Goeie koop O Goed strijkijzer helpt klus te klaren 25 GETEST wel in de buurt komen van dit effect. En het oogt realistischer dan zo'n plat Instagramfiltert j e." De Tweakersredacteur hield zeven smartphones met dubbele camera's tegen het licht. De OnePlus 5T, Asus Zenfone 4, Huawei Mate 10 Pro en Nokia 8 zijn uitgerust met twee groothoeklensjes. De Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone X en Samsung Galaxy Note 8 combineren een groothoek- met een telelens. En dan is er nog de Google Pixel 2, die welis waar slechts één camera kent, maar dankzij dualpixels - een techniek Met twee camera's is de diepte veel beter te berekenen, net zoals je met twee ogen ook beter diepte ziet waarbij elke pixel twee keer wordt geregistreerd - toch goed diepte in schat. Allemaal bieden ze een por tretmodus, waarbij scherptediepte het sleutelwoord is. Doodsteek Na talloze testfoto's is het voor Hor- lings onmogelijk een winnaar of ver liezer aan te wijzen. Het probleem is consistentie. Allemaal leveren de te lefoons soms verrassend mooie bokeh af. Maar allemaal gaan ze net zo goed opzichtig in de fout; helemaal als schoonmoeder een krullenbos of pluizige trui draagt en de overgang tussen de beeldelementen dus com plexer wordt. „Wel is er duidelijk verschil tussen smartphones met twee groothoe klenzen en die met een groothoek en telelens", concludeert Horlings. Groothoeklenzen hebben de neiging om in het hele beeld met scherp te schieten. Bovendien worden de ge zichten soms wat vertekend en moet je de camera vervelend dicht op het gezicht van je model houden. „Bij te lelenzen kun je echter afstand nemen en veel meer spelen met scherpte diepte. In de portretmodus werkt dat duizend keer beter." Hoewel de prestaties vooralsnog wat wisselvallig zijn, verwacht Hor lings dat de kunstmatige scherpte diepte op termijn wel degelijk de doodsteek voor losse camera's kan betekenen. „Professionele fotografen vinden het natuurlijk helemaal niets, zoals een synthesizer volgens som migen ook geen piano is. Maar voor een leek is het goed genoeg: niet ge hinderd door enige kennis van, of er varing met fotografie kun je dood eenvoudig professionaliteit simule ren. Op een platform als Instagram zullen veel mensen steeds minder het verschil kunnen zien tussen een portretfoto van je smartphone of van een 3.000 euro kostende spiegel reflex." Bovendien zijn die smartphones met tweetrapscamera nog lang niet het eindpunt. „Het is zeer waar schijnlijk dat binnen afzienbare tijd ook mobieltjes met drie en vier ca mera's verschijnen." •e n f!% Lekker glijden met keramische zool Even bijvullen met de turbo aan Mee in de koffer voorsnel klusje woensdag 14 maart 2018 GO M Met twee came ra's op je smart- phone krijg je meer scherptediepte in een portret. FOTO SHODY CAREM AN Op tweakers.net lees je meer specificaties uit deze test. Apple iPhone 8 Plus vanaf €854 groothoek- telelens Apple iPhone X vanaf €998 groothoek- telelens Samsung Galaxy Note 8 vanaf €759 groothoek- telelens OnePlus 5T vanaf €499 2 groothoeklensjes Asus Zenfone 4 vanaf €400 2 groothoeklensjes Huawei Mate 10 Pro vanaf €718 2 groothoeklensjes Nokia 8 vanaf €439 2 groothoeklensjes Google Pixel 2 vanaf €749 met dualpixels Strijken. Niets lijkt Neder landers meer te verbin den dan de afkeer van deze huishoudelijke klus. Van singles met een paar overhemden tot gezinnen met bergen wasgoed, weinig mensen worden er vrolijk van. Wie er netjes bij wil lopen, zal zich daar overheen moeten zetten. Een goed strijkijzer levert daarbij meer gebruiksgemak en snelheid op. Een geavanceerd type strijkijzer met stoomgenera tor is bijvoorbeeld ideaal voor grote gezinnen met veel strijkgoed. Een nuttige aanschaf, maar zo'n type strijkijzer kan makkelijk over de 100 of zelfs 200 euro kosten. Het testpanel van BestePro- duct.nl zocht het andere uiterste van de markt uit. De testvergelijkingssite vond drie strijkijzers van 30 euro of minder die de moeite waard zijn. Handig voor mee op reis, voor wie net op ka mers gaat, of als je zo min mogelijk kan of wil uitgeven. —Tom Haze Zie ook besteproduct.nl Severin BA3210 Prijs: 30 euro Dankzij z'n vermogen van 2500 watt is dit strijkijzer snel op temperatuur. Binnen enkele seconden kun je aan de slag. Het apparaat heeft een inhoud van 200 ml en is gemakkelijk te vullen, zon der morsen. De dubbele sproeikop doet zijn werk goed en is zowel bij droog- als stoomstrijken te gebrui ken. De keramische zool met 'anti-aanplakeffect' glijdt makkelijk over je kle ding heen en presteert prima voor deze prijs. Het snoer had met 1,75 meter wel wat langer gemogen. Philips GC1433/40 Prijs: 22 euro Beschikt over een inhoud van 220 ml en heeft een fijne knalrode kleur. Met 2000 watt vermogen warmt de GC1433 binnen een halve minuut op. De stoom- knop heeft een normale en een turbostand. Wie voor turbo kiest, moet bij een grote wasmand wel tussen tijds water bijvullen. Geluk kig gaat dat makkelijk en is de 'normale' stoomafgifte voor de meeste stoffen al voldoende. Het soepele snoer is met 1,95 meter lan ger dan de Severin, maar ook nog aan de korte kant. Tristar ST8132 Prijs: 23 euro Dankzij het inklapbare handvat neem je deze Tristar makkelijk mee. Beschikt over 800 watt ver mogen en is met een mi nuutje op temperatuur. Alle knoppen liggen fijn binnen handbereik. De inhoud van dit apparaat bedraagt slechts 55 ml. Daar werk je natuurlijk geen grote was mand mee weg. De ST8132 is ontworpen om op vakan tie nog even snel dat over hemd of die jurk glad te strijken. As je daar tenmin ste zin in hebt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25