I' A stunt opOldTrafford Neymar en Real, het blijft bron van onrust in Parijs 19 v. Oranje-17 op EK in Engeland Onder de vorige trainer, Luis Enrique, was hij eerste reserve. Het beviel Iniesta helemaal niet; hij speelde minder, schitterde minder, genoot minder. Maar Val- verde schenkt hem weer al het vertrouwen. Dat hij vrijwel elke wedstrijd in de tweede helft wordt gewisseld kan Iniesta wel accepte ren. Een moment dat nog altijd, acht jaar na zijn WK-doelpunt, in elk Spaans stadion gepaard gaat met een bewonderend en vooral dankbaar applaus. Misschien is deze tiende con frontatie met Chelsea zijn aller- laatse. In november tekende Inie sta een contract 'voor het leven', maar vanuit China wordt aan hem getrokken. Een club zou hem, be halve een duizelingwekkend con tract, ook een speciaal aanbod heb ben gedaan: twee miljoen flessen afnemen van Iniesta's eigen wijn bodega in zijn geboortedorp. Maar eerst wil Iniesta waardig afscheid nemen van de club van zijn leven. Het Spaanse kampioen schap is binnen handbereik en de bekerfinale tegen Sevilla wordt volgende maand gespeeld, maar de club en zijn aanvoerder willen vooral een nieuwe Champions League, na die van 2011 en 2015, ze ker nu de laatste twee naar Real Madrid zijn gegaan. Mourinho wist bij de 0-2 uiteraard dat het voorbij was. Zelfs toen Ro- melo Lukaku zes minuten voor tijd voor 1-2 zorgde. Het was al de vijfde treffer in de Champions League voor de spits in acht wedstrijden. Maar daar zal het bij blijven voor de Rode Duivel. Mourinho's ploeg moet zich rich ten op de FA Cup en het binnenha len van de tweede plek in de Pre mier League. Sevilla zit bij de beste acht ploegen van Europa en United is uitgeschakeld. Voor de Spanjaar den betekent het bovendien een primeur: nog nooit reikten ze zo ver in het kampioenenbal. De foto, door de vader van Neymar gisteren op instagram geplaatst, is bedoeld om rust te creëren en ge ruchten te ontzenuwen. Nasser Al- Khelaifi, de steenrijke sjeik-voor zitter van Paris Saint-Germain, po seert ontspannen in een poloshirt met zijn peperdure voetballer en diens vader, op het terras van het huis van Neymar jr in Mangaratiba, in de buurt van Rio de Janeiro, waar de speler herstelt van een operatie aan zijn voet. Volgens de Franse club, die Ney mar afgelopen zomer voor 222 mil joen euro van Barcelona kocht, was het bezoek van de clubleiding (Al- Khelaifi wordt door twee anderen vergezeld) al veel eerder gepland om afspraken te maken tussen de Stichting PSG en het Instituut Ney mar Jr, die zich beide om de jeugd bekommeren. Maar het moment kon niet beter, nu de speler zelf maanden is uitgeschakeld en de ge ruchten over een mogelijk vertrek met de dag toenemen. Geen geheim Dat Real Madrid aast op de Brazili aan is al lang geen geheim meer. De verwachting was dat de overgang volgend jaar zou kunnen plaatsvin den, maar de Koninklijke, al kans loos in de Spaanse competitie en uitgeschakeld in de beker, zou dat willen versnellen. Sportkrant AS uit Madrid meldde gisteren dat Nike, de persoonlijke sponsor van Neymar, daarbij zou willen helpen, maar dan zou Real wel het shirt sponsorcontract met Adidas, dat tot 2020 loopt, moeten verbreken. Tegelijkertijd meldde El Mundo Deportivo in Barcelona dat de vader van Neymar juist weer contact met Barcelona zou hebben gehad om over een terugkeer van zijn zoon naar het Camp Nou te praten, iets waar de Catalaanse clubleiding niets voor zou voelen. Die heeft het recordbedrag dat PSG betaalde bo vendien al geïnvesteerd in de aan kopen van Dembele en Coutinho. Onrust Allemaal berichten, niet officieel bevestigd door de betrokkenen, die de heersende onrust rond Neymar in Parijs alleen maar voeden. In de Franse hoofdstad is het al langer be kend dat de sterallures van de duur ste voetballer ter wereld niet goed vallen bij collega's als Cavani en Mbappé. Maar dat betekent niet dat de club nu alweer van hem af wil, benadrukte trainer Emery gisteren in een persconferentie. Niettemin klonken zijn woorden niet helemaal overtuigend: „Ons project is solide en het idee is dat Neymar daar ook bij hoort. De ge sprekken in Brazilië verlopen in alle rust", aldus Emery, die bekende dat de uitschakeling in de Champions League tegen Real Madrid voor de nodige onrust binnen de club heeft geleid. „Er is tijd voor nodig om dat te verwerken." EUROPALEAGUE Programma De ploeg van bondscoach Kees van Wonderen, bij het Neder lands elftal assistent van Ronald Koeman, won gisteravond met 0-2 van Turkije. Enric Llansana (Ajax) opende in de 51ste minuut de score. Twintig minuten later maakte Mohammed Ihattaren (PSV) er 0-2 van. Oranje haalde negen punten uit drie groepsduels. woensdag 14 maart 2018 GO betoveren i Ben Yedder heeft 0-1 gemaakt op Old Trafford. FOTO REUTERS Neymar poseert met zijn vader (links) en Nasser Al-Khelaifi (sjeik-voorzitter van PSG) tijdens zijn verblijf in Brazilië, fotoinstagram Hij was nog nauwelijks voor 222 miljoen euro in Parijs geland, of er gingen al verhalen dat hij er niet gelukkig zou zijn. Sindsdien is het onrustig gebleven rond Neymar, die weet dat Real Ma drid op hem wacht. Edwin Winkels Barcelona ACHTSTE FINALES, RETURNS Morgen 17.00 uur Lokomotiv - Atlétioo (0-3) 19.00 uur Athletic - O. Marseille (1-3) Dinamo Kiev - Lazio (2-2) V. Plzen - Sporting CP (0-2) FC Zenit - RB Leipzig (1-2) 21.05 uur Arsenal - AC Milan (2-0) Ol. Lyon - CSKA M. (1-0) Salzburg - Borussia D. (2-1 Loting kwartfinales: Vrijdag, 13.00 uur. Oranje Onder-17 heeft zich ge plaatst voor het EK later dit jaar in Engeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19