Pattenier pestkop Arnemuiden Veerle van Noord op dreef in dressuur Crossers Van de Ketterij en Boot in de prijzen Turner Toine van Hemelaar naar landelijke kwartfinales 11 VLISSINGEN Wie anders dan Ar jen Pattenier velde zaterdag het vonnis over Arnemuiden. De voet ballers van Oostkapelle is al jaren lang een plaag voor de vissers- ploeg. Of ze elkaar in de eerste, tweede of derde klasse tegenkwa men, Pattenier was de pestkop voor Arnemuiden. De winnende goal van Pattenier is gekozen tot Doelpunt van de Week. Pattenier heeft inmiddels in acht wedstrijden gescoord tegen Arne muiden. Daarin heeft hij tien keer gescoord en als hij scoorde, verloor hij nooit. Nog opmerkelijker: zes van de acht wedstrijden betroffen uitwedstrijden. Zaterdag poetste Oostkapelle een vroege achter stand weg via Rick Maljaars, waarna Arjen Pattenier uit een vrije trap de winnende 2-1 maakte. Hoek-verdediger Fabian Wilson werd uitgeroepen tot Speler van de Week. In het duel met hekken sluiter Argon (5-1-zege) gaf hij drie keer een voorzet waaruit gescoord werd. De titel Club van de Week gaat naar Kloetinge. De Bevelandse eersteklasser bekroonde zaterdag een sterke serie van zeven duels met het behalen van de tweede- periodetitel. Trainer van de week is Ad Palings van Noad'67. De oefenmeester be leefde een moeizame eerste peri ode met de zaterdag-derdeklasser, maar behield de rust en strijdt nu mee voor de tweede-periodetitel. Dressuuramazone Veerle van Noord uit Middelburg was zondag tijdens de wedstrijd van RV De Eendracht in Vrouwenpolder in de klasse Lr op dreef. Van Noord liep met vosmerrie Idol Utopia in beide proeven naar een afgetekende overwinning (67,66 en 66.r6 procent). Idol Utopia bewoog met veel souplesse en liep mooi bergopwaarts door de arena van manege De Eendracht. Simone Janse uit het Walcherse Serooskerke eindigde met de mooi bergopwaarts gaande hengst OHS Ricksen als tweede (63,26 en 62,83). In de in handicap verreden klasse Z2 en ZZ-Licht was Jasmijn den Herder uit Oostdijk met de vosruin Extreme twee keer op rij de beste (62,94 en 6r,i8). De tweede stek werd bezet door de Middelburgse Dewy Lems met de merrie Uvita (62,14 en 60,43). In de klassse L2 streek Melanie de Bruijn uit Oostkapelle met de ex pressief bewegende en veel afdruk galopperende valkruin Buck twee keer op rij met de hoogste eer (65,00 en 65,66). Nena van Fieren- burg uit Middelburg eiste met de fraaie uitgestrekte gangen tonende vosmerrie Zeta de tweede plaats op (64,16 en 64,33). In de in handicap verreden klasse M bleek tegen Dominique Nijssen uit Yerseke en de met mooie leng tebuiging fraai wijkende Spielberg- dochter Electra Peternella geen kruid gewassen (63,33 en 60,83). De tweede plaats was voor Petra Broeksema (Ritthem) en de ruin Florus (60,83 en 59,50). De Zeeuwse motorcrossers Mark Boot uit Kamperland en Dailey van de Ketterij uit Vlissingen stonden afgelopen weekend op het podium in het Oost-Vlaamse Moerbeke. Op het circuit Achterdreef- aan de snelweg Zelzate-Antwerpen - werd de eerste wedstrijd meetel lend voor het Belgisch kampioen schap bij de Belgische Motorsport Bond (BMB) verreden. Het waren voor beide rijders uitkomend voor het team MC Mikkola moeilijke omstandigheden op het door de vele regenval doorweekte zandcir- cuit. Bij de tijdtraining voor de start opstelling zette Boot in zijn klasse Beide Zeeuwen hadden het moeilijk op het doorweekte zandcircuit de inters 250 cc de snelste tijd neer en Van de Ketterij noteerde bij de beloften 125 cc de tweede tijd. Boot kende in de eerste manche een goede start maar raakte in de tweede ronde in de problemen bij het oprijden van een springbult. De 25-jarige in Burgh-Haamstede ge boren rijder lukte het snel weer overeind te komen. In het verdere vervolg van de twintig minuten en één ronde durende manche rukte de KTM-rijder weer op, om als tweede de finish te bereiken. Snel- starter Daymond Martens uit het Waalse Macon was niet meer te achterhalen. In de tweede manche bleven beide kemphanen vanaf de start bij elkaar in de buurt. Boot deed nog wel pogingen om de jeugdige Belg de leiding afhandig te maken maar slaagde daarin niet. Van de Ketterij finishte in de eerste manche als vierde. In de tweede manche ging het net iets beter. Deze keer kwam de KTM-rijder als derde over de fi nish en dat was ook het dagresul taat. Beide manches werden ge wonnen door zijn Belgische team- maat Marnick Lagrou. ZIERIKZEE Juniorturner Toine Hemelaar van THOR uit Sas van Gent heeft zich in Zierikzee ge plaatst voor de landelijke kwartfi nales. Hij werd zesde met een score van 62,70. Voor het eerst werd een landelijke jongenswedstrijd gehouden in Zeeland. Organisator Delta Sport leverde twee deelnemers: Stan de Looze en Rik van Duin. Zij werden respectievelijk zevende en zeven tiende. De kwartfinales zijn op 24 en 25 maart in Winterswijk. De vrouwen turnden een regio nale wedstrijd in Prinsenbeek. Goud was er voor EMM senior turnster Helen de Bruijne en Mayke de Vos bij de junioren. Olympia Kapelle boekte goede re sultaten met Tess Koomen (goud) Yinthe Neels (zilver) Noa van der weiden (brons) bij de Instap. Bij de Jeugd D2 werd Rebecca de Beule tweede. CharJotte Moeleker pakte brons bij junior F en Iris Baai in de categorie pupil r D2. Jada Lois van Ham werd derde bij Pupil 2. VTV Vlissingen had succes met Lynde Hoogwerf en Tessa Geldof (goud), zilver voor Jimena Blom- maert, Danique Minnaard en Mo nique van Belzen, en brons voor Anna Hamelink. Voorwaarts Axel haalde brons met Lois de Feijter en Danique van den Brink. ZIERlKZce dinsdag 13 maart 2018 Lucien Roelandt Vrouwenpolder Herman Heuvink Moerbeke Arjen Pattenier (blauw shirt). FOTO LEX DE MEESTER scherp record

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43