Roemer eerste SP-burgemeester ooit in Nederland as bolderman.nl bolderman 13 HEERLEN Emile Roemer wordt waarnemend burgemeester van Heerlen. Daarmee is hij de eerste SP-burgemeester van Nederland. De fractievoorzitters van de ge meenteraad van Heerlen zijn gis teravond op de hoogte gebracht van de aanstelling. De voormalige SP-leider ver vangt vanaf vrijdag burgemeester Ralf Krewinkel. Die kan door de ziekte van zijn zoontje het burge meesterschap voorlopig niet uit oefenen. Gouverneur Theo Bovens drong bij de fractieleiders van de ge meente aan op een waarnemend burgemeester, liefst iemand die voor de aankomende gemeente raadsverkiezingen op 21 maart zit ting zou nemen. Roemer is volgens Bovens een zeer ervaren bestuurder en politi cus. „Hij is goed bekend met de gemeente Heerlen en beschikt over een groot bindend vermo gen", schrijft de provincie Lim burg in een verklaring. Roemer maakte in december bekend te vertrekken als leider van de SP. Lilian Marijnissen, dochter van Jan Marijnissen, nam het van hem over. Roemer ver- keerde daarvoor langere tijd in een lastige positie. Hij wist drie verkiezingen op rij niet boven de 15 zetels uit te komen en zijn partij stond er in de peilingen niet roos kleurig voor. Ook intern was er veel kritiek op de SP-top. De politicus werd in 1980 lid van de SP. Hij werd in 2007 Ka merlid en in 2010 fractievoorzit ter, nadat Agnes Kant opstapte. Bij zijn afscheid, medio januari, zei Roemer een burgemeesterschap in de toekomst niet uit te sluiten. De eis geldt ook voor de pogingen tot moord op zijn zwaar verwonde vriendin en hun 2-jarige dochtertje, dat nét door kogels werd gemist. Aanklagers Caroline Cnossen en Anke van de Venn willen dat de rechtbank extra zware straffen op legt, omdat door blunders 'volstrekt onschuldige burgers slachtoffer werden'. De rechtbank moet van de offi cieren van justitie duidelijk maken dat 'zwaarder gestraft zal worden wanneer er zo roekeloos te werk wordt gegaan dat iedere willekeu rige burger slachtoffer kan worden van vetes binnen de onderwereld'. Voor de andere verdachten van betrokkenheid bij de moord en po gingen daartoe eisten de officieren van justitie gisteren 25 jaar cel: voor chauffeur en 'medepleger' Ulrich B. en 'mede-organisator' Wendell R. Voor twee handlangers willen ze bescheiden straffen: vier jaar cel waarvan twee jaar voorwaardelijk voor Giovanni D. en 80 dagen cel waarvan 40 dagen voorwaardelijk voor Benito L. Drugshandelaar Waar de schutters drugshandelaar Gino M. hadden moeten dood schieten, beschoten ze op 8 oktober 2016 het gezin dat in eenzelfde Mini Cooper reed als hij, in de parkeerga rage onder hun appartementen aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Djordy stierf achter het stuur, zijn vriendin werd door zes kogels geraakt. Wen dell R. is een broer van Cedric R., die al lang als vuurwapengevaar lijke crimineel bekendstond. Cnossen en Van de Venn wegen zwaar mee dat de levens van de Djordy's vriendin kon hem niet begraven omdat ze gewond in het ziekenhuis lag slachtoffers en nabestaanden zijn verwoest. „Terwijl Djordy's vrien din na de schietpartij zwaargewond in het ziekenhuis lag, is haar ge liefde begraven zonder dat zij aan wezig kon zijn. Later zat zij in een rolstoel en kon zij niet in haar een tje voor hun dochtertje zorgen." Het dochtertje kampt met een enorm trauma, hielden de aankla gers de rechters voor. De moeder, vader, partner, overige familieleden en vrienden van Djordy is immens en onherstelbaar leed aangedaan. „Voor de nabestaanden is het ver lies van Djordy levenslang. Met zijn dood is ook hun levensgeluk ver woest. Voor hen is geen enkele straf hoog genoeg." Schrijnend Bovendien moet de rechtbank het afgrijzen, de angst en de onveilig heid in de samenleving meewe gen, vinden de aanklagers. Cnos sen: „Het is schrijnend te lezen hoe een van de verdachten zich tijdens zijn eerste verhoor boos maakt over de angst die zijn hond is aan gejaagd door de inzet van een ar restatieteam. Dit getuigt van een volledig gebrek aan inlevingsver mogen." (0318) 58 09 58 w Tossa de Mar, all-inclusive en omgeving Prinsdom Andorra Rondreis Klassiek Spanje en Andalusië Peniscola - Costa del Azah- woensdag 14 maart 2018 GO Emile Roemer wordt burge meester in Heerlen, fotoanp Eis: 30 jaar cel voor schutters vergismoord Justitie wil 30 jaar cel voor 'schutters' Djurgen W. en Tony D. en 'hoofdorganisator' Cedric R. van de 'gruwelijke' liquidatie van de onschuldige dj Djordy Latumahina (31). Paul Vugts Amsterdam - Aanklagers U reist Comfortclass www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en boekingen: ANVR Niet geldig op reeds geboekte reizen. Kortingscode is geldig t/m 18 maart 2018 op bovenstaande reizen (niet geldig in combinatie met andere kortingen). Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. 10 dagen 10 dagen Barcelona Vertrekdata: 30 april 14.28 mei Hl. 25juni 9 juli 27 augustus etc. 18,25 juni Vertrekdata: VERTREK GARANTIES! Vertrekdata: mei/418Jwl'2.16.3OJljli/etc Vertrekdata: 23 april, u mei,25 juni,27 *1""'/27 augustus etc. 15 dagen 12 dagen VERTREK .GARANTIES! Vertrekdata: 9.30apn„U mei/4. 25J-Ü/27 a^tustetc. Vertrekdata: 16 juni,25 augustus, 15 september ,6. 27 oktober Vertrekdata: 21 april5 mei 8 september 22 september, 13 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13