Sevilla zorgt voor enorme 18 CHAMPIONS LEAGUE ACHTSTE FINALES houdt Chelsea meer bezig dan Barcelona zelf. Want nog altijd is niet vergeten hoe hij in 2009 de Londense ploeg uit de finale hield met een goal in blessuretijd. Speelt Andrés Iniesta? Die vraag Kort Ayoub Streppel na dit seizoen weg Trainer Jurgen Streppel (foto) vertrekt na dit seizoen bij Heerenveen. Het contract van Streppel (48) loopt komende zomer af en wordt niet verlengd. Dat is de uitkomst van uitvoerige gesprekken tussen de trainer en de clubleiding. Streppel is bezig aan zijn tweede seizoen bij Heerenveen. Lodeweges rond met KNVB Bondscoach Ronald Koeman krijgt Dwight Lodeweges naast zich als assistent bij het Nederlands elftal. Lodeweges (60) maakt het seizoen in Zwolle af als assistent-coach, maar zit tijdens de komende oefeninter lands ook bij Oranje als 'huurling'. Hij stapt in de zomer definitief over naar de KNVB. Hrubesch moet boel redden Horst Hrubesch (foto) moet ervoor zorgen dat de Duitse voetbalsters het WK van vol gend jaar in Frankrijk halen. De Duitse bond DFB heeft bondscoach Steffi Jones ontsla gen en hoopt dat de vrouwen met Hrubesch zich kwalificeren voor de eindronde. Onderzoek naar Eupen De Belgische voetbalbond wacht de resulta ten af van een onderzoek naar het gokgedrag van spelers van Eupen om eventueel zelf ac tie te ondernemen. Eupen voorkwam zon dag degradatie door met 4-0 van Excelsior Moeskroen te winnen. De manier waarop de goals vielen was verdacht. Flitsen Quote van de dag 'Ikwildegeen ruzie. Ik vecht voor fair play' De Lange Atlético Het was de totale euforie, een ex plosie van vreugde die ze bij Barce lona zelden hadden meegemaakt. Stamford Bridge, 6 mei 2009. Na 93 eindeloze minuten waarin de ploeg niet één keer tussen de drie palen had geschoten maakte Iniesta de 1- 1, die na de 0-0 in het Camp Nou het ticket voor de finale in Rome betekende; daar zou Manchester United worden verslagen en Barija zijn derde grote Europa Cup win nen. Het waren de allerbeste jaren voor Iniesta, al heel jong een groot talent, een jochie dat op zijn twaalfde huilend in het jeugdinter naat van Barca op zijn bed zat om dat hij zijn huis miste, 500 kilome ter zuidelijker in het dorpje Fuen- tealbilla. Jaren waarin hij Spanje te gen Oranje naar de wereldtitel schoot, dat andere doelpunt van zijn voet dat nooit zal worden ver geten. Acht, negen jaar later is de 33-ja rige bescheiden baltovenaar er nog steeds bij. Net als drie anderen die toen ook al tegen Chelsea meede den: Piqué (31), Busquets (29) en Messi (30), de laatste overlevenden van een gouden generatie die voortkwam uit de Masia, de jeugd opleiding van Barca. Aan de overkant, bij Chelsea, is elke herinnering aan toen volledig weggevaagd. Het was het Chelsea, geleid door Guus Hiddink, van Cech, Lampard, Terry, Drogba, Bal- lack, Cole, Essien en Anelka. Alleen CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen/programma de doelman speelt nog op het hoog ste niveau, en Terry bij Aston Villa; de rest is gestopt of speelt ergens ver weg in mindere competities. Spierblessure Coach Ernesto Valverde van Barce lona haalde Iniesta gisteravond weer bij de selectie, nadat hij weer twee keer met de groep had meege- traind. Tien dagen eerder had de middenvelder een spierblessure opgelopen, maar hij werkte hard om op tijd fit te zijn. Hij wil het duel met Chelsea niet missen. i Hij tekende een 'contract voor het leven' maar vanuit China wordt aan hem getrokken Wissam Ben Yedder is sinds de komst van trainer Vincenzo Mon- tella bij Sevilla niet meer dan een wisselspeler. De Italiaanse coach kiest steevast voor de Colombiaan Luis Muriel in de punt van de aan val van de Spaanse subtopper. In Spanje begonnen ze zich de laatste tijd steeds meer af te vragen waarom eigenlijk. Ben Yedder had Muriel gisteravond op Old Trafford maar net afgelost en het was al raak. De uithaal van de spits was keeper David De Gea te machtig. En opeens moest Man chester United gaan aanvallen. Maar kort na zijn eerste rechtse di recte deelde Ben Yedder ook met een een rake leverstoot uit. Met een kopbal zorgde hij voor 0-2 en was het over voor Manchester United. Voor de Engelsen was het opeens een nachtmerrie in hun eigen The- atre ofDreams. José Mourinho had W Mourinho wist bij de 0-2 dat het voorbij was. Zelfs toen Lukaku 1-2 maakte het vooraf zelf nog maar eens aan gekondigd. Waar hij aan het roer staat, draait het uur en alleen maar om winnen en niet om de schoon heid van het spel. Het Spaanse Se villa zag je gisteravond op Old Traf ford voortdurend denken: aanval len oké, uitkijken voor de dodelijke tegenstoot van de ploeg van Mou rinho. Geschaakt Het zorgde ervoor dat er net als vo rige maand bij de heenwedstrijd in Spanje vooral werd geschaakt. Wei nig kansen, nauwelijks opwin dende momenten in een duel dat werd geleid door de Nederlandse arbiter Danny Makkelie. Tot Wis sam Ben Yedder dus binnen de lij nen was verschenen. woensdag 14 maart 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Arjen Robben krijgt rust bij Bayern Mün- chen en gaat niet mee naar Istanboel voor de return in de Champions League tegen Be- siktas. ADO Den Haag mist voorlopig Tom Beu- gelsdijk. Hij heeft een scheurtje in zijn ham string. Willem II speelt de rest van het seizoen vrij wel zeker zonder doelman Mattijs Brander horst. Hij liep het afgelopen weekeinde tegen PSV een ernstige blessure aan zijn rechterbovenbeen op. PAOK-preses Savvidis excuseert zich voor het feit dat hij zondag het veld in liep met pistool op zak om verhaal te halen bij de scheidsrechter s Yassin Ayoub is een van de vijf eredivisie spelers in de Marokkaanse selectie. Karim El Ahmadi, Soufyan Amra- bat, Hakim Ziy- ech en Zakaria Labyad zijn de anderen. Ayoub wacht nog op zijn de buut voor Ma rokko. I „Tien weken in het gips", zo verwacht hockeyinterna- tional Lisanne de Lange (foto) nadat een breukje in haar kuitbeen is ont dekt. Het sei zoen is voorbij voor de speel ster van Laren. l Atlético Madrid - morgenavond in de Europa League tegen Lokomotiv Moskou - mist voorlopig twee spitsen: Diego Costa (hersen schudding) en Kevin Gameiro (hamstring). O fi. <0 Edwin Winkels Barcelona ACHTSTE FINALES, RETURNS Gisteren AS Roma* - Sj. Donetsk 1-0 52. Dzeko 1-0 Rood: 79. Odets (Donetsk) (eerste duel 1-2) ManUnited - Sevilla 1-2 74. Ben Yedder 0-1, 78. Ben Yedder 0- 2, 84. Lukaku 1 -2 (eerste duel 0-0) door naar kwartfinale Vandaag 18.00 uur Besiktas - Bayern M. (0-5) 20.45 uur Barcelona - Chelsea (1-1) Al geplaatst voor de kwartfinales: Manchester City, Juventus, Liverpool, Real Madrid. Loting: Vrijdag 12.00 uur Andrés Iniesta is door het dolle heen na zijn 1-1 tegen Chelsea in 2009. foto reuters Manchester United leek de favo riet na de 0-0 in Sevilla. Maar de Spanjaarden bleken in de return toch leper dan gedacht en be reikten na een 2-1 zege de kwartfinale van de Champions League. Mikos Gouka Rotterdam Iniesta blijft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18