O t 28 M ANGELA KIJKT TV De dames van sixtiesgroep The Three Degrees hadden één wens bij hun misschien wel laatste tournee door ons land: een bezoek aan het Anne Frank Huis. Verslag van een beladen museumbezoek. Y~ Dit krijg je er dus van als je vrouwen on der de 40 een dagelijkse talkshow geeft. Dan zijn ze ineens zwanger en heb je de poppen aan het dansen. Bij Boulevard hadden ze het er maar druk mee maandagavond: want hoe moet het nou als Eva Jinek, want over haar gaat het natuurlijk, eens een keertje misselijk is? Wie neemt het tijdens haar verlof over? En is het eigenlijk wel te doen, een latenighttalk- show presenteren met een baby? Want dat is zwaar, hoor. Geef toe, bij u ging het er maandagavond aan de eettafel ook over. Want zo werkt dat nu een maal met BN'ers. Hoe vaker ze via het scherm onze huiskamer binnenkomen, hoe meer ze bij de familie gaan horen. En met familie leef je mee, bij hoogte- en dieptepunten. Voor er misverstanden ontstaan: de eerste alinea in dit stukje is niet hoe ik erover denk. Ik vind het nieuws simpelweg fantastisch. Voor Eva en haar vriend, maar ook voor de tv-wereld en de maatschappij. Het is nu eenmaal onver mijdelijk als je jonge(re) vrouwen op cruciale plekken zet - in de politiek, in het bedrijfsle ven, op tv - dat er wel eens eentje zwanger wordt. En dat is met een dagelijkse talkshow niet weg te moffelen. Maar moet je het dan maar niet willen, van beide kanten? Onzin. Wat is nu helemaal het probleem? Als alles verloopt zoals het hoort, is een vrouw er vier maanden niet en keert ze daarna gewoon weer terug. Hooguit wat vermoeider en met lek kende borsten, maar veel rijker als mens. En ge loof mij maar, werkende moeders zijn ongelo felijk efficiënt en productief, die lummelen niet bij de kofïïeautomaat, omdat ze om 17.30 uur bij de crèche moeten zijn. In het geval van Eva is het ook niet onover komelijk. De NPO is er al met een beetje her schikken van het schema van Jeroen Pauw. Misschien ook wel de veiligste keuze, gezien de concurrentie van Twan Huys op RTL vanaf september. En laten we het verder niet groter maken dan het is. Er is een vrouw zwanger, dat is geweldig, en de rest komt wel. Gelukkig stond moeder Bridget Maasland ook zo nuchter achter de desk bij Boulevard maandagavond. Niemand die zo laconiek de typisch mannelijke bezwaren van Peter van de Vorst over eventu ele misselijkheid kan wegwuiven als zij. Eén ding nog: als Eva na haar verlof weer aan haar tafel zit, zal er in de huiskamers en bij Boulevard en Shownieuws heus weieens gerod deld worden over een vermoeide blik of wal len. Dat hoort er nu eenmaal ook bij als BN'er. Quote van de dag Het is alsof je verliefd wordt op een nieuwe vrouw En dat het mag van thuis UITSTAPJE TOURNEE Nieuw werk Ilse DeLange Maggé volgt Karhof op Ik ben blij dat ik ben geweest, maar wil nooit meer terug." Helen Scott zijgt neer op een bankje nabij de uitgang van het Anne Frank Huis. De Amerikaanse zangeres van The Three Degrees rondde zojuist haar rondleiding door het Achterhuis af en komt nu emoties te kort. „It's sad. So sad", fluistert ze. „Moet je je voorstellen: wat we hebben gezien, is allemaal echt gebeurd. Twee jaar lang opge sloten in die donkere kamertjes. Ik ben een vechter, hoor. Maar dit had ik nooit overleefd." Ze wrijft een traan uit haar ooghoek. Hoe vaak ze in Nederland zijn ge weest voor optredens? De dames van The Three Degrees ontsteken aan het ontbijt in een onnavolgbaar gekibbel. De conclusie: 'Dichter bij de 100 keer dan bij de 50'. Maar, zo had zangeres Helen Scott bij de aankondiging van hun nieuwe Nederlandse tournee al laten weten, één ding was in al die jaren van concerten nooit gelukt: een bezoek aan het Anne Frank Huis. En nu, op deze regenachtige dins dagochtend, is Scott er klaar voor. „Dit moet iedereen eens in zijn leven zien, vind ik", zegt ze ferm. Ze vertelt over haar vader, die in de Tweede Wereldoorlog in het Amerikaanse leger vocht in Afrika en in Italië. „Hij praatte er niet graag over." Naast haar knikt Valerie Holiday. „Mijn vader was ook militair. Maar ik heb zijn verhaal nooit gehoord. Mijn moeder en hij leefden gescheiden." Ze doet er zelf ook het zwijgen toe. Samen met Freddie Pool zitten de dames als The Three Degrees aan tafel in een hoofdstedelijk hotel. De stemming zweeft op en neer tussen ernstig en jolig. Holiday stuurt haar echtgenoot, die nadert met jus Dit laat je je eigen vrijheid zoveel meer waarderen d'orange, met dwingende blik terug naar de bar. Hij verschijnt even later opnieuw met een glas bubbels. Champagne om 10.00 uur in de ochtend? „It's alwaysjive o'clock somewhere, honey", brengt ze een rock-'n-roll-wijsheid in herinnering. Het verklaart misschien waarom Freddie Pool even eerder de vraag 'Wat deden uw ouders in de oorlog' niet helemaal doorgrondde. „De oor log? Welke jaren waren dat ook al weer?" Toen vervolgens de serveer ster tussenbeide kwam, bestelde Pool giechelig een 'filet mignon met extra frietjes'. Scott: „Let maar niet op haar. Ze heeft ook zo'n glaasje op." Het is duidelijk: Scott, die nipt van haar thee, voert het woord vanoch tend. Ze is bezig aan haar 42ste jaar als onderdeel van The Three Degrees, die sinds hun oprichting in 1963 in totaal vijftien zangeressen verbruik ten. Langstzittende Degree is Holi day, die vorig jaar haar 50-jarig lid- Zwanae Cabaretier Jan Jaap van der Wal in de Volkskrant over zijn nieuwe woonplaats Antwerpen. woensdag 14 maart 2018 GO MUZIEK Voor het eerst in bijna vijf jaar brengt Ilse DeLange deze week nieuwe solomuziek uit. Op sociale media kondigt de zangeres aan dat er vrij dag nieuw ma teriaal uitkomt. DeLange zit dit jaar twintig jaar in het vak. TELEVISIE Saïda Maggé is de nieuwe inval- presentator van Nieuwsuur. Ze volgt Joost Kar hof op, die eind vorig jaar onver wacht overleed. Maggé (31) be gint in mei. Ze is bekend van Radio 1 (presen tator rubriek De Bus in Nieuws en CO) en AT 5. 1 3 ■o The Three Degrees vallen stil bij Anne Frank Stefan Raatgever 44 —Helen Scott, 42 jaar lid van The Three Degrees T In 1979 traden The Three Degrees op in Toppop. Vlnr: Valerie Holiday, Sheila Fergu- son en Helen Scott. Freddie Pool zingt pas sinds 2011 in de groep. FOTO ANP/KIPPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28