8 Politie in China 'helderziend' GEKLEURDE SCHOOL TIPS Het zijn spannende tijden, waarin groepen tegenover elkaar komen te staan. Ook op school. Hoe ga je daarmee om als docent? Het boek Help, onze school is gekleurdlbleót een helpende hand. De Chinese politie test een nieuw soort veiligheidsca mera uit. Via een speciale bril screenen agenten nummer platen en automobilisten, die 'realtime' door een databese van verdachten worden ge haald. Op termijn wil China technologisch in staat zijn om elke burger binnen drie se conden te identificeren. Agenten die via een speciale bril contact kunnen maken met een computer en meteen kunnen 'zien' of ze met een verdacht persoon te maken hebben. Het lijkt misschien een fragment uit een sf-film, maar in Peking wordt er al mee geëxperimenteerd. Agenten stonden de afgelo pen dagen met zogeheten Al- brillen langs een van de snel wegen in Peking te posten. De brillen maken met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) verbinding met de data- base: bij een match zien de agenten een waarschuwings signaal in hun bril. Het land zet al langer in op technologie om de 'staatsveiligheid' te verhogen. Critici vrezen dat China een bewakingsstaat wordt, waarin dissidenten het nog moeilijker krijgen. We bouwen het eerste interplanetaire ruimteschip Minder rompslomp voor rechercheurs Rechercheurs krijgen minder met administratieve romp slomp te maken. Het is de be doeling dat de bureaucratie wordt teruggedrongen die re chercheurs bij hun werk be lemmert. Minister Ferd Grap- perhaus (Justitie en Veilig heid) laat uitzoeken hoe het beter kan. De maatregel volgt op een kritisch rapport door de politiebond NPB. Volgens de bond zou Nederland 'aan veel kenmerken van een nar- costaat' voldoen. Groen tegen zelfmoord In gemeenten met meer open baar groen plegen minder inwoners zelfmoord. Dat blijkt uit onder zoek van gezond heidsinstituut Ni- vel en de Universi teit Utrecht. Zij onderzochten on geveer 300 ge meenten in Ne derland. De uit komsten zijn ge publiceerd in het vaktijdschrift The Lancet Planetary Health. Bild wordt minder bloot Bild, Duitslands grootste krant, stopt met het pu bliceren van 'ei gen' foto's van topless modellen. Lezers stoorden zich daaraan. De krant plaatst nog wel 'spraakma kende' naaktfoto's. Doorstroom verkeer beter Ondanks meer ge reden kilometers hebben automobi listen vorig jaar minder lang in de file gestaan. Weg gebruikers reden 71,1 miljard kilo meters in 2017 (plus 1,6 procent), maar stonden ge middeld 1,8 pro cent minder lang stil in het verkeer. Dat meldt Rijks waterstaat op ba sis van cijfers over de filezwaarte vo rig jaar. 2 dagen Movie Park Germany incl. overnachting e nood is hoog, stellen auteurs Machteld de Jong (lector diversi teitsvraagstukken aan Hogeschool InHolland) en Huub Nelis (oprichter bureau Youngworks). Ouders willen hun kinderen niet meer naar een 'zwarte' school sturen. Allochtone leerlingen worden op hun beurt steeds bozer, omdat ze zich niet meer gezien en gehoord voelen. En leraren staan er bij en kijken ernaar. Ze mijden lastige onderwerpen, zijn bang te worden uitgemaakt voor racist en gedragen zich krampachtig. Veel leraren weten niet goed hoe ze met de verschillende achtergronden van leerlingen moeten omgaan. Ga je op een gekleurde, christelijke school gewoon met de leerlingen naar een kerstmis in de kerk? Verplicht je ex cursies als scholieren dreigen af te ha ken wegens hun afkomst? En wat doe je als moeilijke thema's, zoals de aan slagen door IS of de holocaust, het klaslokaal binnenkomen? De schrij vers helpen leraren op weg met tips aan de hand van vier lastige schoolsi tuaties die ze in hun boek beschrijven. Machteld: „Je gaat denken voor een ander, maar daardoor ontstaan alleen maar frustraties van alle kanten." Huub: „Je moet durven doen waar je als school voor staat." Machteld: „Leg uit waarom je be paalde keuzes maakt of dingen doet. Huub: „Ik ken de situatie ook an dersom. Op een groene school werd elke keer het varken in de schuur ver stopt als er een open dag was. Die school dacht: dan komen er allemaal Marokkaanse ouders en die willen hun kind vast niet op een school met een varken. Totdat er een Marok kaanse schoolleider kwam. Die zei: zijn jullie nou helemaal gek gewor den? Terug dat varken. Marokkaanse ouders eten misschien geen varkens, maar ze kunnen er echt wel tegen om er eentje te zien. En als ze dat niet kunnen, gaan ze maar weg. Dat is heel verfrissend. Nederlanders heb ben dat allemaal ingevuld: het zal wel gevoelig liggen. Ik kom net uit een grote stad. Daar heeft een groep ba sisscholen discussie over de kerstvie ring. Ze vragen zich af of het kerst feest een winterfeest moet worden." Machteld: „Och nee, De Luizenmoe der. Verschrikkelijk. Je ziet dat scho len denken: dan maar geen Sinter klaas, kerstboom of kamp. Wij zeg gen: schaf het niet af, maar maak het bespreekbaar." Huub: „We gaan het schoolkamp niet afschaffen, omdat ineens een paar moslimmeisjes niet mee mogen. Maar we gaan kijken waarom die niet mee mogen. Dan zie je dat ouders denken dat jongens en meisjes alle maal door elkaar slapen. En dat er al cohol is. Als je dan bijvoorbeeld een ouderavond organiseert om dat te doorbreken, stel dinsdag 13 maart 2018 GO PEKING De bril staat in contact met een database, fotoafp Elon Musk oprichter van SpaceX en Tesla bracht dit verrassende nieuws op een festival in Austin (Texas). Musk wil tegen 2022 een cargo schip naar Mars sturen. DEN HAAG UTRECHT BERLIJN DEN HAAG Art Inn Hotel Dinslaken v" 1 overnachting incl, uitgebreid ontbijtbuffet 2 dagen entree Movie Park Germany t.w.v. 78 p.p. Ontdek het Hollywood van Duitsland J S Gratis parkeren bij het hotel Hotel gelegen op 30 min. rijden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 'Zeg juist wél Ellen van Gaaien Huub Nelis en Machteld de Jong, au teurs van Help, onze school is gekleurd!. FOTO DINGENA MOL Een paar jaar geleden besloot de Haagse Hogeschool de kerst boom niet meer in de hal te zet ten. Want wat zouden al hun isla mitische studenten daar wel niet van denken? Van die kerstboom hadden ze geen last, zo bleek, want toen die wegbleef, kreeg de hogeschool alleen maar vragen waarom de boom er niet stond. Andere stu denten waren zelfs boos dat de hogeschool om die reden geen kerstboom had neergezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8