kk Zwembadcomilé is teleurgesteld over herstelplan gekapte bomen Kapelse huisartsenpraktijk Bruëlis is genomineerd voor landelijke prijs 7 Huisartsenpraktijk Bruëlis is genomineerd voor de bouwprijs van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV). De Kapelse praktijk doet een gooi naar de jury- en/of publieksprijs. TROOSTWIJK Wij zijn heel blij met de nomina tie", laat Eline Schrier weten. Schrier vormt sa men met Henk Bakx het huisart senduo van Bruëlis. Zij hoopt dat de nominatie er toe kan bijdragen dat er meer huisartsen naar Zee land komen. „Want het is ontzet tend moeilijk om huisartsen hier naartoe te krijgen. Wij zitten bij voorbeeld in onze praktijk met zijn tweeën met veel te veel pa tiënten. Dus we moeten echt aan was hebben. En dat geldt niet al leen voor ons, maar ook voor an dere praktijken in Zeeland. We hopen dat we met onze nominatie laten zien dat wij hier ook mee gaan met de tijd." Naam en interieur van Bruëlis verwijzen naar het verleden en hebben een duidelijke Zeeuwse identiteit. „Bruëlis was vroeger een kasteel in Kapelle en we zitten aan de Bruëlisstraat. Die verwij zing zie je in de wachtkamer te rug. En we hebben allemaal ons ei gen gepersonaliseerde schilderij van de Zeeuwse Missjes." De huisartsenpraktijk opende vorig jaar februari en bevindt zich pal naast zorgcentrum Cederhof. „We hebben een inpandige ver binding met Cederhof. Daar wordt dagelijks gebruik van gemaakt. Dat is toch ook een beetje de toe komst." Dat Schrier blij is met de nomi natie voor de LHV Bouwprijs wil overigens niet zeggen dat ze het zo wel best vindt. „Nee, nu willen we winnen ook. Er zijn twee prijzen, een juryprijs en een publieksprijs. Het is ontzettend moeilijk om huisartsen naar Zeeland te krijgen Wij zijn met name voor ons inte rieur genomineerd, maar we zijn ook best duurzaam. We hebben een tuktuk rijden die de medicij nen rond brengt en inmiddels hebben we ook een praktij kfiets waar we de visites mee doen. Zo proberen we te innoveren." De LHV Bouwprijs is een prijs die eens in de twee jaar wordt uit gereikt aan een huisartsenpraktijk. Het gaat daarbij om nieuwbouw of verbouw. Voor de editie 2018 wa ren er 43 inzendingen. Daaruit is een shortlist geselecteerd van tien praktijken, waar de drie genomi neerden uit zijn voortgekomen. Dat zijn naast Bruëlis Medisch Centrum Bodegraven en Huisart senpraktijk Zwaansvliet in Am sterdam. Op de LHV Huisarts- beurs 2018 op zaterdag 7 april wor den de drie genomineerden uitge licht. „En op 14 april komt de jury bij ons langs. Die bestaat uit archi tecten. Voor de publieksprijs kan iedereen stemmen via de site van de LHV (www.lhv.nl)." Voertuigen, Gereedschappen en Tuinmateireel www.TroostwijkAuctions.com Begin vorige week werd duidelijk dat de gemeente tientallen bomen te vroeg én zonder kapvergunning heeft gerooid bij zwembad De Spetter. Tot woede van het bestuur van BlijvenSpetteren. Het groen zorgde voor een na tuurlijk windscherm en schaduw. BlijvenSpetteren drong daarom aan op een herstelplan dat nog voor de seizoensopening van het zwembad, op 27 april, afgerond moest kunnen worden. Volgens wethouder Jan Harmsen was dat haalbaar. Maar het plan wat de gemeente opgesteld heeft, bevalt het bestuur allerminst. „De gemeente is voor nemens een zeer gering aantal bo men terug te planten met een doorsnede van 6,5 centimeter", schrijft het bestuur in een verkla ring. „Teleurstellend en onaan vaardbaar. Voor elke gekapte, vol wassen boom en kleine boom hoort een boom van fatsoenlijke maat terug geplant te worden." In eerste instantie leken er veer tig volwassen bomen gekapt te zijn. Maar na een telling komt het bestuur tot 73 volwassen exempla ren. Die moeten allemaal vervan gen worden, vindt het bestuur. „Wees geloofwaardig naar de bur gers en herstel per omgaande de schade." De kwestie wordt komende donderdag besproken tijdens de laatste raadsvergadering voor de gemeenteraadsverkiezingen. De raad wordt dan gevraagd om kre diet beschikbaar te stellen voor het herstelplan. dinsdag 13 maart 2018 'Wij gaan hier ook met de tijd mee' Willem Adriaansens Kapelle - Eline Schrier De winnaars van zowel de pu blieksprijs als de juryprijs wor den op woensdag 25 april be kendgemaakt. Eline Schrier en Henk Bakx (huisartsen) in de wachtkamer van hun nieuwe praktijk, foto's johan van der heijden In de spreekkamer van Schier hangt een gepersonaliseerd schil derij van de Zeeuwse Missjes. INDUSTRIAL AUCTIONEERS VALUERS SINCE 1930 ONLINE VEILING RIJDEND MATERIEEL: veegwagen, bedrijfswagens, kooiapen, motoren, paardentrailers, scooters "Peugeot", "Sym", "Kipor"; werkplaatsinventaris/ aannemersmateriaal: tafelzagen, genaratoren, hoogwerker, lasapparaten; HUISHOUDELIJK APPARATUUR: wasmachines, koelkasten, drogers, fornuizen, combisteamers o.a. "Miele"; opslagtent, caravan, zeilboot, geluidset; SLUITING: woensdag 14 MAART Bezichtiging: dinsdag 13 maart van 10.00 tot 16.00 uur Industrieweg 17 - 4561 GH Hulst Het herstelplan van de ge meente Tholen om de kaalslag bij zwembad De Spetter goed te maken, is 'teleurstellend en onaanvaardbaar'. Dat vindt het bestuur van BlijvenSpetteren in de stad. Michiel Bouwman Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62