li II Rijen gesloten over de toekomst van Dethon Progressief Hulst is van plan de komende jaren de beurs te trekken 7 FOTO'S WESLEY KOLE Sinds enkele maanden legt Wesley Kole zijn visie op Terneuzen in foto's vast. Het levert mooie plaatjes op van plekken waarvan je eerst niet de pracht in kon zien. De foto's plaatst hij, met als titel Terneuzen in the Picture', op sociale media. verkiezingen gemeenteraad zal dat geen mooi resultaat opleve ren. Dan is het meer een verplich ting. Als ik het gevoel krijg dat fo to's maken een verplichting gaat worden, stop ik ermee." Biervliet Volgens de oprichter staan er in de toekomst nog veel dingen te ge beuren. „Momenteel houd ik me nog erg bezig met de stad Terneu zen zelf, maar op den duur zal dat wel gaan vervelen. Ik ben nu ook al aan het praten met TerneuzenFM of ik voor hen wat dingen kan doen. Bovendien heb ik plannen om ook buiten de stad Terneuzen te kijken. Ik hoop dan onder an dere uit te breiden naar Biervliet. Dat vind ik een ontzettend leuk dorp met ook een mooi, oud cen trum. Mijn streven is om in de toe komst mijn geld te verdienen met foto's maken." Ik ben met Terneuzen in the Picture begonnen omdat ik momenteel thuis zit met een burn-out. Ik wilde wat blij ven doen met mijn leven en begon te wandelen. Daardoor ging ik Terneuzen steeds meer waarde ren. Aangezien ik sinds mijn jeugd al ontzettend veel interesse heb in fotografie, ben ik het wandelen en foto's maken gaan combineren. Ik heb een spiegelreflexcamera aan geschaft en ben de foto's gaan ver spreiden op mijn Instagram en Fa- cebook", vertelt oprichter Wesley Kole. Likes Dat zijn werk niet onopgemerkt blijft, blijkt uit de likes op zijn pa gina's. Op Facebook staat de teller op honderden likes. Op Instagram heeft hij meer dan 1600 volgers. Kole vertelt dat hij zelfs al wat be kendheid begint te krijgen door zijn hobby. „Ik loop wel eens van die oude cafés binnen om te vra- mooi om te zien dat je werk echt gewaardeerd wordt door het pu bliek." Skyline Wesley hoopt dat hij zijn blik op Terneuzen over kan brengen. „Ik wil vooral dat iedereen ook de po sitieve kant van Terneuzen in gaat zien door mijn foto's. Je hoort nu veel negatieve verhalen over de stad. Terneuzen heeft een prach tige kant en dat vergeten veel mensen." En dan is het nog niet eens zomer: de mooiste tijd voor zonsondergangen. „De skyline in Terneuzen is daarbij echt prach tig" Kole's foto-obsessie heeft ook wel nadelen. „Ik kan soms niet echt fatsoenlijk meer door de stad lopen zonder dat ik een fotomoge lijkheid zie. Al is dat niet helemaal nieuw voor me. Vroeger hield ik me veel bezig met graffiti spuiten. Dan kijk je ook continu om je heen naar plekken waar je je tags neer kan zetten." Een mooie plek vinden is één - het kan vervolgens wel erg lastig zijn om een goede foto te maken, geeft Wesley aan. „Het perfecte Als ik het gevoel krijg dat foto's maken een verplichting wordt, stop ik ermee plaatje bestaat niet. Hoe je een foto maakt, is een kwestie van smaak. Ik ga nooit naar buiten met de in tentie om een foto te maken. Als je het idee hebt dat het per se móet, gen of ik er foto's mag maken. Soms hoor ik dan: 'Hey, dat is die van Terneuzen in the Picture!' Dat vind ik stiekem erg leuk. Het is Terneuzen heeft een prachtige kant en dat vergeten veel mensen Het wachten was lange tijd op Ter neuzen. Vorige week maakte het Terneuzense college van B en W eindelijk bekend hoe het verder wil met Dethon. Dethon blijft de sociale werk voorziening voor mensen met een arbeidshandicap en krijgt een be langrijke taak om uitkeringsgerech tigden 'met een flinke afstand tot de arbeidsmarkt' werkervaring te la ten opdoen. Dethon wordt daar mee minder opgetuigd dan eerder voorgesteld. Arbeidsbemiddeling via het Werkservicepunt blijft er buiten. Wethouder Chris van de Vijver van Sluis en haar Hulster collega Adri Totté laten weten hiermee te kunnen leven. „We zijn nu met z'n allen op de goede weg", stelt Totté. „Veel moet nog wel worden uitge werkt, maar we kunnen gelukkig verder", zegt Van de Vijver. Zij hoopt dat de Terneuzense gemeen teraad deze week het standpunt van B en W in een besluit, bijvoor beeld in een motie, vastlegt. „Voor de zekerheid." HULST Progressief Hulst geeft het grif toe in het verkiezingspro gramma. Hun plannen voor de ko mende jaren kosten geld. Maar de gemeente Hulst zal er alleen maar vruchten van plukken, is de stel lige overtuiging. Een van de plannen is het bus station aan de Zandstraat in Hulst te verplaatsen naar woonzorgcen trum De Blaauwe Hoeve. PH ziet dat gebied als potentieel epicen trum van voorzieningen. Met het Reynaertcollege en huisartsen praktijk Pallion. Een goede bus verbinding hoort daarbij. Met de vestingwerken moet meer gebeuren. PH wil onder meer een onderzoek naar een open verbinding tussen de Bui tenvest en de Bierkaai, zodat er 's zomers kano's kunnen varen. Ver der wil PH dat, in samenwerking met agrarische hogescholen, boe ren leren werken in de zilte land bouw, als zij dat willen. De haven van Walsoorden moet een bio-ha- ven worden. Geld voor de plannen kan onder meer vrijkomen door het aantal wethouders te verminderen van vier naar drie. Als het aan PH ligt komt er een wethouder voor infrastructuur, een voor samenleving en een voor financiën. dinsdag 13 maart 2018 'De prachtige kant' van Terneuzen Mischa Tromp Terneuzen Foto van het stadhuis in Terneuzen. Wesley Kole: „Dit is een van mijn gaafste foto's." fotoboaztimmermans -Wesley Kole, fotograaf -Wesley Kole, fotograaf TERNEUZEN De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen hebben de rijen gesloten over de toekomst van sociale werkvoorziening Det hon. Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65