Agenda M Gezond&wel 7 Kijk mee op de werkuloer bij jHW zorginstellingen om de hoek! Hier een paar suggesties. Zie ook weekvanzorgenwelzijn.nl Open dagen Reumazorg WEEK VAN ZORG& WELZIJN 'Samen doen' Weerwerk ondersteunt bij zelfstanding wonen en werken Foto's digitaliseren, tv's demonteren - van alles doen de deelnemers op de dagbestedingslocatie van Weerwerk in Goes. Het is er knus, een prettige plek om te verblijven. Begeleider Ruben van Wijk staat in de kantine van Weerwerk van waaruit je een weids uitzicht hebt op het terras, grasland en een klipper-achtig schip, links aan het water. Er is cv maar de brandende houtkachel bij de grote leestafel is geen overbodige luxe, legt Ruben uit. „We benutten alles zo goed mogelijk en de kachel is onderdeel van de cv in dit gebouw. Zo is het overal lekker warm, en extra gezellig." De dagbestedingslocatie aan de Houtkade lijkt een eindje van Goes vandaan, maar veel deelnemers komen zelfstandig, lopend of met de fiets. Anderen worden vanuit Zierikzee met een bus gebracht. Weerwerk Zeeland ondersteunt mensen met psychische klachten en helpt ze om zo zelfstandig mogelijk te wonen en werken. Zo biedt de organisatie begeleid wonen aan op diverse locaties. Er zijn ook twee dag- bestedings- ofwel werk-leerloca- ties: in Middelburg en Goes (beide vandaag open voor publiek, zie ka der). Elektronica Deelnemer Jan-Willem sorteert een kattenpuzzel van 500 stukjes. „We testen of ze compleet zijn door ze te leggen", vertelt hij. „Het is belang rijk dat dit goed gebeurt, omdat al leen complete puzzels verkocht kunnen worden. We krijgen alle soorten en maten binnen en deze valt mee. De volgende bevat 5.000 stukjes." Links van Jan-Willem staat een wandvullend schap met elektro- nica-onderdelen en bakjes met printplaten, ijzerwaren en bedra ding. „Dit is de afdeling demon tage", legt Ruben uit. „We kijken naar wat mensen graag doen, wat ze willen leren. Veel deelnemers vinden het leuk om oude tv's, Deelnemers mogen veel bedenken en zelf maken computers en radio's uit elkaar te halen. Wat gerecycled kan worden scheiden we van afval en zo zorgen we ervoor dat alles goed terecht komt. Behalve demontage en sor- teerwerk bieden we activiteiten aan als kookles, yoga of houtbewer king." Het houtlokaal bevindt zich in een naastgelegen pand. Ruben van Wijk kijkt trots om zich heen. „We sluiten aan bij de wensen van onze deelne mers. Ze mogen veel zelf bedenken en maken, bijvoorbeeld een houten kerstboom, of een hondenmand. Laatst maakte een deelnemer zelf een bureau, dat hij nu gebruikt. En dit is een van onze leukste pro jecten." Ruben wijst op een met latten gevulde doos op de centrale werkbank. „We maken doorlopend raamwerken voor imkers, voor in de bijenkassen." Hij haalt een lat uit de doos, wat geen lat, maar een raamwerk blijkt te zijn. „Om de honing eruit te halen moet de bovenste lat gebroken wor den. We zijn erg blij met dit project omdat het behalve erg leuk om te maken, een vaste inkomstenbron is." Scanshop Behalve aan raamwerken verdient Weerwerk ook aan de scanshop. In het hoofdgebouw is een lokaal waar deelnemers computerwerk verrich ten aan bureaus tussen schappen met beeldapparatuur. Daar zit John oude dia's te digitaliseren. Dat gebeurt in opdracht van particulieren. John: „We doen bijvoorbeeld fotoalbums en oude films. We zien van alles voorbij komen." Particulieren kunnen via de Weer werksite opdrachten indienen, van fotoalbums tot bedrijfsfilms. Ruben: „We kunnen altijd opdrachten ge bruiken. En op de open dag kunnen bezoekers fotoalbums meenemen, zodat we ze kunnen digitaliseren." dinsdag 13 maart 2018 GO Weerwerk biedt men sen met psychische klachten begeleiding. Loop eens binnen in de locaties Goes (van daag, 10.30 tot 15u) of Middelburg (vandaag 10.30-16u). Zó gaat het toe bij dagbesteding. Locatie Goes van Reu mazorg ZWN opent zaterdag (10-15u) haar deuren. Bekijk demon straties van onder zoekstechnieken, zoals echografie en capilla- roscopie. Maak kennis met reumatologen. 12-17 maart Woensdag (13-16u) is het vrij in- en uitlopen bij locaties van Tragel in Zeeuws-Vlaanderen. Motto: 'Samen doen!' Loop eens binnen in een atelier, de Scan shop, het restaurant. Zie ook tragelzorg.nl. 'We kijken naar wat mensen willen leren9 Tekst Cecile Hubregsen Foto's Mechteld Jansen •4 A Puzzels checken en oude dia's digitaliseren: dit en (veel) meer gebeurt bij Weerwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55