloed vrijwel tot tegen ons buitenterras. Omdat het opgespoten zand niet overal even snel verdwijnt, had je soms paalhoofden waarvan de kopjes maar net zichtbaar waren. Richting Cadzand wandelden we onder een wolkenband, die zich uitstrekte van Knokke tot voorbij Zierikzee. Romantisch allemaal. Dat was het. En, zeiden we tegen elkaar, dat blijft het. 1 Het was net of we zelf op de brug van een schip bivakkeerden DESTELLING Vandaag: Een kleinere school is beter voor kinderen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL KLANTEN IN© NO© STEEDS BOOS OVER SRAA1CULTUUR MAAR NA EEN SALCsOVERHOSINS van SQ% WILLEN WE MISSCHIEN WEL BLIJVEN... Waterschap ook in statiegeldverbond Weekendje weg met ton uit loterij Vlaketunnel en aquaduct dicht KORTGENE Reorganisatie Juzt valt buiten Zeeland Stichting Scheldekat heeft maandag een zwerfpoesje gevangen in 's-Heer Arendskerke dat meer dan tien jaar vermist was. Het beestje heeft een chip en wordt binnenkort met het baasje herenigd. „Het poesje is nu nog bij de die renarts, omdat ze een zware keel ontsteking heeft en er niet niet zo goed aan toe is", vertelt Marleen Drijgers van Scheldekat. „De eige naar reageerde blij verrast." Inde helft van de gevallen wil de eigenaar de kat helemaal niet terug Dat is lang niet altijd het geval, zegt Drijgers. „In de helft van de gevallen wil de eigenaar de kat he lemaal niet terug hebben. Ik heb zelf een kat in huis die elf jaar was vermist. Toen ik de eigenaar belde zei hij dat ze haar niet terug wilden hebben. Ik hoorde de vrouw van die man op de achtergrond zeggen: 'Niet je adres geven hoor'. Dat maak je dus ook mee. Er zijn men sen die hun kat hebben gedumpt en dan zijn ze vergeten dat ie is ge- chipt. Ze willen dan dat ie hele maal niet wordt teruggevonden." Het zwerfpoesje dat nu is gevan gen is er niet goed aan toe. „Ze is verwilderd, schuw en heeft een keelontsteking", meldt Drijgers. „Ze heeft tien jaar rondgezworven. Bij het bejaardentehuis in 's-Heer Arendskerke hebben we haar te ruggevonden en gevangen. Een oudere mevrouw had ons gebeld en toen zijn we er naartoe gegaan. Met een makreel hebben we haar gelokt in een kooitje." Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) peinst er niet over om de tolheffing in de Westerscheldetunnel te her overwegen. Zeeuws-Vlaanderen moet blij zijn dat die tunnel er ligt, vindt ze. Dat blijkt uit haar antwoorden op vragen van Kamerlid Gijs van Dijk (PvdA). Van Nieuwenhuizen kan zich 'heel goed voorstellen dat in woners van Zeeuws-Vlaanderen het niet prettig vinden om bij elke passage van de Westerscheldetun nel tol te moeten betalen'. Maar het aanleggen van wegen is duur, schrijft ze, en voor de aanleg van de Westerscheldetunnel was het noodzakelijk tol te heffen. „Hoewel ik me dus het gevoel goed kan voor stellen van de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen, is het resul taat dat het met de tunnel een stuk makkelijker is geworden om de rest van Zeeland en Nederland te berei ken." Op de vraag of ze het niet on terecht vindt dat alleen in Zeeland tol wordt geheven en dat dit Zeeuws-Vlaanderen economisch benadeelt, antwoordt ze kortweg nee. Volgens haar is Zeeuws- Vlaanderen door de tunnel juist be reikbaarder geworden. Ze wil niet tornen aan gemaakte afspraken over de financiering. Ze wijst erop dat het Rijk bij elkaar opgeteld 350 miljoen euro heeft geïnvesteerd in de Sluiskiltunnel, de N61 door Zeeuws-Vlaanderen en de Sloe- en Tractaatweg tussen Goes en de Bel gische grens. De tunnel maakt Zeeuws-Vlaanderen juist bereikbaarder 3 dagen Noord-Limburg incl. hoofdgerecht en wellness woensdag 14 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Elke zieke zee hond moet wor den opgevangen 560 reacties MIDDELBURG Waterschap Schelde- stromen heeft zich aan gesloten bij de statie geldalliantie. Deze allian tie pleit voor uitbreiding van het statiegeldsys teem. Op kleine plastic flesjes en blikjes zit nu geen statiegeld. De alli antie wil dat wel. Veel ge meenten hebben zich al achter dat plan ge schaard. Volgens water schapsbestuurder Rian de Feijter bestaat 40 procent van het zwerfaf val uit flesjes en blikjes. 'S HEERENHOEK Een bewoner van 's- Heerenhoek heeft in de trekking van de BankGiro Loterij 100.000 euro ge wonnen. De winnaar, die liever anoniem blijft, werd onlangs verrast met het nieuws. „Ik ben ontzet tend blij met de prijs! Ik kon het niet geloven. Met de prijs doen we niks geks. Ik heb kinderen en kleinkinderen en we gaan samen leuke dingen doen. Wie weet naar een pretpark of een week endje weg", aldus de win naar volgens de loterij. VLISSINGEN De Vlaketunnel gaat in beide richtingen dicht van maandag 19 maart tot woensdag 21 maart van 20.00 tot 06.00 uur. Het Dampoortaquaduct gaat in beide richtingen dicht van maandag 26 maart tot woensdag 28 maart, ook van 20.00 tot 06.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid. Mensen moeten rekening houden met een langere reistijd. De reorganisatie die de specialistische zorgaan bieder Juzt doorvoert, heeft geen gevolgen voor De Vliethoeve in Kort- gene. Juzt heeft aange kondigd fors te snijden in vastgoed en organisatie. Het gaat volgens Corina van Dongen van Juzt om functies in management en ondersteuning buiten Zeeland. De Vliethoeve is een gesloten instelling waar kinderen met ern stige gedragsproblemen zitten. Maurice Steketee 's-Heer rendskerke - Marleen Drijgers, Scheldekat A Het gevonden zwerfkatje, foto STICHTING SCHELDEKAT Ernst Jan Rozendaal Den Haag - Cora van Nieuwenhuizen, minister Parkhotel Horst 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 15,00 p.p. 1 x hoofdgerecht t.w.v. 20,00 p.p. 1 x entree wellness t.w.v. 12,50 p.p. Tip: bezoek Venlo en Roermond hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2