II Italiaans déja vu voor Van Emden 21 Ze zou te oud zijn, denkt vijfvoudig olympisch kampioene Halep door in Indian Wells Geen operatie Kelderman Tom Dumoulin weer hersteld Ireen Wüst hoorde de geruchten en besloot zelf navraag te doen: „Klopt het dat wordt gesproken over een doorstart van de ploeg, zonder mij?" Coach RutgerTijssen kon het niet ontkennen Eigenlijk verandert de situatie niet voor Ireen Wüst, 31 jaar en Neder lands meest gelauwerde olympiër. Ze zou na dit seizoen zonder ploeg en zonder sponsor komen te zitten, en dat is nog steeds het geval. Maar toch baalt ze. Wüst voelt zich aan de kant gezet door haar huidige sponsor Justlease, die mogelijk toch doorgaat in het schaatsen. Maar niet met haar, althans zo luidt de lezing van Wüst, omdat ze te oud is. Na weken van geruchten over een doorstart van Justlease, vroeg ze haar coach Rutger Tijssen wat die ervan wist. „Ik kon twee dingen doen", zei Tijssen gisteravond. „Glashard liegen of vertellen dat Justlease inderdaad heroverweegt om door te gaan." Maar in die even tuele toekomstplannen komt Wüst niet voor, was de boodschap aan de vijfvoudig olympisch kampioene, aan de vooravond van de WK all round in Amsterdam afgelopen weekeinde. In oktober meldde Justlease, sinds 2,5 jaar haar hoofdsponsor, dat het zou stoppen met de schaats ploeg. De missie om met Wüst op de vierde opeenvolgende Olympi sche Spelen goud te winnen was nog gaande, maar het bedrijf wilde daarna 'nieuwe wegen verkennen'. Ik ben dit project begonnen. Het is mijn kindje. Dan is het jammer dat het zo eindigt Dus zou Wüst vanaf 1 april zon der ploeg zitten. Dat Justlease er over denkt toch in het schaatsen te blijven en zonder haar verder te gaan, steekt bij Wüst, vooral omdat ze het van Tijssen moest horen en er zelf naar moest vragen. „En ik ben dit project, toen TeannGold, drie jaar geleden met eigen geld en steun van House of Sports (haar management; red.) begonnen. Het is mijn kindje. Dan is het jammer dat het zo eindigt", zei Wüst tegen de NOS. „Maar iedereen is vrij zijn eigen keuzes te maken." Opvallend genoeg regelt House of Sports ook het management van Team Justlease.nl, maar zou het marketingbureau evenmin op de hoogte zijn geweest van het feit dat er achter de schermen door het be drijf wordt gesproken om toch in het schaatsen te blijven, maar dan met een jongere (en wellicht goed kopere) ploeg. Alle doelen bereikt Tijssen zegt nog geen knopen te hebben doorgehakt over de toe komst. „Het waren drie onwijs gave jaren met dit team, dat door Ireen en House of Sports is opgezet en waar ik destijds ben ingestapt. We hebben alle doelen bereikt. Maar het waren ook drie intensieve jaren. Ik ga nadenken wat ik wil." Just lease laat weten zich te beraden op de sponsoraanpak voor de toekomst en daar later over naar buiten te tre den. Duidelijk is wel dat het bedrijf met collega-sponsors Plantina en Clafis in gesprek is om een samen werkingsverband op te richten. „Die gesprekken zijn in mijn ogen meer dan verkennend", zegt Clafis- oprichter Bert Jonker. „Wij als drie bedrijven vinden elkaar in het feit dat we het meer dan zat zijn hoe het in het schaatsen werkt. We mogen alleen geld overmaken, maar krij gen er niets voor terug. We hopen dat te kunnen veranderen." Het verschil: die zenuwslopende uren in de hot seat bleven Jos van Emden (foto) deze keer bespaard. Een jaar geleden mocht hij lang de hoop op de zege koesteren. Ver geefs, want Dennis stootte hem nog van de troon door drie secon den rapper te rijden. Nu was er meteen duidelijkheid: toen Van Emden (33) na 10 kilometer knallen over de streep kwam, bleek de 27- jarige Australiër al vier tellen snel ler te zijn geweest. „Nu startte ik na hem en heeft hij mij op waarde geklopt", zei Van Emden. „Hij is op deze afstand ge woon de beste. Maar ik blijf hem aanvallen." De specialist van Lotto-Jumbo versloeg wel Jonathan Castroviejo. De drie profiteerden van hun vroege start, toen de wegen in San Benedetto del Tronto nog niet nat waren door de regen. Later werd het klassement nog wel flink door elkaar gehusseld, maar Michal Kwi- atkowski (27) behield zijn leiders trui. Verrassend Ondanks zijn kwaliteiten toch een verrassende winnaar, want de Pool werd bij Sky pas na pech van Ge- raint Thomas en door het tegenval lende rijden van Chris Froome tot kopman bestempeld. Tweede werd de Italiaan Dami- ano Caruso van BMC. De derde plaats was voor Thomas, die zonder zijn materiaalpech in de vierde rit hoogstwaarschijnlijk op de plek van ploegmaat Kwiatkowski had gestaan. woensdag 14 maart 2018 GO TENNIS Simona Halep heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het toernooi in Indian Wells. De als eerste ge plaatste Roemeense ten nisster was in de vierde ronde met 7-5 6-1 te sterk voor Qiang Wang uit China. In de strijd om een plek in de halve finales moet Halep het opnemen tegen de Kroatische Petra Martic. Halep won in Indian Wells in 2015. WIELRENNEN Wilco Kel derman (foto) hoeft niet worden geopereerd aan zijn rechtersleutelbeen. Zijn team Sunweb liet weten dat onderzoek in het zie kenhuis dat heeft uitgewe zen. Mogelijk kan hij aan het eind van de week al weer voorzichtig de trai ning hervatten. Er gaat nog wel een maand tot ander halve maand overheen voordat Kelderman weer in wedstrijden kan uitkomen. Kelderman liep de breuk op in de vijfde etappe van Tir- reno - Adriatico. Hij was nog wel als nummer drie aan de rit begonnen. WIELRENNEN Tom Dumou lin is opgenomen in de se lectie van Team Sunweb voor Milaan-San Remo, ko mende zaterdag. De Lim burger kwam afgelopen za terdag ten val in Tirreno- Adriatico waarna hij moest opgeven met enkele kneu zingen en schaafwonden. Dumoulin is voldoende her steld. „Hij is een van onze belangrijke renners die Mi- chael Matthews kunnen bij staan in de finale", aldus ploegleider Mare Reef. Marcel Kittel (Katoesja) rijdt zaterdag voor het eerst in zijn leven Milaan- San Remo. De Duitse top- sprinter heeft zijn vorm al getoond in Tirreno-Adria- tico, waar hij twee etappes won. Sponsor wil door, maar zonder Wüst Rik Spekenbrink Rotterdam A Ireen Wüst (links) met coach Rutger Tijssen in betere tijden, foto pro shots - Ireen Wüst Net als vorig jaar werd Jos van Emden in de slottijdrit van Tir- reno - Adriatico nipt verslagen door Rohan Dennis. Een déja vu dus, al was de beleving nu toch anders. Pim Bijl Rotterdam San Benedetto del Tronto A Jos van Emden. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21